Premier League: 34. kolejka
25 kwi 2017 20:45
90+4'

Gol! Strzelił Ryan Bertrand. Asystował mu Cedric Soares.

Święci zmniejszyli rozmiary porażki. Po dośrodkowaniu Soaresa z prawego skrzydła, bardzo precyzyjnie przy słupku główkował Bertrand i Courtois bez szans.

15
5
5
7
12
90'

Doliczone 4 minuty.

3
2
2
2
3
90'

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Willian.

3
2
2
2
3
89'

Gol! Strzelił Diego Costa. Asystował mu Pedro Rodriguez.

Cóż to była za akcja! Costa wymienił podania najpierw z Hazardem, następnie z Pedro i w końcu nie dał szans Forsterowi płaskim strzałem. 4:1!

37
19
4
5
3
87'

Oriol Romeu zablokował strzał z dystansu Maticia.

1
4
86'
86'

Chelsea. Schodzi: Victor Moses. Wchodzi: John Terry.

4
2
2
2
85'

Płaski strzał sprzed pola karnego oddał Pedro Rodriguez, lecz posłał piłkę obok słupka.

2
1
1
1
1
82'
80'

To mogła być zabójcza kontra Chelsea! Eden Hazard zagrał na czystą pozycję do N'Golo Kante, jednak strzał Francuza z ostrego kąta znakomicie obronił Fraser Forster.

5
2
2
2
3
80'

Teraz zapachniało golem kontaktowym! Nemanja Matić przyblokował bardzo groźny strzał Davisa z 16 metrów i piłka poleciała obok słupka.

1
1
1
1
1
79'

Mecz już nie porywa. Chelsea gra ekonomicznie, a ataki Southampton nie są groźne.

1
1
3
1
1
77'
74'

Długo wymieniali podania gospodarze, ale w polu karnym Świętych panował niesamowity tłok i ostatecznie po dośrodkowaniu Maticia piłkę złapał Fraser Forster.

1
1
2
1
1
73'

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Dusan Tadić.

Southampton FC
5
2
2
1
1
72'

Zablokowany potężny strzał z dystansu Romeu.

3
2
2
2
2
69'

Z rzutu rożnego dośrodkował James Ward-Prowse, piłka trafiła do Gabbiadiniego, ale ten uderzał z niemal zerowego kąta i trafił w boczną siatkę.

1
2
2
2
1
68'
67'

Święci w ataku pozycyjnym, z którego jednak niewiele wynika.

1
1
1
63'

Z 20 metrów celnie, ale wprost w ręce Forstera uderzył Marcos Alonso.

2
62'

Manolo Gabbiadini chciał zamknąć dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak szybciej przy piłce był Thibaut Courtois.

1
1
1
60'

Żółtą kartkę za faul na Fabregasie otrzymał Oriol Romeu.

1
1
2
57'

Płasko z dystansu uderzył Dusan Tadić. Zabrakło mocy i Thibaut Courtois odbił piłkę.

2
1
2
57'

Chelsea wygląda już na bardzo pewną siebie. Trudno będzie ekipie Southampton odrobić straty.

2
2
1
54'

Gol! Strzelił Diego Costa. Asystował mu Cesc Fabregas.

Już 3:1 dla Chelsea! Z prawego skrzydła dośrodkował Fabregas, a Bertrand krył Costę bardzo niedokładnie i reprezentant Hiszpanii zdobył łatwego gola uderzeniem głową.

29
16
8
3
3
53'

James Ward-Prowse oddalił zagrożenie po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu wolnego.

1
1
2
2
1
51'

Pierwsze minuty drugiej części raczej pod dyktando Chelsea, ale Święci od czasu do czasu kontratakują.

1
1
2
1
1
49'

Żółtą kartkę za faul na Romeu otrzymał Cesc Fabregas.

4
2
3
48'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

2
1
46'

Początek drugiej połowy.

8
7
2
2
2
45+1'

Gol! Strzelił Gary Cahill. Asystował mu Marcos Alonso.

Po wrzutce Kante, Alonso zgrał piłkę na 6. metr i stamtąd głową do siatki wpakował ją Cahill. 2:1 dla Chelsea!

38
22
4
5
9
45'

Doliczona 1 minuta.

3
1
1
1
4
42'

Co za szansa Chelsea! Eden Hazard mógł uderzać z ostrego kąta, zamiast tego nieco za lekko podał do Costy i snajperowi The Blues dosłownie w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg obrońca.

6
1
2
3
3
42'

W zamieszaniu po rzucie rożnym Sofiane Boufal huknął z ostrego kąta w boczną siatkę.

2
2
3
41'

Z rzutu wolnego z 22 metrów uderzył James Ward-Prowse, piłka odbiła się od muru obrońców i poleciała wysoko nad poprzeczką.

2
2
2
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał N'Golo Kante. Faulowany Ward-Prowse.

3
2
4
5
9
36'

Nieczysto, w efekcie zbyt lekko strzelił z 20 metrów Eden Hazard. To nie mogło zaskoczyć Forstera.

4
1
1
3
4
35'

Groźnie sprzed pola karnego uderzył Nemanja Matić i po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

2
1
3
2
1
35'

Dwie groźne centry, najpierw w wykonaniu Mosesa, a następnie Alonso. Święci z trudem się wybronili.

2
2
1
2
2
33'

Z rzutu wolnego z narożnika boiska centrował James Ward-Prowse, ale piłkę wypiąstkował Thibaut Courtois.

4
3
1
1
31'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ryan Bertrand zgrywał piłkę na środek pola karnego, ale obrońcy Chelsea oddalili zagrożenie. Coraz odważniej poczynają sobie goście.

4
3
1
28'

Chelsea skonsternowana, próbuje zaatakować, ale oszukanie defensywy Świętych nie jest teraz łatwe.

2
2
1
2
2
24'

Gol! Strzelił Oriol Romeu.

Remis! Po rzucie rożnym źle interweniował jeden z obrońców, piłka spadła pod nogi Gabbiadiniego i choć Courtois obronił jego uderzenie z ostrego kąta, to stojący trzy metry przed bramką Romeu nie mógł zmarnować okazji do poprawki.

21
9
11
29
33
24'

Potężnie z dystansu uderzył Steven Davis - piłka zrykoszetowała i poleciała wyraźnie obok słupka.

3
3
3
22'

Chelsea znów przyspieszyła. Bardzo aktywny jest Diego Costa i obrońcy Świętych mają z nim spore kłopoty.

3
2
2
2
1
18'

Mogło być 2:0! Po krótkim podaniu Costy Eden Hazard miał przed sobą tylko Forstera, ale nieczysto trafił w piłkę i fatalnie spudłował. Takie kiksy zdarzają się Belgowi niezmiernie rzadko.

7
3
4
4
1
17'

Przebudzili się goście, teraz przeprowadzili groźną akcję kombinacyjną, jednak w polu karnym skutecznie interweniował Cesc Fabregas.

7
3
2
2
12'

Victor Moses podał z prawego skrzydła w pole karne do Costy, jednak strzał reprezentanta Hiszpanii został zablokowany.

6
3
1
1
1
11'

Chelsea dominuje bezdyskusyjnie i zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce.

10
6
1
4
2
8'

Cedric Soares przyblokował dośrodkowanie Alonso z lewego skrzydła i piłkę złapał Fraser Forster.

3
1
3
1
2
5'

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Diego Costa.

1:0 dla Chelsea! Costa wystartował do prostopadłego podania Fabregasa, podał w polu karnym do Hazarda, a Belg trafił do siatki perfekcyjnym płaskim uderzeniem przy dalszym słupku.

61
28
8
8
13
5'

Dobrze rozegrali Święci rzut wolny. Piłka trafiła w pole karne do Stephensa, ten uderzył z ostrego kąta, ale na posterunku Courtois.

7
4
2
3
2
3'

Zabrakło teraz komunikacji w polu karnym Chelsea. David Luiz i Cesar Azpilicueta nie wybili piłki i w dużym tłoku tuż przed Gabbiadinim złapał ją Thibaut Courtois.

9
6
3
3
4
2'

Cesc Fabregas miał dobrą okazję do strzału z 20 metrów, ale zamiast tego wykonał niecelne podanie do Hazarda.