Lotto Ekstraklasa: 19. kolejka
10 gru 2016 18:00
90+2'

Niezgoda uderzył z pola karnego, ale trafił w obrońcę. Wisła wyprowadziła kontrę, Kriwiec wywalczył rzut rożny.

90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

87'
87'

Ruch. Schodzi: Kamil Mazek. Wchodzi: Miłosz Przybecki.

87'

Kontra Wisły, Kante do Kriwca, ale jego strzał odbił Hrdlicka.

85'

Tragicznie prezentuje się w sobotę bramkarz i defensywa Niebieskich.

84'

Mazek omal nie wykorzystał błędu Mrozińskiego. Sytuacyjny strzał odbił Kiełpin!

83'

Mazek przy uderzenie został ostro zaatakowany przez rywala, ale sędzia uznał, że nie było faulu.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Mroziński.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Wlazło.

Wisła Płock
81'

Ruch. Schodzi: Maciej Urbańczyk. Wchodzi: Jakub Arak.

78'

Gol! Strzelił Piotr Wlazło. Wlazło wyprowadzał kontrę i... oddał kapitalny strzał niemal z połowy boiska. Hrdlicka nie zdołał obronić!

Wisła Płock
1
74'

Surma stracił piłkę w okolice środka pola. Giorgi Merebaszwili popędził z futbolówką i z okolic pola karnego trafił w zewnętrzną część słupka!

73'

W końcu zaatakował Ruch, piłkę w polu karnym otrzymał Moneta, ale jego strzał obronił Kiełpin.

70'

Gol! Strzelił Piotr Wlazło. Pewny strzał Wlazły. Po raz kolejny w Płocku remis.

Wisła Płock
69'

Rzut karny dla Wisły po fatalnym błędzie obrońcy Ruchu! Hrdlicka zaatakował Kriwca.

67'

Sprzed pola karnego uderzył Giorgi Merebaszwili, piłka po nodze gracza Ruchu wyszła na róg tuż ponad bramką.

64'

Giorgi Merebaszwili uciekł po prawej rywalowi i dograł do Recy, a ten nie trafił w bramkę z kilku metrów! Cóż za szansa Wisły!

61'

W zamieszaniu w polu karnym Ruchu piłkę sprzed linii bramkowej wybił Niezgoda! Po wrzucie z autu głową uderzał Sylwestrzak.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Maksymilian Rogalski.

58'

Nafciarze odebrali piłkę gościom, w polu karnym znalazł się z nią Giorgi Merebaszwili, ale jego strzał odbił Libor Hrdlicka.

57'

Po rzucie rożnym piłka po strzale Niezgody odbiła się od Surmy, ale trafiła Kiełpina.

55'

Po dośodkowaniu Furmana Kante nie trafił dobrze piłki głową. Mógł być remis.

54'

Wisła w końcu zepchnęła chorzowian i po raz pierwszy w meczu uzyskała przewagę.

53'

Groźna akcja płocczan, strzelał sprzed pola karnego Kante, ale został zablokowany i wywalczył jedynie rzut rożny.

52'

Wisła stara się zepchnąć Ruch do defensywy, ale Niebiescy nie zamierzają się bronić.

48'

Gol! Strzelił Patryk Lipski. Asystował mu Marcin Kowalczyk. Piłkę z autu wrzucił Kowalczyk, w polu karnym Niezgoda przepchał rywala. Futbolówka spadła pod nogi Lipskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę z sześciu metrów wyprowadził Ruch na prowadzenie!

47'

Problemy zdrowotne ma Wlazło. Piłkarz Wisły za moment dojdzie do pełni sił.

46'

Gramy po przerwie.

45'

Doliczona została minuta.

45'

Gol! Strzelił Patryk Lipski. Asystował mu Jarosław Niezgoda. Ruch doprowadził do remisu! Mazek do Niezgody, a ten do Lipskiego, który z pola karnego uderzył w kierunku dalszego słupka. 2:2!

42'

Dośrodkowanie Lipskiego z rzutu wolnego, a strzał głową Grodzickiego fenomenalnie odbił Kiełpin!

41'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dominik Furman.

Wisła Płock
40'

Groźna akcja Ruchu, ale Surma źle dogrywał do partnera w polu karnym.

39'

Bramka dla Wisły dodała pewności gospodarzom, którzy obecnie mają więcej z gry.

36'

Gol! Strzelił Arkadiusz Reca. Asystował mu Giorgi Merebaszwili. Pierwsza akcja Wisły w meczu i... drugi gol. Z prawej strony dośrodkował Merebaszwili, a Reca szczupakiem z narożnika pola bramkowego ponownie wyprowadził Nafciarzy na prowadzenie.

35'

Z kornera dośrodkował Lipski, a nadbiegający Michał Helik głową uderzył z pięciu metrów obok dalszego słupka.

34'

Kowalczyk wszedł w pole karne z lewej strony, ale jego dogranie przeciął obrońca Wisły.

32'

Lipski uderzył z rzutu wolnego. Piłka po głowie jednego z płocczan wyszła na róg.

31'

Nie jest oglądamy wielkiego meczu w Płocku. Widać, że stawka ma wpływ na poczynania zawodników.

28'

Dziwne są niektóre decyzje Jarosława Przybyła. Przewrócił się Lipski, a arbiter uznał, że pomocnik zagrał ręką.

26'

- Eeeeejj, żyjemy - Rafał Grodzicki pobudził swoich kolegów, którzy przy rzucie rożnym dla gospodarzy popełnili błąd.

24'

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Koszmarny błąd Rogalskiego, który chciał podawać do bramkarza, a zagrał do... Niezgody. Napastnik Niebieskich w sytuacji sam na sam ograł Kiełpina i doprowadził do wyrównania!

23'

Niezgoda wpadł z piłką w pole karne, ale zamiast podawać do Lipskiego z trudnej pozycji uderzył bardzo niecelnie.

22'

Dobre dośrodkowanie Merebaszwiliego, ale żaden z partnerów nie doszedł do piłki.

21'

Ruch zaatakował, ale Wisła mogła wyprowadzić groźną kontrę. Kante jednak nie zdołał opanować piłki i zagrać jej do wychodzącego na czystą pozycję partnera.

17'

Gol! Strzelił Piotr Wlazło. Ależ błąd Michała Helika. Po podaniu Grodzickiego obrońca źle przyjął piłkę, którą odebrał mu Wlazło i w sytuacji sam na sam zdobył gola!

Wisła Płock
17'

Sporo niedokładności w grze obu drużyn, zespoły nie chcą się za bardzo odsłonić przed rywalem i atakują niewielką liczbą graczy.

15'

Patryk Lipski uderzył wprost w bramkarza Wisły Płock. Złe wykonanie stałego fragmentu gry.

15'

Runął niczym kłoda Patryk Lipski. To sprawiło, że arbiter odgwizdał faul i Ruch wykona rzut wolny z ok. 35 metrów, z boku pola karnego.

13'

Sędzia pozwala na ostrą walkę. Kilka popchnięć graczy Wisły pozostało bez reakcji arbitra.

11'

Nerwowo gra Wisła, od początku lepiej prezentują się piłkarze Ruchu Chorzów.

9'

Wciąż gra toczy się na połowie Wisły. Nafciarze póki co nie zagrozili bramce Ruchu.

6'

Gra toczy się w środku pola. Piłkarze Ruchu utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią przedostać się pod bramkę Wisły.

1
2'

Dośrodkowanie Surmy, głową uderzył Ćwielong, Kiełpin sparował piłkę na róg!

1
17:40

Spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył (Kluczbork).

1
17:40

Wisła Płock i Ruch Chorzów to sąsiedzi w ligowej tabeli. Oba zespoły balansują na skraju przepaści. Zwycięzca sobotniej potyczki będzie mógł spokojniej przepracować zimę.