Lotto Ekstraklasa: 23. kolejka
24 lut 2017 20:30
90+4'

Mocny strzał z ok. 15 metrów, po podaniu Makuszewskiego, oddał Robak,. Piłka przeleciała tuż obok słupka!

16
3
90+2'

Z woleja uderzył Adam Gyurcso, jednak Węgier po raz kolejny źle trafił w piłkę.

12
5
90'

Doliczone zostały 4 minuty.

6
5
88'
85'

Lech Poznań po raz trzeci w rundzie wiosennej wygrał 3:0? Do bólu skuteczni są gracze Kolejorza.

34
2
83'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Matus Putnocky. Dalekie wybicie Putnocky'ego, błąd obrońców, którzy nie wybili piłkę. Do futbolówki doszedł Robak i uprzedził wychodzącego z bramki Słowika.

74
1
9
81'

Z ok. 25 metrów uderzył Maciej Gajos, piłka przeleciała pół metra ponad bramką Pogoni.

19
79'

Żółtą kartkę otrzymał Spas Delew.

Pogoń Szczecin
5
2
77'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Mihai Radut.

77'

Pogoń cały czas dąży do zdobycia kontaktowego gola. Jeśli Portowcy dopną swego, wówczas możemy być świadkami ciekawej końcówki.

3
3
76'

Delew kapitalnie wszedł z piłką w pole karne, ale nie zdecydował się na strzał i podał do Murawskiego, który dograł niedokładnie.

3
2
73'

Pogoń. Schodzi: Mate Cincadze. Wchodzi: Kamil Drygas.

71'

Spas Delew sam na sam z bramkarzem i piłka ponownie w bramce i po raz kolejny gol nie został uznany. Bułgar znalazł się na metrowym spalonym.

8
2
70'

Kolejny strzał z dystansu oddał Cornel Rapa. Putnocky ponownie bez problemów złapał piłkę.

10
69'

Lech. Schodzi: Dawid Kownacki. Wchodzi: Marcin Robak.

66'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Putnocky wyszedł daleko przed bramkę i zablokował strzał głową Ciftciego.

5
1
64'

Frączczak uderzył pola karnego, Matus Putnocky odbił strzał. Pod bramką Lecha co chwilę robi się gorąco.

6
6
63'

Płaski strzał oddał Nadir Ciftci. Putnocky pewnie złapał piłkę.

6
2
62'

Atak pozycyjny Pogoni, Lech wciąż jednak broni się skutecznie, momentami szczęśliwie.

8
1
59'

Problemy zdrowotne ma Wołodymyr Kostewycz, który ucierpiał po ostrym wejścu gracza Pogoni.

2
15
56'

Piękny strzał Delewa, ale jeszcze lepsza interwencja Putnocky'ego, który wybił piłkę na róg.

7
1
55'

Spas Delew wbił piłkę do bramki z metra, ale sędzia gola nie uznał. Powodem pozycja spalona Bułgara.

13
2
52'

Z ok. 16 metrów płaski strzał oddał Murawski, piłka przeleciała obok słupka/

7
3
49'

Majewski  uderzył z dystansu, Słowik wybił piłkę na róg.

14
48'

Frączczak padł w polu karnym Lecha, sędzia uznał, że napasynik nie był faulowany.

8
2
46'

Gra wznowiona po przerwie.

8
45'

Adam Gyurcso zamiast podawać do partnera uderzył i po raz kolejny trafił w gracza Lecha Poznań.

9
5
43'

Obraz gry nie ulega zmianom. Atakuje Pogoń, ale Lech bardzo dobrze broni się.

8
1
40'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wołodymyr Kostewycz.

4
10
39'

Pomimo dwóch ciosów Pogoń stara się atakować. Lech jednak skutecznie broni się. Przed momentem sprzed pola karnego ponad bramką strzelił Adam Gyurcso.

11
3
36'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Radosław Majewski. Majewski prostopadle zagrał w pole karne do Kownackiego, a ten pomimo asysty obrońcy uderzył pod poprzeczkę. Pogoń atakowała, a kolejnego gola zdobył Lech!

34'

Rafał Murawski popchnięty przez rywala siarczyście zaklął. Kapelan Pogoni nie będzie z tego powodu szczęśliwy.

7
4
33'

Gracze Lecha zwalniają grę, chcąc wybić z rytmu Pogoń. Portowcy po przejęciu piłki natychmiast ruszają z szybką akcją.

9
6
30'

Goście świetnie rozegrali rzut wolny z boku pola karnego. Piłka trafiła pod nogi Gajosa, który kapitalnie uderzył z ok. 16 metrów. Jednak jeszcze lepiej zachował się w bramce Słowik, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

11
1
28'

Indywidualana akcja Delewa, Bułgar uderzył sprzed pola karnego, jednak nie trafił w bramkę.

8
5
25'

Adam Gyurcso wbiegł z piłką w pole karne, jednak został zablokowany przez obrońcę Lecha.

9
4
24'

Pogoń wciąż w ataku. Lech w defensywie, nie kwapi się do wyprowadzania kontr. Dobry fragment meczu w wykonaniu gospodarzy.

6
5
21'

Kapitalny strzał z woleja oddał Spas Delew. W piłkę nie trafił Wilusz i gracz Pogoni huknął z woleja. Matus Putnocky przerzucił futbolówkę ponad poprzeczkę.

13
2
19'

Pogoń przyspieszyła grę, pod bramką Lecha coraz groźniej. Jednak Portowcy wciąż nie potrafią oddać celnego uderzenia.

3
4
16'

Ricardo Nunes uderzył płasko z ok. 30 metrów, piłka została zablokowana przez obrońcę.

5
1
13'

Lech na niezbyt wiele pozwala Pogoni. Przed momentem Portowcy wyprowadzili kontrę, jednak Cornel Rapa źle dogrywał w pole karne.

9
10'

Spas Delew uderzył z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

5
2
7'

Słowik popełnił błąd przy przyjęciu piłki i Lech dość niespodziewanie wywalczył rzut rożny, po którym pod bramką Pogoni nie było większego zagrożenia.

7
4
6'

Pogoń stara się odgryźć Lechowi, ale to zespół z Poznania po objęciu prowadzenia dodał sobie sporo pewności.

11
3
3'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Darko Jevtić. Jevtić w okolicach pola karnego zaatakował Rudola i ten chcą wybić piłkę trafił w zawodnika Lecha. Piłkę przejął Kownacki i w sytuacji sam na sam, między nogami Słowika, zdobył gola. Bramkarz wprawdzie trącił futbolówkę, ale ta wtoczyła się do siatki!

110
14
3'

Sporo walki w pierwszych minutach. Jednak gra toczy się głównie w okolicach środka boiska.

7
2
20:18

Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz).

13
3
20:18

Pogoń Szczecin zagra dwa mecze z rzędu z Lechem Poznań. W pierwszym, ligowym spróbuje zmniejszyć stratę w tabeli do rywala z Wielkopolski. Nadir Ciftci oraz Marcin Robak mają duży apetyt na gola.