Lotto Ekstraklasa: 24. kolejka
03 mar 2017 20:30
90+2'

Dobre ustawienie Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii Warszawa zatrzymał płaskie dośrodkowanie i odebrał Miedziowym resztkę nadziei na odebranie punktów gościom.

14
1
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

9
4
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Szymański. Asystował mu Vadis Odjidja-Ofoe.

W pole karne lubinian wbiegł szturmem Vadis Odjidja-Ofoe, a młody zmiennik zakończył akcję Legii Warszawa strzałem do bramki na 3:1!

89'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Todorovski.

KGHM Zagłębie Lubin
6
3
85'
ZMIANA
84'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Nespor.

7
6
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Dąbrowski.

Legia Warszawa odzyskała prowadzenie w 82. minucie! 2:1 po uderzeniu byłego stopera KGHM Zagłębia Lubin, który dobił piłkę do siatki po tym jak Kasper Hamalainen huknął w poprzeczkę. Piłka pod koszulką, czyli specjalna dedykacja Macieja Dąbrowskiego!

Legia Warszawa
68
29
80'
ZMIANA

Legia. Schodzi: Guilherme. Wchodzi: Sebastian Szymański.

80'

Świetnie wykonuje stałe fragmenty Filip Starzyński. Inna sprawa, że beznadziejnie broni przy nich stołeczna drużyna.

6
3
78'

Miroslav Radović miał obok siebie przeciwnika, który skutecznie utrudnił oddanie strzału z 16. metra. Martin Polacek obserwował jak futbolówka przeturlała sie obok słupka.

7
3
76'

10892 kibiców ogląda na żywo pojedynek uczestników obecnej edycji Ligi Europy.

8
3
73'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Janoszka.

12
5
72'

Piłka po raz trzeci w bramce Legii Warszawa, ale po raz drugi KGHM Zagłębie Lubin nie może cieszyć się z gola. Aleksandar Todorovski był wysunięty za linię obrońców w momencie dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

11
11
71'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Hlousek.

4
6
68'

Filip Starzyński mógł dokręcił piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego a la Edi AndradinaArkadiusz Malarz był czujny jak ważka i interweniował na linii!

4
3
66'

Trzech na dwóch wybiegli piłkarze z Warszawy. Guilherme miał kilka możliwości, by otworzyć partnerowi drogę do bramki, tyle że kopnął piłkę w rękawice Martina Polacka.

5
3
64'

KGHM Zagłębie Lubin było skazane na tego gola!

7
3
62'

Naprawdę dużo strzałów w tym spotkaniu. I większość groźna. Guilherme pomylił się o metr, mierząc z obrębu pola karnego KGHM Zagłębia Lubin.

5
1
60'

Po wrzutce z rzutu wolnego Lubomir Guldan skierował futbolówkę do bramki Legii Warszawa. Nie ma gola, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

5
13
59'

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme.

13
9
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arkadiusz Woźniak. Asystował mu Filip Starzyński.

Arkadiusz Woźniak został pozostawiony na drugim słupku i wepchnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obok Polaka był jeszcze Aleksandar Todorovski, więc skala gapiostwa przyjezdnych była ogromna. Po nieco ponad 10 minutach drugiej połowy KGHM Zagłębie Lubin wyrównało na 1:1!

44
29
55'

Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska i Maciej Dąbrowski zablokował Łukasza Janoszkę. Będzie jeszcze korner, a te dziś wychodzą Miedziowym.

10
3
54'

Legia Warszawa odpowiada lubinianom. Sebastian Madera w ostatnim momencie zorientował się, co kombinuje Miroslav Radović i zablokował byłego zawodnika Partizana Belgrad. Tylko korner dla mistrza Polski.

5
2
50'

Dłuższe dyskusje arbitra z piłkarzami. Jarosław Przybył studzi rozgrzane w szatniach głowy, a była ku temu szansa w przerwie spowodowanej urazem.

5
3
47'

Ruszają do przodu podopieczni Piotra Stokowca. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Lubomir Guldan uderzył głową metr nad poprzeczką bramki Arkadiusza Malarza.

8
3
46'

Gra wznowiona po przerwie!

11
1
Czy KGHM Zagłębie Lubin odrobi stratę po przerwie?
Tak
Nie
30
6
45'

W ostatnich sekundach przed przerwą wykazał się raz jeszcze Arkadiusz Malarz. Doświadczony bramkarz interweniował po rzucie rożnym.

18
2
44'

Odebrała piłkę Legia Warszawa i wymieniając spokojne podania, oczekuje aż sędzia Jarosław Przybył zaprosi wszystkich na przerwę.

10
4
42'

Ciąg dalszy oprawy i trochę zadymiło się na stadionie. Sędzia Jarosław Przybył nie przerywa meczu, choć Arkadiusz Malarz ma nieco utrudnione zadanie.

22
10
40'

Tak bawią się kibice KGHM Zagłębia Lubin!

28
10
38'

KGHM Zagłębie Lubin przenosi grę na połowę przeciwnika i próbuje wyrównać jeszcze przed przerwą. Spokojnie tonują zapał Miedziowych przyjezdni.

4
10
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Thibault Moulin. Asystował mu Vadis Odjidja-Ofoe.

Miroslav Radović wywalczył piłkę na połowie przeciwnika, a resztę zrobili Moulin oraz Odjidja-Ofoe. Po szybkiej wymianie podań Vadis wymanewrował Martina Polacka i Francuzowi pozostało zakończyć akcję strzałem z bliska do siatki. Legia prowadzi 1:0 w Lubinie!

31'

Legia Warszawa miała szansę na zmianę wyniku z rzutu wolnego. Odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu wziął na swoje barki Vadis Odjidja-Ofoe i wyraźnie spudłował. Martin Polacek odprowadził piłkę poza boisko.

10
11
28'

Łukasz Piątek! Strzał środkowego pomocnika obronił kapitalnie Arkadiusz Malarz. Dobić piłkę do siatki mógł jeszcze Arkadiusz Woźniak, ale podpalił się i spudłował.

13
5
27'

Nabrało rumieńców spotkanie w Lubinie. Co minutę sytuacja podbramkowa. Vadis Odjidja-Ofoe spóźnił się o sekundę do płaskiego podania w pole bramkowe.

6
11
26'

Szybka riposta Filipa Starzyńskiego po przeciwnej stronie boiska. Trochę zbyt sygnalizowane uderzenie reprezentanta Polski i Arkadiusz Malarz musiał sobie poradzić.

5
4
25'

Po zamieszaniu piłka wypadła z gąszczu zawodników. Dopadł do niej Michał Kopczyński i strzelił prosto w ten sam tłum w polu karnym Miedziowych.

5
1
23'

Próba prostopadłego podania w pole karne Legii Warszawa. Zatrzymał je idealnie ustawiony Maciej Dąbrowski i zainicjował atak, który zakończył niecelnym uderzeniem Vadis Odjidja-Ofoe.

8
1
21'

Po asyście sędziego Jarosława Przybyła piłka trafiła pod nogi Łukasza Janoszki. Były pomocnik Ruchu Chorzów miał czas oraz miejsce, by huknąć zza pola karnego. Metr obok słupka!

6
2
18'

Guilherme wrócił przed własne pole karne i przeciął podanie Łukasza Piątka. Doświadczony pomocnik KGHM Zagłębia Lubin chciał rozrzucić grę na lewe skrzydło.

9
3
17'

Dwa, bardzo groźne uderzenia Legii Warszawa, natomiast gospodarze, którzy również starają się atakować, jeszcze bez konkretu pod bramką Arkadiusza Malarza.

11
2
15'

Płaskie dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe wybite przez stoperów z Lubina. Po chwili ponowienie ataku przez Legię Warszawa i Miroslav Radović zatrudnił strzałem Martina Polacka.

11
4
11'

Pierwsza sytuacja stuprocentowa! Kasper Hamalainen podał piłkę do rozpędzonego Guilherme, który miał przed oczami jedynie Martina Polacka. Brazylijczyk ominął golkipera, ale również w fatalnym stylu bramkę.

7
6
9'

Lubomir Guldan wmieszał się w akcję Legionistów i sprowokował do faulu. KGHM Zagłębie Lubin wznowiło już grę na własnej połowie, ale nie pcha się do przodu.

7
2
7'

Dwie interwencje Arkadiusza Malarza po dośrodkowaniach z prawego skrzydła. Operują tam Aleksandar Todorovski oraz Arkadiusz Woźniak. Za pierwszym razem doświadczony bramkarz chwycił piłkę, a za drugim razem sparował na korner.

9
4
4'

Drużyny pracują nad swoimi pierwszymi atakami w tym spotkaniu. Legia Warszawa próbowała przedrzeć się z wykorzystaniem Guilherme, a po przeciwnej stronie boiska Martin Nespor był na spalonym.

10
3
20:06

Piłkarze są na murawie w Lubinie. Gospodarze w pomarańczowych strojach z czarnymi akcentami, natomiast stołeczna drużyna w zieleni butelkowej z czarnym pasem poprzecznym.

8
2
20:06

W Lubinie dojdzie do starcia klubów, które w tym sezonie biły się w europejskich pucharach. KGHM Zagłębie Lubin podejmie Legię Warszawa, a w jej jedenastce jest Maciej Dąbrowski, który jeszcze w poprzednim sezonie grał dla Miedziowych.