Premier League: 18. kolejka
26 gru 2016 16:00
90'

Kolejny celny strzał gospodarzy. Bellerin uderzył płasko, ale za słabo, żeby pokonać golkipera WBA.

89'

Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie, lecz jego strzał nogą obronił Ben Foster.

89'

Gościom teraz zaczęło się mocno spieszyć.

87'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Mesut Oezil. 1:0 dla Arsenalu! Oezil dośrodkował w pole karne, gdzie swoją największą broń użył Giroud. Francuz uderzenie głową pakuje piłkę do siatki.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Ben Foster. Za opóźnianie gry.

West Bromwich Albion
1
82'

Goście jak tylko mają okazję, to kradną cenne sekundy. To już w pierwszej połowie irytowało miejscowych.

1
79'

Xhaka z dystansu i piłka nie trafia do bramki rywali. Foster nie musiał nawet interweniować.

1
1
77'

Groźne dośrodkowanie Lucasa, Giroud oraz Ramsey sunęli po murawie, ale żaden z nich nie trafił w piłkę.

2
76'

77 procent posiadania piłki ma Arsenal.

1
75'

Wszystkich zmian dokonał już Arsene Wenger. Czy przyniosą efekt?

2
73'
72'

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Lucas Perez.

72'

Arsenal. Schodzi: Kieran Gibbs. Wchodzi: Nacho Monreal.

70'

Błąd Cecha, który minął się z piłką po dośrodkowaniu, ale Yacob uderzył niecelnie.

1
1
67'

Rondon wykorzystał swoje warunki fizyczne i zastawił piłkę po czym dograł w pole karne, ale dobrze interweniował Paulista.

1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Kieran Gibbs.

1
1
64'

Zderzenie Gibbsa z Yacobem. Przerwa w grze.

1
1
62'

WBA. Schodzi: Nacer Chadli. Wchodzi: James McClean.

61'

Kanonierzy w kwadrans stworzyli kilka okazji i powinni już prowadzić.

1
59'

Dwoi i troi się Ben Foster. Przed chwilą po dalszym słupku uderzył Olivier Giroud i znów górą był bramkarz The Baggies.

1
56'

Uderzenie Sancheza sprzed pola karnego i Foster przerzucił piłkę nad poprzeczką.

1
53'

Arsenal podkręca tempo. Znów szarżował Sanchez, ale bez efektu.

1
51'

Mogło być 1:0 dla Arsenalu, ale po strzale Sancheza z sześciu metrów piłka trafiła w słupek.

1
50'

Groźnie w polu karnym WBA! Po strzale Iwobiego interweniował Foster.

1
48'

Oezil szukał podaniem Sancheza. Zabrakło dokładności.

1
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
45'

Dwie minuty doliczone.

1
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Olivier Giroud. Francuz jest coraz bardziej sfrustrowany.

41'

To już staje się monotonne. Podanie do Girouda, który w polu karnym został zablokowany.

38'

Pięciu graczy było obok Girouda i nic dziwnego, że Francuz został zablokowany.

35'

Gra się nieco otworzyła. Rondon otrzymał dogranie na jedenasty metr, ale ostatecznie był na spalonym.

33'

Iwobi miał obok siebie czterech rywali, a mimo to oddał strzał z 15 metrów. Niecelne uderzenie.

32'

Phillips posłał piłkę na krótki słupek, gdzie do strzału głową doszedł Chadli, ale jego strzał obronił Cech.

30'

Sanchez szukał podaniem Girouda, który jednak faulował Yacoba.

27'

Fani gospodarzy są nieco sfrustrowani grą gości, którzy bronią się bardzo głęboko i celebrują każde wznowienie gry.

25'

Oezil zagrał do Girouda, który wydawało się, że będzie miał przed sobą już tylko bramkarza, ale Evans zdążył z interwencją i zatrzymał Francuza.

23'

Teraz The Baggies wyszli z kontrą i wywalczyli korner. Po dośrodkowaniu Brunta Cech wypiąstkował piłkę.

20'

79 procent posiadania piłki mają zawodnicy Arsenalu, ale nie przekłada się to na sytuacje strzeleckie.

17'

Wydawało się, że strzał Sancheza z 20 metrów leci w światło bramki, ale jednak w bezpiecznej odległości minął słupek rywali.

14'

Teraz Oezil ładnie uruchomił Bellerina, który z kolei szukał Girouda. Dobra interwencja Dawsona.

12'

Oezil stracił piłkę na własnej połowie, jednak Paulista umiejętnie sfaulował rywala, żeby nie doszło do groźnej sytuacji pod bramką Arsenalu.

10'

Kolejna dobra interwencja w defensywie. Oezil powstrzymany przez Evansa.

9'

Arsenal teraz przyspieszył. Z 11 metrów uderzył Sanchez, ale Dawson zdążył z blokiem. Dobitka Xhaki z 25 metrów poszybowała wysoko nad poprzeczką.

6'

Na razie niewiele się dzieje na Emirates Stadium. Arsenal musi atakować, a WBA czeka na kontry.

3'

WBA głęboko cofnięte na własną połowę. Na lewej flance znalazł się Gibbs, jednak dośrodkowanie zostało wybite przez Evansa.