Cztery minuty doliczone do II połowy.

1
89'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Valentin Stocker. Puściły nerwy zawodnikom. Brutalny faul Stockera na Ginterze i zasłużona czerwień dla Szwajcara.

1
1
1
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sami Allagui.

Hertha Berlin
1
87'

Teatr w wykonaniu Dembele. Zawodnik Borussii sugerował, że Allan celowo kopnął go w twarz. Arbiter był innego zdania.

1
85'

Rzut wolny w wykonaniu Dembele. Francuz uderzył wyraźnie nad poprzeczką.

1
84'

Czerwoną kartkę otrzymał Emre Mor. Turek był faulowany przez Langkampa, a w reakcji na zachowanie zawodnika Herthy uderzył go już po gwizdku. Arbiter ocenił, że było to niesportowe zachowanie.

Borussia Dortmund
1
1
1
84'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Langkamp.

1
81'
ZMIANA

Hertha. Schodzi: Vedad Ibisević. Wchodzi: Sami Allagui.

80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ousmane Dembele. Jest jednak gol Aubameyanga! Dembele idealnie dośrodkował do Gabończyka, który wślizgiem posłał piłkę do pustej bramki!

78'
ZMIANA

Hertha. Schodzi: Per Ciljan Skjelbred. Wchodzi: Allan.

77'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Pierre-Emerick Aubameyang! Hertha wciąż prowadzi! Całkiem niezły strzał Gabończyka z "wapna", ale Jarstein wyczuł jego intencje i nie dał się pokonać!

2
1
1
1
76'

Rzut karny dla BVB! Po strzale Kagawy Haraguchi zablokował piłkę ręką!

2
74'

Emre Mor upadł w polu karnym, a kibice BVB liczyli na "jedenastkę". Zdaniem arbitra, faulu nie było.

1
73'

Hertha nie tylko się broni! Teraz Burki musiał wygrać pojedynek sam na sam z Essweinem, by Borussia nie przegrywała już 0:2.

1
70'
ZMIANA

Borussia. Schodzi: Marcel Schmelzer. Wchodzi: Joo-Ho Park.

69'

Dośrodkowanie Passlacka z prawego skrzydła padło łupem Jarsteina.

1
67'

Ależ okazja! Aubameyang w sytuacji sam na sam próbował przelobować Jarsteina, ten trącił piłkę, która następnie odbiła się od słupka i wróciła na boisko!

1
65'

Borussia się rozkręca! Po centrze Mora Pierre-Emerick Aubameyang uderzył tuż obok słupka z kilku metrów. Było groźnie!

1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Esswein.

1
62'

Z dystansu przymierzył Schmelzer. To był wreszcie celny strzał gracza BVB, ale Jarstein nie dał się zaskoczyć.

1
60'
ZMIANA

Borussia. Schodzi: Mario Goetze. Wchodzi: Shinji Kagawa.

56'

Ginter zagrał prostopadle do Mora, ten dobrze przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale natychmiast powstrzymał go Weiser.

1
53'

Żółtą kartkę otrzymał John Anthony Brooks.

54'

Z rzutu wolnego strzelał Schmelzer, ale uderzył obok słupka. Jarstein kontrolował tor lotu piłki.

1
51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Valentin Stocker. Asystował Vedad Ibisević. Hertha na prowadzeniu! Cudowne podanie piętą Ibisevicia w pole karne, gdzie Stocker wyszedł sam na sam z Burkim i strzałem przy słupku nie dał mu żadnych szans!

50'

Po rzucie wolnym zaspali obrońcy Herthy, ale Ginter nie zdołał tego wykorzystać - nie trafił czysto w piłkę.

1
1
1
47'

Wielka szansa przed Morem! Turek wbiegł w pole karne, uprzedził obrońców i uderzył tuż nad poprzeczką.

1
46'

Początek II połowy.

1
43'

Marcel Schmelzer podłączył się do akcji ofensywnej i wywalczył korner.

1
41'

Obrońcy Herthy rządzą i dzielą we własnym polu karnym. Pierre-Emerick Aubameyang na razie odcięty od piłek.

1
38'

Pulisić w świetnym stylu rozpoczął rajd środkiem boiska, ale techniczny błąd uniemożliwił mu kontynuowanie akcji.

1
35'

Kibice wciąż nie byli świadkami ani jednego celnego strzału w dzisiejszym spotkaniu.

1
32'

Kolejna szybka akcja przyjezdnych! Tym razem kończył ją Esswein, który przymierzył z ostrego kąta nad bramką. Rozkręcili się podopieczni Dardaia.

1
29'

Kontratak Herthy mógł okazać się zabójczy! Stocker dostał podanie na wolne pole i z kilkunastu metrów huknął ile sił w nogach. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

1
27'

Przypomnijmy, że we wrześniu Hertha przegrała w Monachium z Bayernem aż 0:3.

1
24'

Gra przeniosła się do strefy środkowej boiska. Fajerwerków w Dortmundzie na razie brakuje.

1
21'

Parę razy przyśpieszyli gospodarze i Hertha została zepchnięta do obrony. Jarstein nie musiał jednak jeszcze bronić groźnych strzałów.

1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Niklas Stark.

17'

Techniczny strzał Essweina sprzed linii pola karnego. Piłka nieznacznie przeszła nad poprzeczką bramki Burkiego.

16'

Passlack faulem zatrzymał Haraguchiego, który chciał wbiec w pole karne BVB.

13'

Świetna szarża Pulisicia, jednak reprezentant USA na linii pola karnego nie zrozumiał się z partnerami.

11'

Dortmundczycy starają się grać wysokim pressingiem i gościom trudno wyjść z własnej połowy.

9'

Ibisević zdołał dośrodkować spod linii końcowej, jednak piłkę przejęli obrońcy Borussii.

6'

Pierwsza okazja dla BVB! Christian Pulisić dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, gdzie Emre Mor znalazł się w dogodnej pozycji, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

4'

Sporo chaosu w początkowych fragmentach szlagieru Bundesligi.

19:43

Co ciekawe, dzięki pladze kontuzji w Borussii Dortmund okazję do debiutu i to od razu w podstawowym składzie dostał dzisiaj Mikel Merino.

19:43

Łukasz Piszczek nie doszedł do pełnej sprawności po urazie, jakiego doznał podczas zgrupowania kadry, ale na mecz Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona powinien być gotowy.

19:43

W zespole Tuchela nieobecnych jest wielu zawodników z powodu kontuzji: Bender, Castro, Dembele, Sokratis, Piszczek, Guerreiro, Ramos, Reus i Schuerrle.

1
19:43

Hertha jest wiceliderem Bundesligi z 13 punktami. Borussia zajmuje 3. miejsce i ma 12 "oczek".