1:1
Zakończony
Cracovia
90+3'

Petar Brlek chybił z kilkunastu metrów po akcji Patryka Małeckiego. Gdyby pomocnik Wisły Kraków miał więcej precyzji i szczęścia, zdobyłby drugiego dziś gola!

1
90+2'

Faul Marcina Budzińskiego, po chwili rewanż Wiślaka i niewiele wskazuje na to, że kompromisowy wynik ulegnie zmianie na finiszu.

90'

Dodatkowe 4 minuty od sędziego Tomasza Kwiatkowskiego.

87'

Patryk Małecki nie ryzykował niepotrzebnie i krótko po stracie zatrzymał Deleu faulem na połowie przeciwnika. Po chwili przewinił Jakub Bartosz.

85'

Maciej Sadlok z rzutu wolnego. Fatalnie. Futbolówka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką i Grzegorz Sandomierski nie musiał nawet uważać.

83'

Która drużyna jeszcze zaatakuje w końcówce spotkania? Cracovia wymieniła napastnika na ofensywnego pomocnika. Wisła Kraków była małym faworytem, długo prowadziła, a teraz ma tylko wirtualny punkt.

78'

Grzegorz Sandomierski wypiąstkował dośrodkowanie z rzutu rożnego. Spokojna i pewna interwencja bramkarza Cracovii i Wisła Kraków zepsuła kolejny stały fragment.

1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Dąbrowski.

74'

Wisła Kraków próbuje zebrać się do ataku w ostatnim kwadransie. Czas na zawodników ofensywnych. Błyskawicznie zdobyte na początku spotkania prowadzenie to już przeszłość.

72'
72'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek.

Ważna bramka Krzysztofa Piątka i Cracovia remisuje na stadionie lokalnego konkurenta! Napastnik dopaadł do piłki po złym wybiciu Bobana Jovicia i huknął na 1:1.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Piątek.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok.

69'

Była przerwa w grze. Sędziowie z trudem uspokoili krewkich zawodników obu drużyn, którzy wszczęli awanturę blisko chorągiewki boiska.

66'

Kontratak Cracovii dwóch na jednego. Jak mogli do tego dopuścić gospodarze? Marcin Budziński wybiegł sam na sam z Łukaszem Załuską i przegrał ten pojedynek. Płaski strzał pomocnika Pasów zatrzymał bramkarz.

64'

Wisła Kraków koncentruje się przede wszystkim na pilnowaniu skromnego prowadzenia. Od czasu do czasu gospodarze wybierają się z kontratakiem tak jak przed momentem Patryk Małecki.

58'

Faul Krzysztofa Piątka. Młodego napastnika Cracovii poniosła fantazja, kiedy składał się do przewrotki przed polem karnym Białej Gwiazdy. Nie może się pogodzić Piątek z decyzją sędziego.

53'

Dośrodkowanie po przeciwnej stronie boiska skierowane w kierunku Miroslav Covilo. Było blisko, a pomocnik Cracovii oddałby niebezpieczne uderzenie.

52'

Arkadiusz Głowacki miał świetną szansę, by podwoić przewagę Wisły Kraków. Uderzenie doświadczonego stopera zatrzymał w ostatnim momencie Grzegorz Sandomierski!

49'

Marcin Budziński wrócił pod chorągiewkę i tam zahamował atak Pawła Brożka. Wisła Kraków miała jeszcze stały fragment, po którym nie oddała strzału.

47'

Nerwowo tuż po przerwie. Podstawowe jedenastki dostały od trenerów możliwość kontynuowania gry.

1
46'

Gra wznowiona po przerwie!

1
Czy Cracovia doprowadzi do remisu po przerwie?
2
19:51

Być może druga połowa będzie należyć do Rafała Boguskiego.

1
19:51

28907 kibiców ogląda na żywo mecz w Krakowie. Wisła panowała w początkowym kwadransie, natomiast później gra wyrównała się, a więcej strzałów oddała Cracovia.

1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Steblecki.

39'

Lepsze uderzenie Marcina Budzińskiego, który potwierdza, że na jego strzały z dystansu trzeba uważać. Łukasz Załuska miał szczęście, że pomocnik Cracovii spudłował zza pola karnego.

38'

Sebastian Steblecki nie miał pomysłu na przyspieszenie ataku, więc spróbował strzału z dystansu. Pomocnik Cracovii zrobił to anemicznie, na dodatek niecelnie i Łukasz Załuska spokojnie mógł odprowadzić futbolówkę wzrokiem poza boisko.

37'

Coraz mniej czasu na zmianę wyniku przed przerwą. Wisła Kraków wyszła błyskawicznie na prowadzenie i każda minuta pracuje na jej korzyść.

35'

Drugi dziś raz Patryk Małecki był na spalonym, co nie umknęło uwadze sędziego asystenta. Wisła Kraków nie zakończyła strzałem krótkiego oblężenia po rzucie wolnym.

33'

Mateusz Szczepaniak nie trafił strzałem głową w światło bramki po dobrej wrzutce Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego. Czekał również na możliwość oddania uderzenia Miroslav Covilo.

32'

Swoisty rewanż Patryka Małeckiego na Jakubie Wójcickim i dla odmiany szansę na gola z rzutu wolnego ma Cracovia.

30'

Denis Popović potrzebował chwili, by dojść do siebie po ataku Marcina Budzińskiego. Sędzia użył gwizdka dopiero po faulu na Pawle Brożku, a rzut wolny nie zaowocował golem.

28'

Marcin Budziński spróbował uderzyć z dystansu. Spudłował, ale zarazem zirytował Arkadiusza Głowackiego, który właśnie pokrzykuje w kierunku innych obrońców Białej Gwiazdy.

26'

Patryk Małecki złapany na spalonym przez obrońców Cracovii, a Łukasz Załuska złapał płaskie dośrodkowanie Mateusza Szczepaniaka z lewej flanki.

24'

Marcin Budziński szukał miejsca do oddania strzału zza pola karnego, a że posiada dar dobrego uderzenia z dystansu, wiedzą wszyscy rywale nie tylko w Krakowie.

22'

Dobrze zorganizowała się teraz Cracovia i nie pozwoliła rywalom na rozegranie ataku w centrum boiska. Po chwili Łukasz Załuska praktycznie oddał piłkę Pasom.

20'

Arkadiusz Głowacki próbował zdobyć gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podanie było lepsze niż Tomasza Brzyskiego sprzed kilku minut, ale również nie było celnego uderzenia.

18'

Nieudane dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego. Obrońca kopnął piłkę za słabo i prosto w gąszcz zawodników Wisły Kraków.

16'

Krzysztof Piątek zapolował na płaskie dośrodkowanie i już chciał wyrównać, gdy pod jego nogi rzucił się Łukasz Załuska i utrudnił zadanie byłemu napastnikowi KGHM Zagłębia Lubin. Pierwsza, udana akcja Cracovii!

14'

Wisła Kraków została wysoko na połowie przeciwnika i zahamowała w zarodku akcję Cracovii. Na razie środek pola wygrywa drużyna Kmiecika i Sobolewskiego.

12'

Patryk Małecki zatańczył między obrońcami Cracovii. Wrócił we własne pole karne Miroslav Covilo i zatrzymał pierwsze uderzenie przeciwnika. Wisła Kraków miała jeszcze rzut wolny.

10'

Zza linii bocznej Wiślacy. Konkretnie Maciej Sadlok, który postanowił spokojnie przegrać piłkę przez blok obrońców.

8'

Cracovia wymieniła serię podań na własnej połowie, by opanować sytuację na boisku. Niekoniecznie się to udało, ponieważ Petar Brlek znów zabrał rywalom futbolówkę.

6'

Deleu dośrodkował w pole karne gospodarzy. Arkadiusz Głowacki i spółka poradzili sobie z wyekspediowaniem piłki i mogą zorganizować się w obronie.

3'

Gol! Strzelił Petar Brlek.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Wisły Kraków! Petar Brlek zabrał piłkę nerwowym rywalom, po czym huknął z dystansu w okienko obok rozpaczliwie interweniującego Grzegorza Sandomierskiego. Euforia na stadionie!

4
2'

Cracovia przeniosła grę na połowę przeciwnika. Przyjezdnych w biało-czerwonych pasiakach, a Biała Gwiazda w czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

1
19:51

Piłkarze zameldowali się na murawie. Ich kapitanami są Arkadiusz Głowacki oraz Piotr Polczak. Rozbrzmiewa hymn Wisły Kraków.

19:51

Poprzednie derby wygrała Cracovia. Do rewanżu z lokalnym przeciwnikiem przystępuje jednak z niższego miejsca w tabeli i po serii niepowodzeń.

19:51

Ostatnie przygotowania do pojedynku o panowanie w Krakowie.

Kto wygra mecz?
Cracovia
19:51

Za budowanie akcji Cracovii mają odpowiadać Marcin Budziński i Mateusz Szczepaniak, a na szpicy wystąpi Krzysztof Piątek.

19:51

Wisła Kraków w identycznym składzie jak tydzień temu. Trudno się dziwić, skoro wygrała aż 3:0 z Lechią Gdańsk.