Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4' Dawid Nowak 59' Mateusz Kupczak 80' Patrik Misak
Piast Gliwice
24' Radosław Murawski
1:0

Przełamanie Dawida Nowaka i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Termalica. Schodzi: Martin Miković. Wchodzi: Krystian Peda.

Zagotowało się w polu karnym lepszego zespołu. Piast Gliwice atakuje "na chaos" i dokładnie w takim samym stylu bronią się gospodarze.

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

Trener Marcin Węglewski ma w zanadrzu zmianę, ale Dariusz Trela zasygnalizował, że jest w stanie zostać na boisku do końca spotkania.

Dariusz Trela interweniował na przedpolu. Po niebezpiecznym zderzeniu bramkarz gospodarzy stracił świadomość i służby medyczne na boisku.

Termalica. Schodzi: Dawid Nowak. Wchodzi: David Guba.

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Misak.

Tyka zegar gliwiczanom. Chcieli wyrównać po dośrodkowaniu Łukasza Sekulskiego, ale w tempo wybiegł na przedpole Dariusz Trela.

Kosmiczna szansa dla niecieczan po kontrataku. Dawid Nowak wymenewrował dwóch obrońców Piasta Gliwice i uruchomił podaniem Martina Mikovicia! Jeszcze raz ratuje skórę gliwiczan Jakub Szmatuła i tylko korner.

Rozgrzewają się również rezerwowi niecieczanie, ale trener Marcin Węglewski nie chce przewcześnie rozmontować dobrze funkcjonującego mechanizmu.

Przemysław Szarek zapolował na piłkę po dośrodkowaniu Patrika Misaka z rzutu rożnego. Przyjezdnych uratował ich dotychczas najlepszy zawodnik Jakub Szmatuła!

Po serii zmian Marcin Flis oddał potężne uderzenie w boczną siatkę bramki Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Piast. Schodzi: Gerard Badia. Wchodzi: Sasa Zivec.

Piast. Schodzi: Michal Papadopulos. Wchodzi: Martin Bukata.

Piast. Schodzi: Radosław Murawski. Wchodzi: Stojan Vranjes.

Piłka po dośodkowaniu z rzutu wolnego ominęła całe towarzysto w polu karnym Piasta Gliwice. Za moment Dariusz Wdowczyk dokona zmian.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kupczak.

Podnieśli się z miejsc kibice Bruk-Bet Termaliki NiecieczaArtem Putiwcew był sam w polu karnym przyjezdnych po szybkim kontrataku i dopiero bramkarz uratował Piasta Gliwice. Zapachniało drugim golem.

Samuel Stefanik próbował uruchomić prostopadłym podaniem Martina Mikovicia. W ostatnim momencie zahamował piłkę Uros Korun.

Coraz bardziej markotną minę ma Dariusz Wdowczyk. Już 10 minut po przerwie i wciąż nie można powiedzieć, że Dariusz Trela jest w opałach.

Do płaskiego podania Macieja Jankowskiego wystartował Michal Papadopulos i gdyby nie obecność Przemysława Szarka, byłoby najpewniej groźne uderzenie z bliska na bramkę niecieczan.

Dawid Nowak powalony w okolicy narożnika pola karnego. Bruk-Bet Termalica Nieciecza z rzutu wolnego i wstrzelenie Patrika Misaka sparował dopiero Jakub Szmatuła.

Organizują się do ataku Piastunki. Podanie w kierunku rozpędzonego skrzydłowego zahamował lewy obrońca Sebastian Ziajka.

Gra wznowiona po przerwie!

Dariusz Wdowczyk musi wprowadzić korekty w swoim zespole.

Czy Piast Gliwice odrobi stratę gola po przerwie?

Bruk-Bet Termalica Nieciecza bliżej zwycięstwa po nieco ponad 45 minutach.

Doliczona minuta.

Mateusz Kupczak upadł na boisko i nie powstał zanim medycy nie wbiegli z legendarnym zamrażaczem. Pomocnik już gotowy do grania.

Dużo stałych fragmentów. Króluje po dośrodkowaniach Jakub Szmatuła i ratuje przyjezdnych przed stratą drugiego gola.

Cięta piłka Patrika Misaka z rzutu wolnego. Złapał ją ostatecznie Jakub Szmatuła, ale było groźnie. W każdym momencie jeden z Pomarańczowych mógł zmienić tor lotu i zdobyć gola.

Dariusz Trela interweniował na przedpolu i nie pozwolił na oddanie strzału Michalowi Papadopulosowi po dośrodkowaniu Marcina Flisa.

Obiecujący początek, ale ostatnie minuty nie wskazują już na powtórkę emocji z meczu otwarcia na stadionie w Niecieczy. Wówczas Piast Gliwice wygrał tam 5:3.

Samuel Stefanik dostał podanie i spróbował obrócić się z piłką w polu karnym Piasta Gliwice. Gdzieś uciekła ofensywnemu pomocnikowi futbolówka. Odetchnął Jakub Szmatuła.

Patrik Misak zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego pomimo słusznej odległości. Prosto w niebieski mur z Gliwic!

Łukasz Sekulski nie zawahał się i po miękkim podaniu Gerarda Badii oddał strzał. Trochę zbyt anemicznie, żeby przestraszyć Dariusza Trelę. Pewny chwyt byłego zawodnika Lechii Gdańsk.

Spokojniejsze minuty w Niecieczy. Szukali miejsca między obrońcami gliwiczanie, ale rozegrali swój atak zdecydowanie za wolno.

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Murawski.

Patrik Misak dośrodkował w środek pola karnego z rzutu rożnego. Najsprytniejszy w tym miejscu Jakub Szmatuła, a na dodatek był faulowany.

Dawid Nowak odwdzięczył się za miejsce w jedenastce golem!

Często goszczą piłkarze w polu karnym przeciwnika. Mało jest wymieniania podań w centrum boiska. Z korzyścią dla widowiska.

Martin Miković wystartował do podania z głębi pola. Tym razem zorganizowali się na czas przyjezdni, a ponadto na przedpolu interweniował Jakub Szmatuła.

Dośrodkowanie Gerarda Badii za głębokie. Być może powinien centrować z rzutu rożnego Michał Masłowski, który też stał blisko chorągiewki.

Samuel Stefanik i Martin Miković zostali zatrzymani przed polem karnym Piasta Gliwice. Przyjezdni próbują odpowiedzieć jakimś atakiem.

Czwarty strzał niecieczan. Jakub Szmatuła jest mocno poirytowany, że Vlastimir Jovanović mógł swobodnie mierzyć w kierunku jego bramki.

Kolejna próba Słoni. Tym razem Martin Miković i musiał interweniować Jakub Szmatuła. Już trzy, niezłe uderzenia Bruk-Bet Termaliki w tym meczu.

Dużo za dużo miejsca przed polem karnym Piasta Gliwice dostał Samuel Stefanik. Strzał pomocnika metr obok bramki Jakuba Szmatuły.

Jakub Szmatuła wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Tym razem bez strzału Bruk-Bet Termaliki.

Bramka dla Słoni po praktycznie pierwszym ataku. Po trzech minutach naporu gości Bruk-Bet Termalica Nieciecza potrafiła zabójczo odpowiedzieć.

Gol! Strzelił Dawid Nowak. Asystował mu Samuel Stefanik.

Trafienie przewrotką na 1:0 dla Bruk-Bet Termaliki Nieciecza! Piłka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła odbiła się najpierw od Heberta, następnie od Samuela Stefanika, aż wreszcie Dawid Nowak wkopał ją ekwalibrystycznie do siatki!

Łukasz Sekulski oderwał się od przeciwnika na lewym skrzydle i wywalczył korner. Po dośrodkowaniu Gerarda Badii bez uderzenia na bramkę gospodarzy.

Od środka Piast Gliwice, który gra w niebieskich strojach. Sprzed pola karnego spróbował trafić do bramki Radosław Murawski, ale huknął prosto w defensora w pomarańczowej koszulce.

Pierwszy gwizdek w Niecieczy!

Kto wygra mecz?

Uros Korun, Maciej Jankowski i Łukasz Sekulski to nowe trio w jedenastce Piasta Gliwice. Zmiana w defensywie jest podyktowana pauzą Aleksandara Sedlara, natomiast piłkarze ofensywni zagrają kosztem Marcina Pietrowskiego oraz Patrika Mraza.

W porównaniu z poprzednim, przegranym 2:3 z Wisłą Kraków meczem, trener Marcin Węglewski dokonał kilku zmian w składzie. W obronie zagrają Sebastian Ziajka i Przemysław Szarek, a w ataku Dawid Nowak.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Ławka rezerwowych Bruk-Bet Termaliki Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Bartłomiej Babiarz, Patryk Fryc, Dalibor Pleva, David Guba, Vladislavs Gutkovskis, Krystian Peda.

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Patrik Mraz, Marcin Pietrowski, Sasa Zivec, Tomasz Mokwa, Stojan Vranjes, Martin Bukata.

Przed starciem w Niecieczy kluby są w dolnej połowie tabeli. Bruk-Bet Termalica może jeszcze wskoczyć do grupy mistrzowskiej, o ile przerwie wielkie pasmo meczów bez zwycięstwa. Słonie wygrały po raz ostatni w grudniu.