Nie ma szczęścia Aubameyang. Teraz skierował piłkę do siatki, ale był na spalonym.

86'

Ładny strzał Guerreiro z rzutu wolnego, ale Leno pewnie interweniował.

1
84'

Dogodną okazję miał teraz Pierre-Emerick Aubameyang! Gabończyk został jednak przyblokowany przy oddawaniu strzału w polu karnym.

1
84'

Borussia jeszcze atakuje, ale to wyraźnie nie jest dzień podopiecznych Tuchela.

1
81'

Kagawa dostrzegł wysuniętego Leno, ale jego strzał był bardzo, bardzo niecelny.

1
79'

Gol! Strzelił Javier Hernandez. Asystował mu Hakan Calhanoglu. 2:0 dla Bayeru! Gospodarze przejęli piłkę i ruszyli na bramkę Burkiego. Calhanoglu przytomnie wypatrzył przed bramkę Chicharito, który mimo asysty dwóch obrońców posłał piłkę do siatki.

3
77'

Jednym i drugim brakuje precyzji. Spotkanie po przerwie jest rwane, nieprzyjemne dla oka.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Emre Mor.

Borussia Dortmund
1
74'

Najpierw okazję miał Aubameyang, ale nie wygrał pojedynku z Leno, a w odpowiedzi po kontrze strzelał Hakan Calhanoglu - piłkę pewnie złapał Burki.

1
72'

Pierre-Emerick Aubameyang faulował w polu karnym po wrzutce Dembele. Gabończyk nie zdołał dojść do piłki.

1
69'

Źle rozwiązał kontratak Volland, który zbyt długo zwlekał z podaniem do Wendella.

1
68'

Niewiele składnej gry i niewiele emocji po przerwie. Borussia wydaje się bezradna niczym parę tygodni temu w Lipsku, gdzie przegrała 0:1.

1
67'

Bayer. Schodzi: Julian Brandt. Wchodzi: Kevin Volland.

66'

Emre Mor wpadł w pole karne, ale zdołał tylko zagrać przed bramkę, gdzie czekał już Leno.

1
64'

Marcel Schmelzer zakończył składną akcję BVB niecelnym strzałem.

1
63'

Henrichs ofiarną interwencją powstrzymał szarżującego na skrzydle Dembele.

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Omer Toprak.

1
60'

Niepewna, ale skuteczna interwencja Topraka. Piłkę złapał Leno.

1
58'

Leno pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
56'

Bardzo dobrze grają po przerwie podopieczni Rogera Schmidta. Borussia musi się bronić.

1
54'

Dobrze zapowiadała się akcja Bayeru, ale Chicharito w ostatnim etapie niedokładnie podawał w pole karne.

1
51'

Burki bez trudu obronił uderzenie Kampla.

1
48'

Z powietrza z kilkunastu metrów uderzał Wendell. Piłka poszybowała obok słupka.

1
46'

Borussia. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Emre Mor.

46'

Bayer. Schodzi: Lars Bender. Wchodzi: Wendell.

46'

Początek II połowy.

1
45+2'

Strzał Chicharito w słupek, ale Meksykanin znajdował się na ofsajdzie.

2
43'

Mocny strzał Aranguiza, ale piłka nie leciała w światło bramki.

2
41'

Żółtą kartkę otrzymał Javier Hernandez.

2
41'

Spore problemy mają piłkarze Borussii. Wysoki pressing Bayeru działa coraz lepiej.

2
38'

Sokratis upadł w polu karnym po starciu z Toprakiem. Arbiter uznał, że Grek nie był faulowany przez Turka.

1
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Kampl.

2
36'

Bender po profesorsku zatrzymał rozpędzonego Dembele, który chciał wbiec w pole karne.

2
35'

Teraz problemy zdrowotne ma Calhanoglu.

2
33'

Aubameyang wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, ale nie zdołał już dobrze przyjąć piłki, którą złapał Bernd Leno.

2
32'

Potężny strzał Kampla z 20 metrów i piłka minimalnie minęła słupek bramki Burkiego!

2
30'

Przerwa w grze spowodowana urazem Gintera.

2
29'

Obrona Bayeru spisuje się na razie bez zarzutu, chociaż zatrzymanie szybko rozgrywających piłkę gości nie jest łatwym zadaniem.

2
26'

Rośnie przewaga dortmundczykom, Bayer zepchnięty do defensywy.

2
23'

Tah ofiarną interwencją wybił piłkę spod nóg Aubameyanga, który szykował się do oddania strzału z 10 metrów.

2
20'

Pierre-Emerick Aubameyang przed szansą! Gabończyk wybiegł sam na sam z Leno, ale naciskany przez obrońcę oddał zbyt słaby strzał.

2
18'

Dembele uderzał z ostrego kąta. Odważna próba Francuza, ale nie miała szans powodzenia.

1
1
16'

Borussia stara się przejść do ataku pozycyjnego.

2
14'

Żółtą kartkę otrzymał Charles Aranguiz.

2
12'

Aranguiz prostopadłym podaniem szukał Brandta, jednak zagrał do Niemca zbyt mocno.

1
1
10'

Gol! Strzelił Admir Mehmedi. Bayer na prowadzeniu! Mehmedi uwolnił się spod opieki obrońcy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem "głową" nie dał szans bramkarzowi!

3
9'

Po centrze Henrichsa główkował Chicharito i tylko świetna parada Burkiego uratowała Borussię!

2
8'

Na razie bez spięć podbramkowych, ale obie drużyny już pokazały, że chcą grać ofensywnie.

2
6'

Uraz Chicharito po starciu z Sokratisem. Zdaniem arbitra, Grek nie faulował.

2
5'

Brzydki faul Aranguiza na Rode. Jeszcze obyło się bez żółtej kartki.

2
4'

Hakan Calhanoglu przebił się przez mur, ale przymierzył tuż obok słupka.

2
3'

Rzut wolny dla Bayeru i okazja dla specjalizującego się w stałych fragmentach Calhanoglu.

1
17:48

Łukasz Piszczek tradycyjnie rozpocznie zawody w podstawowym składzie BVB.

1
17:48

Dotąd Borussia zgromadziła 12 punktów, a na koncie Bayeru jest tylko 7 pkt.

1
17:48

Mecz poprowadzi Manuel Graefe.

1
17:48

Borussia może wykorzystać wpadkę Bayernu (1:1 z 1.FC Koeln) i zbliżyć się do mistrza Niemiec na odległość zaledwie jednego "oczka".