Lotto Ekstraklasa: 16. kolejka
20 lis 2016 15:30
90+4'
GOOOOOOL!!!

Goście dobili rywala! Kontrę wyprowadził Guilherme Sitya. Idealne dogranie przed bramkę, gdzie David Guba najpierw przyjął piłkę, a następnie piszczelem wpakował ją do siatki.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1
90+2'

Zagranie Kędziory wzdłuż bramki, ale nadbiegający Stefanik nie sięgnął piłki.

1
90'

Pogramy jeszcze 4 minuty.

1
88'

Kontra Termaliki fatalnie zaprzepaszczona przez Stefanika. Rezerwowy zagrał za plecy partnerów.

1
86'
ZMIANA

Samuel Stefanik za Romana Gergela.

82'

Termalica kilkakrotnie wyszła z szybkim atakiem, ale brakowało ostatniego podania. Nie dziwi irytacja Czesława Michniewicza. 1:2 to przecież wynik nie gwarantujący końcowego zwycięstwa.

1
78'
ZMIANA

Paweł Wojowski za Dominika Hofbauera.

77'
ZMIANA

Vladislavs Gutkovskis do szatni. Za niego zagra Wojciech Kędziora.

75'

Indywidualna akcja Guby zakończona mocnym strzałem pod poprzeczkę. Piłka leciała jednak prosto w bramkarza i ten skutecznie ją odbił.

74'

Skurcze łapią Gutkovskisa. Trener musi pomyśleć nad zmianą.

71'

Roman Gergel sam przed bramkarzem! Słowak "podciął" piłkę nad wybiegającym bramkarzem, ale przesadził i ta poszybowała nad poprzeczką.

1
69'
ZMIANA

David Guba w miejsce Patrika Misaka.

67'

Kontra gości po profesorsku zastopowana przez Sobieraja. Stoper wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Babiarzowi.

66'
ZMIANA

Michał Nalepa za Mateusza Szwocha.

64'
ŻÓŁTA KARTKA

Dominik Hofbauer ukarany za utrudnianie wznowienia gry.

62'

Celny strzał Babiarza sprzed szesnastki. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Jałocha przeniósł ją na rzut rożny.

60'

Podanie na wolne pole do Babiarza, ale ten przegrał biegowy pojedynek z Sobierajem.

58'
ZMIANA

Paweł Abbott za Dariusza Zjawińskiego.

55'

Termalica spokojnie rozgrywa akcje. Arka została zmuszona do biegania.

53'

Niepewne piąstkowanie Jałochy, ale obyło się bez konsekwencji.

52'

Zaskakująca próba Jovanovicia z 25 metrów. Piłka po rykoszecie opuściła plac gry.

50'

Cwane zachowanie Zjawińskiego, który pomagał sobie ręką opanowując piłkę przed polem karnym gości. Nie umknęło to jednak sędziemu.

47'

Zderzenie dwóch piłkarzy. Ucierpieli Kakoko i Gutkovskis.

46'

Początek II połowy.

45'

Sędzia doliczył minutę.

43'

Patrik Misak brzydko faulował da Silvę.

1
42'

Kontra Termaliki zakończona bezsensownym podaniem Gergela. Słowak miał kilka wariantów rozegrania, ale wybrał najgorzej jak mógł.

1
38'
CZERWONA KARTKA

Arka ma problem. Miroslav Bożok wyprostowanymi nogami zaatakował Fryca! "Czerwień" była koniecznością.

1
35'

Źle zachował się Jovanović po prostopadłym podaniu od Babiarza. Bośniak wpadł w pole karne, ale zwlekał ze strzałem i dał się zablokować da Silvie.

32'

Arka nie może się otrząsnąć, a przecież rozpoczęła idealnie. Lepiej się nie dało, ale dobry wynik to już przeszłość.

1
29'
GOOOOOOL!!!

Goście na prowadzeniu! Guilherme Sitya dośrodkował z lewej strony do Gutkovskisa. Łotysz wygrał pojedynek główkowy, a piłka po rękach bramkarza, trafiła w słupek i wpadła do siatki.

1
26'

Termalica wyrównała i złapała wiatr w żagle. Teraz to goście nadają ton spotkaniu.

1
22'
GOOOOOOL!!!

Jest 1:1 po fantastycznym uderzeniu Bartłomieja Babiarza! Pomocnik wykorzystał niecelne podanie da Silvy, przejął piłkę na 23. metrze i huknął przy dalszym słupku.

1
20'

Mocne uderzenie prawą nogą da Silvy z 25 metrów... metr nad poprzeczką.

1
18'

Zbyt wysoka centra Bożoka z lewego skrzydła. Zjawiński tylko musnął piłkę głową.

1
16'

Przechwyt Marcusa Viniciusa da Silvy i uruchomienie szybkiej kontry. Strzałem zakończył ją Szwoch, ale piłkę na ciało przyjął jeden z rywali.

1
12'

Dobra, odchodząca od bramki centra Warcholaka z lewej strony boiska. Ofiarna interwencja obrońcy i po zagrożeniu.

10'

Daleki wyrzut piłki z autu przez Fryca. Piłka odbiła się od murawy tuż przed bramką, ale żaden z gości nie zmienił jej kierunku.

6'

Łatwy do obrony strzał Zjawińskiego. Bramkarz nie miał problemów z zatrzymaniem piłki.

2'
GOOOOOOL!!!

Szybki gol w Gdyni. Pewny strzał w lewy róg. Bramkarz "pofrunął" w przeciwny.

2'

Rzut karny dla Arki! Osyra faulował Szwocha!

15:01

Piłkarze już na murawie. Gospodarze wystąpią w niebieskich strojach. Przyjezdni na pomarańczowo.

15:01

Spotkanie poprowadzi Łukasz Bednarek (Koszalin).

15:01

W obozie Czesława Michniewicza również nie panują ostatnio najlepsze nastroje. Do 11. kolejki Bruk-Bet był wespół z Jagiellonią Białystok liderem Lotto Ekstraklasy, ale w 11. serii spotkań tylko zremisował przed własną publicznością z zespołem Michała Probierza, a trzy następne mecze przegrał i spadł z ligowego podium. W Niecieczy liczą na lepszą postawę.

15:01

Zapraszamy na pierwsze niedzielne spotkanie 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka ostro przepracowała przerwę w rozgrywkach. W Gdyni zdają sobie sprawę, że w ostatnim czasie drużyna spisuje się poniżej oczekiwań. Żółto-niebiescy pozostają bez ligowego triumfu od dwóch miesięcy! Po raz ostatni podopieczni Grzegorza Nicińskiego wygrali 19 września z Cracovią 1:0.