Jeszcze cztery minuty rywalizacji na Signal-Iduna Park.

88'

Christian Pulisić zastąpił Schmelzera wśród dortmundczyków.

87'

Spięcie między Ribery'm a Ramosem. Obaj zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.

Borussia Dortmund
1
83'

Piłkarze Bayernu ruszyli z kontratakiem, jednak Thiago nie zrozumiał się z Muellerem. Ucieka czas gościom.

2
1
81'

Wreszcie lepsza akcja Lewandowskiego, jednak skończyło się tylko na wywalczeniu rzutu rożnego przez Polaka.

2
80'

Beznadziejny strzał z dystansu oddał Castro, ale Borussia zyskała trochę czasu.

79'

Carlo Ancelotti jest coraz bliższy pierwszej w karierze porażki w meczu Bundesligi.

78'

W ostatnich minutach Borussia umiejętnie neutralizuje zagrożenie ze strony Bayernu. Wciąż bezbarwnie gra Lewandowski.

77'

Kolejna roszada: Gonzalo Castro zmienił Mario Goetze.

74'

Renato Sanches wprowadzony na boisko za Alonso.

73'

Po lepszym okresie Bayernu znów do głosu doszła Borussia i pojedynek się wyrównał.

70'

Doskonała okazja dla Borussii! Aubameyang wybiegł sam na sam z Neuerem, ale bramkarz zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Mogło być 2:0!

1
66'

Taktyczna zmiana w BVB: Erik Durm za Andre Schuerrle.

66'

Zmiana w Bayernie: Rafinha wprowadzony za Lahma.

66'

Carlo Ancelotti spośród piłkarzy ofensywnych ma do dyspozycji jeszcze tylko mało znanego Juliana Greena.

63'

W ofensywie często pokazuje się Robert Lewandowski, jednak zupełnie nie potrafi się przebić ani dojść do klarownej sytuacji strzeleckiej.

1
61'

Ależ blisko wyrównania! Niesygnalizowany strzał sprzed pola karnego oddał Xabi Alonso i piłka wylądowała na poprzeczce bramki Burkiego, który nawet nie próbował interweniować!

59'

Douglas Costa zmienił Kimmicha.

60'

Hummels dostał piłkę na 10. metrze, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został przyblokowany.

58'

W ostatnich minutach Bayern zdołał osiągnąć przewagę. Ataki gości stają się coraz groźniejsze.

55'

Ribery efektownym strzałem piętą pokonał Burkiego, ale przy podaniu Muellera znajdował się na metrowym ofsajdzie, co dostrzegł arbiter liniowy.

53'

Pojedynek biegowy Ramosa z Hummelsem w polu karnym. Kolumbijczyk wywalczył tylko rzut rożny.

51'

Mario Goetze ukarany żółtą kartką.

2
49'

Szansa dla Borussii! Aubameyang wysoko wyszedł w powietrze i główkowało, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

47'

Aubameyang szarżował w polu karnym Bayernu, ale powstrzymał go czujny Boateng.

46'

Początek II połowy. Czy goście odrobią stratę?

45+1'

Hummels zdołał oddać strzał głową po dośrodkowaniu, ale problemów Burkiemu nie sprawił.

45'

Bartra wygrał pojedynek biegowy z Lewandowskim i wybił piłkę na rzut rożny.

44'

Carlo Ancelotti musi w przerwie znaleźć nowe rozwiązania. Z taką grą jego zespół nie odrobi straty.

42'

Borussia w przypadku zwycięstwa awansuje na trzecią pozycję w tabeli, a do Bayernu będzie tracić tylko trzy punkty.

41'

Ribery huknął z 18 metrów, jednak został zablokowany i akcja Bayernu spaliła na panewce.

39'

Składna akcja mistrza Niemiec, którą po podaniu Lahma kończył efektownym strzałem Thiago. Hiszpan wyraźnie się pomylił.

37'

Bayern ma przewagę, jednak zupełnie nic z niej nie wynika. Borussia nie popełnia błędów defensywnych.

33'

Nie idzie Lewandowskiemu, zawodzi też Mueller. Teraz Niemiec nieudanie kończył akcję Bayernu.

32'

Hummels zdołał oddać strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Burki był dobrze ustawiony.

30'

Spięcie przy linii bocznej, w konsekwencji którego arbiter przywołał do porządku trenera BVB, Thomasa Tuchela.

29'

Przyblokowany strzał Schuerrle i Neuer nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

27'

Nie klei się ofensywna gra Bayernowi. Goście nie mieli jeszcze dogodnej okazji do zdobycia bramki.

1
25'

Kolejna obiecująca akcja Piszczka z Goetze, ale tym razem zabrakło strzału na bramkę.

23'

Beznadziejny strzał z dystansu oddał Kimmich. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

1
22'

Przyblokowane dośrodkowanie Alaby, a Burki mimo rykoszetu zdążył złapać piłkę.

20'

Kapitalne dośrodkowanie Aubameyanga do Schuerrle, który uderzył bez namysłu z 15 metrów. Na posterunku był czujny Neuer.

19'

Żółtą kartką ukarany został Marc Bartra.

1
19'

Ależ groźnie atakuje Borussia! W jednej akcji dwukrotnie piłka lądowała w polu karnym Bayernu i bardzo niewiele zabrakło do groźnego strzału na bramkę Neuera.

17'

Lewandowski miał sporo przestrzeni w kontrataku Bayernu, jednak zbyt długo układał sobie piłkę i w porę wrócili obrońcy BVB.

1
14'

Dynamiczny Ribery rozprowadził kontratak Bayernu i zagrał do Alaby, ale Austriak dośrodkował niecelnie.

1
11'

Bawarczycy ruszyli do przodu. Chcą jak najszybciej odrobić stratę, ale Borussia szczelnie się broni.

1
11'

Borussia na prowadzeniu już w 11. minucie! Aubameyang wymienił podanie z Piszczkiem, a po chwili piłka dotarła do Goetze, który dograł ją do niekrytego w polu karnym Gabończyka, a ten dopełnił formalności.

6
1
1
2
5
9'

Po szybkim otwarciu, tempo gry wyraźnie spadło. Borussia buduje akcje od własnej połowy.

1
1
1
2
7'

Dobrze zapowiadała się akcja Bawarczyków. Alaba zdołał dośrodkować, ale w polu karnym faulowany był Sokratis.

4'

Aubameyang dośrodkował z prawego skrzydła przed pole karne do Ramosa, ale ten nie opanował piłki.

3'

Już dwa rzuty wolne na połowie Borussii wywalczyli podopieczni Ancelottiego.

2'

Żwawe tempo na początku spotkania, piłka szybko krąży między zawodnikami.

17:50

Minuta ciszy ku czci zmarłego Alfreda Schmida - legendy Borussii Dortmund.

17:50

Borussia to najbardziej bramkostrzelny zespół w tym sezonie - strzelił 25 goli. Z kolei Bayern stracił dotąd najmniej bramek - tylko 6.

2
17:50

Gospodarze zajmują obecnie 6. lokatę ze stratą 9 punktów do lidera.

1
17:50

Bayern musi pokonać BVB, by powrócić na pozycję lidera. Obecnie traci trzy punkty do rewelacyjnego RB Lipsk.

1
1
17:50

To już drugi "Der Klassiker" w tym sezonie. W meczu o Superpuchar Niemiec na początku rozgrywek Bayern pokonał Borussię 2:0.