Żółtą kartkę otrzymał Leon Goretzka. Doliczone 2 minuty.

Schalke 04 Gelsenkirchen
1
88'

Dortmundczycy jeszcze nie rezygnują, ale Schalke naprawdę solidnie pracuje dzisiaj w obronie i zasługuje na wywalczenie punktu.

1
86'

Indywidualna akcja Dembele. Francuz minął dwóch rywali, po czym zagrał niecelnie.

84'

Jedna z nielicznych akcji ofensywnych Schalke. Kończył ją Nabil Bentaleb i przymierzył wyraźnie nad poprzeczką.

82'

Przypomnijmy, że Borussia pozostaje w lidze bez wygranej już od czterech kolejek!

80'

Niezłą szansę miał teraz Pierre-Emerick Aubameyang, jednak nie trafił w światło bramki. Schalke wciąż z korzystnym dla siebie wynikiem.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Sead Kolasinac.

75'

Schalke. Schodzi: Max Meyer. Wchodzi: Jewhen Konoplianka.

74'

Coraz bliżej bramki dla BVB! Aubameyang zagrał przed bramkę, piłka minęła Faehrmanna, jednak Sead Kolasinac ofiarnie uprzedził Pulisicia!

73'

Kapitalna okazja dla Borussii! Mario Goetze wymienił podanie z Dembele na jeden kontakt, po czym przegrał pojedynek sam na sam z Faehrmannem!

71'

Aubameyang dośrodkował w pole karne w poszukiwaniu Dembele, jednak ten faulował Hoewedesa, próbując dojść do piłki.

68'

Choupo-Moting po kontrataku zagrał w pole karne, gdzie najszybszy okazał się Łukasz Piszczek.

67'

Christian Pulisić strzelał sprzed pola karnego z woleja. Nastolatek bardzo wyraźnie się pomylił.

66'

Więcej pracy ma po przerwie Ralf Faehrmann. Borussia wciąż w natarciu.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

60'

Pierre-Emerick Aubameyang strzelal z rzutu wolnego z 25 metrów. Trafił w mur zawodników Schalke.

59'

Schalke wyszło z szybkim kontratakiem, ale płaskie dośrodkowanie przed bramkę złapał czujny Roman Burki.

58'

Ogromną przewagę osiągnęła teraz Borussia! Thomas Tuchel musiał mocno mobilizować podopiecznych w szatni.

55'

Lepiej zaczęli drugą połowę dortmundczycy. Schalke musi uważać w defensywie.

53'

Co za okazja dla Borussii! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła akcję zamykał Dembele i oddał strzał, który zatrzymał się na poprzeczce bramki Faehrmanna!

49'

Sead Kolasinac wpadł w pole karne Borussii i zdołał oddać strzał, ale świetnie interweniował Burki.

48'

Piłkarze Borussii sugerowali, że Benedikt Hoewedes zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter uznał, że zagranie było przypadkowe.

46'

Początek II połowy.

42'

Nieudolne są próby ataków w wykonaniu Borussii.

40'

Żółtą kartkę otrzymał Ousmane Dembele.

Borussia Dortmund
36'

Żółtą kartkę otrzymał Nabil Bentaleb.

35'

Ousmane Dembele zacentrował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie piłka dotarła do zawodników Schalke. Wciąż nic nie potrafi zdziałać Borussia.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Matija Nastasić.

1
30'

Obrońcy Borussii w ostatniej chwili zabrali piłkę Meyerowi, który sposobił się do oddania strzału z 12 metrów.

1
29'

Odważne ofensywne wyjście w wykonaniu Sokratisa. Akcja BVB zapowiadała się obiecująco, ale nic groźnego z niej nie wynikło.

27'

Lepsze wrażenie sprawia na razie Schalke. Borussia w ogóle nie zagroziła jeszcze Faehrmannowi.

1
24'

Kolasinac zdecydowanym, ale czystym wślizgiem powstrzymał szarżującego na skrzydle Piszczka.

1
22'

Niegroźny strzał Goretzki, Roman Burki bez trudu złapał piłkę.

1
21'

Kluczowa interwencja Sokratisa we własnym polu karnym. Grek zablokował groźny strzał rywala.

1
18'

Derby na razie nie zachwycają. Sporo rwanej gry i niedokładności z obu stron.

1
14'

Jedna z kontr Schalke! Goretzka dograł w tempo do Di Santo, jednak Argentyńczyka zdołali przyblokować obrońcy BVB.

1
13'

Schalke nastawiło się na grę z kontrataku, Borussia długo utrzymuje się przy piłce.

1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Julian Weigl.

8'

Borussia stara się przejść do ataku pozycyjnego i zepchnąć Schalke do defensywy.

1
7'

Żółtą kartkę otrzymał Shinji Kagawa.

1
5'

Bardzo ostry faul Kolasinaca na Pulisicia. Obyło się bez kartki dla Bośniaka.

3'

W polu karnym sporo przestrzeni miał Max Meyer, jednak zawahał się i obrońcy zdołali zablokować jego spóźniony strzał.