90'

Doliczone zostały 4 minuty.

90'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Marco Paixao. Piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Marco Paixao, dograł w kierunku dalszego słupka do Flavio Paixao, a ten podwyższył prowadzenie gospodarzy. 3:0!

86'

Wyraźnie graczom Śląska pod bramką Lechii brakuje szybkości i zdecydowania. Gospodarze za każdym razem są o ułamek sekundy przed zawodnikami gości.

82'

Anemiczny strzał Peszki sprzed pola karnego. Jedynym wysiłkiem Kamenara w tej sytuacji była konieczność schylenia się po piłkę.

80'

Flavio Paixao po raz kolejny łatwo ograł Grajciara, ale jego mocną wrzutkę złapał Kamenar.

75'

Morioka do Bilińskiego, a ten z ok. 10 metrów trafił w bramkarza.

72'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Milos Krasić. Zawodnik Lechii nie zagra w następnym meczu. Zaskoczony karą Krasić złapał sędziego za rękę i... omal nie wyleciał z boiska.

Lechia Gdańsk
69'

Wojtkowiak technicznie uderzył z pola karnego, jednak Lubos Kamenar spokojnie złapał piłkę.

66'

Śląsk postawił wszystko na jedną kartę i wkrótce może za to słono zapłacić.

64'
ZMIANA

Śląsk Wrocław. Schodzi: Mario Engels. Wchodzi: Joan Angel Roman. "Wynalazek" za "wynalazek". Czy nie lepiej dać szansę Polakom?

62'

Śląsk nie potrafi odpowiedzieć. Ważnym momentem była niewykorzystana sytuacja przez Moriokę. Chwilę później Lechia trafiła na 2:0.

58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Grzegorz Kuświk. Asystował mu Milos Krasić. Krasić wjechał w obronę Śląska jak w masło, odegrał do Kuświka, a ten zwiódł rywala i ze spokojem uderzył w kierunku dalszego słupka. 2:0 i chyba po meczu. Chociaż...

57'

W końcu z groźniejszej strony pokazali się gracze Śląska. Po kontrze zbyt krótko wybita piłka trafiła pod nogi Morioki, a ten z ok. 15 metrów nie trafił w bramkę!

56'

Nieporadne są ataki wrocławian, Grajciar nie w piątkowy wieczór zbyt dobrego dnia.

52'

Lechia rozgrywa piłkę w okolicach środka pola, gospodarze po ostatniej wysokiej porażce więcej uwagi poświęcają defensywie.

49'

Ostoja Stjepanović w walce o piłkę został mocno kopnięty w nogę i potrzebował pomocy medyków oraz klubowych znachorów.

1
47'

Śląsk przedarł się z piłką w pole karne Lechii, zapchniało golem, ale ostatecznie goście nie oddali strzału na bramkę gdańszczan.

46'

Gramy po przerwie.

45+1'

Mocny strzał z woleja z ok. 20 metrów oddał Ryota MoriokaVanja Milinković-Savić na raty złapał piłkę.

45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

1
41'

Z dystansu uderzył Peszko. Piłka płakała, skakała, jęczała i w końcu wpadła w ręce bramkarza.

1
39'

Lechia znowu przeważa, Śląsk nie potrafi gospodarzom odebrać piłki.

36'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę głową uderzył Celeban, ale źle w nią trafił i od bramki rozpocznie bramkarz.

36'

Sędzia niczym zatroskany gospodarz przemówił do rozsądku przepychającym się Engelsowi i Krasicowi. Chyba poskutkowało.

34'

Śląsk stara się zaatakować gdańszczan, ale wrocławianie nie mają kim straszyć gospodarzy.

30'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Grzegorz Wojtkowiak. Piłkę z lewej strony na prawą przerzucał Peszko, Grajciar popełnił błąd i nie trafił w futbolówkę. Przejął ją Wojtkowiak, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Paixao, a ten głową zdobył gola na 1:0!

27'

Powoli zaczynami odczuwać zniecierpliwienie. Apetyty był większe, póki co bez większych spięć, mecz z zaledwie jednym celnym strzałem.

20:28

Już gramy.

24'

Na trybunach pojawił się dym. Czyżby wśród kibiców obecny był Steeven Langil? Jednak nie, to fani Lechii odpalili środki pirotechniczne i sędzia przerwał grę.

2
23'

Morioka uderzył, Vanja Milinković-Savić odbił piłkę.

21'

Posiadanie piłki 72% - 28% na korzyść gospodarzy.

20'

Więcej z gry ma Lechia, ale Śląsk nie zamierza murować bramki starając się przenosić ciężar meczu na połowię gdańszczan.

17'

Morioka kopnął w nos Peszkę. Na szczęście zawodnikowi Lechii nic się nie stało i na zapowiadane za kilka miesięcy "pępkowe" u "Lewego" przyjdzie bez wad na twarzy.

16'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Milen Gamakow.

14'

Milen Gamakow walczył o piłkę w polu karnym, wyskakując do piłki wręcz zniszczył filigranowego Moriokę.

10'

Zamieszanie w polu karnym gości. Po dograniu Mili piłka odbiła się od ręki jednego z wrocławian, ale sędzia słusznie uznał, że to był przypadek.

9'

Lechia stara się zepchnąć wrocławian pod ich pole karne, ale goście dobrze się bronią.

6'

Po dograniu Engelsa z pola karnego sytuacyjnie uderzył Ryota Morioka, który pomylił się o metr.

2'

Gospodarze wykonywali już dwa rzuty rożne, ale Śląsk wyszedł cało z opresji.

19:05

Spotkanie poprowadzi Łukasz Bednarek (Koszalin).

19:05

Lechia Gdańsk w tym sezonie gra znakomicie u siebie. Na dziewięć spotkań drużyna ze stolicy Pomorza wygrała siedmiokrotnie, raz zremisowała i raz przegrała. Zdobyła w Gdańsku 22 punkty. Śląsk we Wrocławiu uzbierał ich zaledwie osiem w dziesięciu spotkaniach. Wrocławianie na wyjazdach to jednak zupełnie inny zespół, jeden z najlepszych w całej lidze.