Nice I liga: 30. kolejka
12 maj 2017 17:45
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Trochim. Niesportowe zachowanie i odepchnięcie rywala.

Sandecja Nowy Sącz
4
3
2
3
3
90+1'
90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

1
1
3
2
90'

Żółtą kartkę otrzymał Alan Czerwiński. Faul na Kasprzaku.

2
1
89'

Środkiem pola karnego przedzierał się Mikołaj Lebedyński. Rezerwowy pada na murawę, ale nie ma jedenastki.

1
1
87'

Charlie Trafford ładnie "nawinął" obrońcę, ale nieclenie uderzył w kierunku dalszego rogu.

84'

Centra na 5. metr i "główka" Kamińskiego. Zabrakło niewiele.

1
1
2
2
82'

Ruszyli miejscowi! Dokładna centra z prawej strony boiska i mocny strzał z kilku metrów... poprzeczka! Bliski powodzenia był Kamil Jóźwiak.

4
80'

Piłka w siatce gości, ale Andreja Prokić był na wyraźnym spalonym. Po centrze z kornera piłkę strącił głową Kamiński, a ta spadła metr przed bramkę. Skuteczny strzał głową, ale grę przerywa gwizdek.

1
79'

Bardzo niecelny strzał Dudzica z lewego narożnika pola karnego.

75'

GieKSa wydaje się być przygaszona. Okres słabszej gry obu drużyn.

4
72'

Gol! Strzelił Michal Piter-Bucko.

Piter-Bucko odebrał piłkę jeszcze na własnej połowie, podał do Dudzica i ruszył do ataku. Niefortunnie wślizgiem interweniował Sapała, który wybił piłkę spod nóg Dudzica, wypracowując "setkę" rywalowi. Płaski strzał pod obok wybiegającego bramkarza i lider prowadzi w Katowicach.

32
11
6
3
6
70'

Bardzo niepewny jest Oliver Praznovsky. Każde zagranie Słowaka powoduje palpitacje serca u trenera gospodarzy.

1
1
1
66'

Szansa dla Sandecji. Tuż przy linii bocznej Sapała przewrócił Trochima. Zejdler zagrywa jednak prosto na głowę Czerwińskiego.

64'

Teraz podobna akcja GKS-u. Centra Abramowicza i niecelny strzał głową Zejdlera.

61'

Który to już raz Mateusz Wdowiak zakręcił rywalem na lewej stronie boiska?! Centra i strącenie głową Dudzica... daleko obok bramki.

60'

Kolejny raz miejscowi nie radzą sobie z Wdowiakiem. Tym razem indywidualna akcja zakończona płaskim uderzeniem, które jednak zatrzymał Sebastian Nowak.

59'

Sandecja ciśnie, gospodarze się wyraźnie cofnęli.

57'

"Bomba" Trochima z przeszło 30 metrów. Piłka zmierzała tuż przy lewym słupku, ale Nowak sparował ją w boczny sektor boiska.

1
55'

Dośrodkowanie Dudzica i zbyt krótko wybijali piłkę gospodarze. Na 20. metrze dopadł do niej Kasprzak, ale jego strzał został podbity i łatwo piłkę złapał Nowak.

52'

Świetna szansa zmarnowana przez Danka. Mateusz Wdowiak dograł wzdłuż bramki, a zamykający akcję Danek nieczysto trafił w piłkę, z kilku metrów posyłając ją obok słupka.

1
1
1
1
50'

Po kruchym lodzie stąpa Kamiński. Kolejny ostry faul stopera gospodarzy, ale sędzia nie pokazuje drugiej żółtej kartki.

2
49'

Niedokładne podanie Kasprzaka przy wyprowadzeniu piłki, tą przechwycił Foszmańczyk, ale świetnie ciałem zatrzymał atakującego Jurkowski.

1
1
1
1
1
46'

Gra wznowiona.

1
1
1
1
1
45+1'

Seria "główek" w polu karnym Sandecji, ale ostatecznie piłka u Radlińskiego.

2
3
2
2
2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

2
1
1
2
1
44'

Nerwowo wyprowadzali piłkę od własnej bramki gospodarze. Sandecja zastosowała agresywny pressing, ale z agresją przesadził Trochim, faulując Kamińskiego.

1
1
1
1
1
41'

Pierwszy celny strzał na bramkę. Po pięknej, indywidualnej akcji Wdowiaka i dograniu na 16. metr bardzo mocno, ale prosto w bramkarza uderzył Adrian Danek.

1
1
1
1
1
40'

Gorąco w szesnastce gości! Pusty przelot Radlińskiego, ale bez konsekwencji bramkowej.

38'

Ładna akcja GKS-u i dogranie z prawego skrzydła przed pole karne na 17. metr. Tomasz Foszmańczyk i jęk zawodu.... kiks.

1
2
1
1
1
36'

Dynamiczną akcją lewą stroną odpowiadają gospodarze. Dośrodkowanie Abramowicza przecięte "szczupakiem" przez Pitera-Bucko.

1
1
1
1
1
35'

Kombinacyjna akcja gości i wypracowana przewaga 3 na 2. Dogranie z prawej strony pola karnego świetnie przeciął jednak Mateusz Kamiński.

1
1
1
1
1
34'

Centra ze stojącej piłki jest dzisiaj nie do wykonania. Zejdler dogrywał tak, że piłka ledwo doleciała w pole karne, gdzie zresztą zgarnął ją Trochim.

1
1
1
1
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Jurkowski. Foszmańczyk wyprzedził rywala i ten musiał ratować się faulem.

1
1
1
1
1
30'

Faul Kamińskiego zdecydowanie na żółtą kartkę! Paweł Gil oszczędził środkowego obrońcę GKS-u, który ma już kartkę.

1
4
26'
25'

Dudzic przeskakuje nad futbolówką, a uderza Adrian Jurkowski. Oj, daleko od celu. Piłka posłana w chmury.

1
24'

Uraz Korzyma bez kontaktu z rywalem. Napastnik nie jest w stanie stanąć na lewej nodze. Będzie zmiana.

2
1
23'

Oliver Praznovsky faulował Wdowiaka tuż przed własnym polem karnym. Będzie dobra okazja dla Sandecji.

2
21'

Ulala! Bartłomiej Dudzic naoglądał się Ligi Mistrzów i chciał oszukać kilku rywali akcją tuż przy linii końcowej a'la Benzema. Nie śmiejemy się jednak, bo wygladało to przyzwoicie. Efekt to jednak tylko korner.

4
1
19'

Nowak pewnie chwycił piłkę na przedpolu i błyskawicznie wznowił grę dalekim wyrzutem do Foszmańczyka. Pomocnik gospodarzy był jednak zupełnie sam i niewiele mógł zdziałać przeciwko czterem rywalom.

18'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kamiński. Faul na dobrze zastawiającym się Dudzicu.

2
1
16'

Próba zaskoczenia defensywy lidera centrą na bliższy słupek... bez powodzenia.

2
12'

Bardzo daleki wyrzut piłki z autu Dawida Abramowicza. O piłkę walczyli Danek z Praznovskym. Faul Słowaka i po akcji.

1
10'

Danek przewrócony przez rywala na połowie gospodarzy z prawej strony boiska. Centra jednak taka, że szkoda gadać. Dośrodkowana piłka leciała może pół metra nad ziemią.

1
1
1
1
1
7'

Pierwsze minuty pod dyktando GKS-u. Dużą aktywność w ofensywie przejawia zwłaszcza Alan Czerwiński. Obrońca już kilkakrotnie podłączył się do akcji prawą flanką. Brakuje tylko precyzji przy dośrodkowaniach.

2
5'

Lewą stroną próbowali zaatakować goście, ale Wdowiak zagrywał ręką, co nie umknęło uwadze Pawła Gila.

2
3'

Trochę zamieszania w polu karnym Sandecji. Piłka trafia na 18. metr, ale tam bez przekonania wysoko nad bramką uderzył Bartłomiej Kalinkowski.

1
17:19

Gospodarze zagrają w żółto-czarnych strojach, goście na biało-czarno.

3
2
1
1
1
17:19

Pierwotnie wojewoda śląski nie zezwolił na przyjazd do Katowic kibiców z Nowego Sącza, ale ostatecznie Sandecja otrzymała zgodę na organizację wyjazdu swoich fanów.

1
17:19

Wreszcie mamy wiosnę! W Katowicach 18 stopni na plusie, mała ilość chmur, słońce grzeje aż miło.