Korona prowadzi 2:0! Jacek Kiełb znów znalazł sposób na gości!

Szykuje się ostatnia zmiana w Koronie.

84'

Lechia dominuje. Dużo piłek leci w pole karne Małkowskiego, ale ten nie daje się zaskoczyć.

82'

Piłkarze Korony doskoczyli do sędziego, który przyznał Lechii korner. Goście nie zrobili z niego pożytku.

81'

Gospodarze wzmocnili obronę. Zaczyna się bronienie wyniku?

77'

Dużo bardziej groźniejsze są kontry Korony. Gdańszczanie popełniają proste błędy.

75'

Kwadrans do końca. Jaki obstawiacie wynik, Korona utrzyma prowadzenie czy Lechia jednak zdoła odpowiedzieć?

1
1
74'

Sławomir Peszko złapany na spalonym.

1
73'

Lechia. Schodzi: Milen Gamakow. Wchodzi: Marco Paixao.

71'

Dwie świetne interwencje Rymaniaka zatrzymały przyjezdnych.

71'

Lechia nie umie przejąć inicjatywy. Korona szuka drugiego gola.

69'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Rymaniak.

68'

4354 - tylu widzów przybyło na stadion w Kielcach.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki.

Lechia Gdańsk
66'

Małkowski z najwyższym trudem sparował na bok kąśliwy strzał jednego z rywali.

64'

Lechia. Schodzi: Sebastian Mila. Wchodzi: Rafał Wolski.

63'

Jak odpowie ekipa Piotra Nowaka? Do końca meczu jeszcze bardzo dużo czasu,

61'

Gol! Strzelił Jacek Kiełb. Asystował mu Nabil Aankour.

Wejście smoka Jacka Kiełba! Ustawiony na szpicy zawodnik Korony popędził do podania Aankoura i mocnym strzałem po dłoni bramkarza Lechii otworzył wynik!

59'

Nie wiemy, co chciał osiągnąć Sławek Peszko, ale dostarczył piłkę Małkowskiemu.

56'

Zbyt krótkie dośrodkowanie jednego z gospodarzy i znów nie mieliśmy strzału. Przydałyby się zmiany, bo inaczej skończy się bezbramkowym remisem.

54'

Jak dotąd druga połowa nie porywa.

53'

Peszko chciał dośrodkować, ale niewiele brakowało, a wyszedłby z tego centrostrzał. Małkowski wznowi grę.

50'

Piłka w pole karne, tam jednak dobrze ustawiony był Elhadji Pape Diaw.

48'

Palanca zszedł do prawej nogi, uderzył, ale prosto "do koszyczka" bramkarza przyjezdnych.

1
46'

Grzegorz Kuświk w walce o piłkę faulował Dejmka.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45'

Pogramy dodatkowe 120 sekund.

44'

Przytomna interwencja Vanji Milinković-Savić, który pewnie wypiąstkował dośrodkowanie z głębi pola.

42'

Przerwa goni przerwę. Jeden z piłkarzy Korony potrzebuje pomocy masażystów.

40'

Bramkarz Lechii bez problemu wyłapał wrzutkę z rzutu wolnego.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kovacević.

37'

Rafał Grzelak zdecydował się na strzał z dystansu. Odważnie, ale jakości to w tym nie było.

36'

Po kiksie Możdżenia wydawało się, że goście ruszą z kontrą. Nic z tego. Soczystą próbę Markovicia z dystansu wyłapał Vanja Milinković-Savić.

35'

Brzydki fragment meczu. Jak tak dalej pójdzie, to kartek będzie znacznie więcej.

34'

Błąd Grzelaka, z piłką ruszył Paixao, którego strzał został zablokowany przez Dejmka. Lechiści dopatrzyli się zagrania ręką Czecha, ale będzie tylko korner.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Grzelak.

1
31'

Dani Abalo! I kolejna próba z dystansu zawodnika Korony! Vanja Milinković-Savić musiał się sprężyć!

30'

Dość chaotyczna akcja gospodarzy, zakończona niecelnym strzałem Markovicia.

29'

Powtórki telewizyjne pokazały, że Lechii należał się rzut karny... Szkoda takich błędów...

28'

Ociepliła nam się atmosfera na stadionie w Kielcach. Głównie za sprawą sędziego.

26'

Mocny strzał Sebastiana Mili! Było gorąco!

1
25'

Wojtkowiak faulowany tuż przy linii pola karnego. Goście chcieli "11", ale będzie i tak mocno dyskusyjny rzut wolny.

24'

Flavio Paixao założył "siatkę" Grzelakowi. Kontratak gdańszczan zepsuł jednak, złym przyjęciem, Mila.

1
23'

Bardzo ważna i ofiarna interwencja Diawa zatrzymała groźnie zapowiadający się atak Lechii.

21'

Mateusz Możdżeń miał trochę miejsca, przymierzył i... uderzył w trybuny.

20'

Nabil Aankour miał dobry pomysł, lecz jego górne podanie do Przeybyły było odrobinę za mocne.

19'

Krótkie rozegranie, futbolówka w pole karne, a tam bez błędu golkiper miejscowych.

19'

Korner dla biało-zielonych po interwencji Małkowskiego.

18'

Sebastian Mila świetnie przeniósł ciężar gry na prawo do Paixao. Ostatecznie z tej akcji nic nie wyszło.

16'

Pierwszy kwadrans za nami. Jak dotąd częściej w ataku oglądamy Koronę.

15'

Nie ma gola! Vanja Milinković-Savić ratuje Lechię, wygrywając pojedynek sam na sam z Aankourem! Świetnym podaniem popisał się Vanja Marković.

14'

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko.

1
13'

Kolejny piłkarz złocisto-krwistych zwija się z bólu. Sędzia chyba zaraz sięgnie po kartkę...

12'

Gospodarze pograli dłużej piłką, płaskiego podania w pole karne w wykonaniu Nabila Aankoura nikt jednak nie zamknął.

10'

Mieliśmy krótką przerwę w grze. Na murawie przez chwilę leżał Miguel Palanca. Na szczęście z zawodnikiem Korony wszystko w porządku.

8'

Po dośrodkowaniu Palanki najwyżej wyskoczył Elhadji Pape Diaw, uderzając jednak nad poprzeczką.

8'

Rzut wolny dla kielczan w bocznym sektorze boiska.

7'

Maciej Bartoszek od samego początku przy linii bocznej. Piotr Nowak póki co na ławce rezerwowych.

5'

Było gorąco po strzale Milena Gamakowa! Dobrze ustawiony był jednak Małkowski i odbił piłkę!

3'

Po rozegraniu rzutu rożnego przez Koronę przyjezdni chceli wyjść z kontrą, ale Vanja Marković udanie asekurował tyły.

1'

Piłka błyskawicznie trafiła na prawe skrzydło, gdzie był Bartosz Rymaniak. Jego centra została wybita. Po chwili jednak goście dość nieporadnie poradzili sobie z kolejną centrą.

czas Start meczu
14:54

Czas na krótką ankietę.

Jak zakończy się mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk?
Wygraną Korony
Remisem
Zwycięstwem Lechii
14:54

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

14:54

Ławka rezerwowych Korony: Michal Pesković, Charlie Trafford, Siergiej Pilipczuk, Marcin Cebula, Tomasz Zając, Jacek Kiełb, Vladislavs Gabovs.

14:54

Ławka rezerwowych Lechii: Damian Podleśny, Paweł Stolarski, Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Piotr Wiśniewski, Rafał Wolski, Marco Paixao.

14:54

Witamy serdecznie prosto z zimnej Kolporter Areny, gdzie za kilkanaście minut rozpocznie się pierwsze sobotnie spotkanie 20. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Korona podejmie Lechię Gdańsk.