Żółtą kartkę otrzymał Kai Havertz. Faulowany był Schoepf.

Bayer 04 Leverkusen
1
90+2'

Mogło być po Schalke, ale w świetnej sytuacji Javier Hernandez posłał piłkę nad poprzeczką.

90+1'

Schalke. Schodzi: Johannes Geis. Wchodzi: Donis Avdijaj.

90'

Piłkarze pograją 3 minuty dłuzej.

89'

Gol! Strzelił Stefan Kiessling. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Mamy gola w końcówce! Precyzyjne dośrodkowanie na głowę Kiesslinga, a ten pozostawiony bez opieki uderzył tuż przy słupku.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Thilo Kehrer. Faul na Calhanoglu.

Schalke 04 Gelsenkirchen
85'

Kiks Geisa, który był ostatnim obrońcą. Sytuację ratował Faehrmann, ale i on nie trafił w piłkę. Skończyło się na strachu, ale wychodzi zmęczenie.

82'

Groźnie pod bramką Faehrmanna! Po dośrodkowaniu z kornera jeden z piłkarzy zgrał piłkę na 12. metr. Soczysty strzał Wendella został jednak podbity.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Abdul Rahman Baba.

79'

Schalke. Schodzi: Max Meyer. Wchodzi: Nabil Bentaleb.

75'

Kilka centr w pole karne Schalke. Po jednej z nich z ostrego kąta piłkę między bliższym słupkiem, a bramkarzem zmieścił Jonathan Tah. Gola jednak nie ma, bowiem sędzia liniowy zasygnalizował ofsajd Hernandeza.

72'

Po dośrodkowaniu Geisa bramkarz Bayeru zderzył się ze swoim obrońcą, ale gospodarze nie skorzystali z nieporozumienia.

68'

Próba Jurczenki zza pola karnego... niecelnie.

68'

68'

Próba Jurczenki sprzed pola karnego... niecelnie.

66'

Kolejna kontra Schalke i ponownie zabrakło wykończenia. Nieczysto w piłkę trafił Konoplianka, a kilka sekund później to samo uczynił Rahman Baba.

65'

Bayer gra z liczebną przewagą, ale to gospodarze są groźniejsi!

62'

Kolejny raz odważnie w pole karne wpadł Konoplianka. Czemu zamiast strzelać miękko zawiesił piłkę "do nikogo"? To wie tylko on sam!

61'

Z 22 metrów zaskakująco uderzył Sead Kolasinac. Zabrakło niewiele. Piłka przeleciała tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.

59'

Kontra Schalke. Jewhen Konoplianka zbiegł do środka boiska, ograł Taha i uderzył w kierunku lewego rogu. Bernd Leno nie musiał interweniować.

57'

Faul na Konopliance i możliwośc dośrodkowania. Głęboka centra, ale jeden z gospodarzy był na spalonym.

54'

Szykują się zmiany. Rezerwowi Schalke rozpoczęli intensywną rozgrzewkę.

51'

Abdul Rahman Baba szarpnął lewą stroną, ale akcję spowolniło podanie do Konoplianki. Ukrainiec nie miał pomysłu co zrobić z piłką.

49'

Spokojne pierwsze minuty po przerwie.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Piłkarze pograją minutę dłużej.

43'

Kontrowersja w polu karnym Bayeru! Rahman Baba zahaczony przez Henrichsa tuż przy linii końcowej. Zdaniem sędziego nie ma jedenastki!

41'

Zablokowany strzał z 20 metrów. Próbował Eric-Maxim Choupo-Moting.

39'

Rzut wolny z prawej strony boiska na wysokości pola karnego Bayeru. Dogrywał Geis, a tuż nad bramką główkował Thilo Kehrer.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Julian Baumgartlinger. Faul na Schoepfie.

34'

Kontra gospodarzy w liczebnej przewadze 3 na 2! Z tego powinna być stuprocentowa szansa, ale Eric-Maxim Choupo-Moting zagrał egoistycznie i zamiast podawać wdał się w niepotrzebny drybling.

33'

Piłka za plecy obrońców Schalke w kierunku Kiesslinga. Napastnik źle ją przyjął, ale udało się oddać strzał... metr obok słupka.

31'

Pomysłowe zagranie Wendella na 6. metr, ale tam nie było nikogo.

28'

Leniwie lewą flanką przemieszczał się Abdul Rahman Baba. Pomocnik miał przed sobą wolną przestrzeń, ale nie bardzo mu się spieszyło. Centra w pole bramkowe, zgranie obrońcy i piłka w rękach bramkarza.

27'

Ponad 30 metrów do bramki gospodarzy. Dośrodkowanie Calhanoglu nie trafiło jednak do żadnego piłkarza w czerwonym stroju.

24'

Błyskawiczny kontratak Schalke zakończony podaniem na lewą stronę pola karnego. Po długim rogu płasko uderzał Jewhen Konoplianka, ale zabrakło precyzji.

22'

Zamieszanie w szesnastce gospodarzy, ale bez strzału.

20'

Przewaga w posiadaniu piłki po stronie Bayeru, ale mimo gry w osłabieniu Schalke potrafi stworzyć zagrożenie.

18'

Dobre podanie na wolne pole do Konoplianki. Ten miał przy sobie dwójkę rywali, ale zdołał uderzyć. Podbita przez rywala piłka poszybowała nad poprzeczką.

16'

Kibice gospodarzy rzucają przedmiotami z trybun. Bayer nie może wznowić gry z rzutu rożnego. Jeden z przedmiotów trafił do kieszeni sędziego. Będą zapewne kary.

15'

Bayer zamknął gospodarzy w "hokejowym zamku", ale mimo usilnych prób nie udało się zakończyć akcji strzałem.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Omer Toprak. Faul na Choupo-Motingu w środkowej strefie.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Max Meyer. Ukarany za krytykowanie decyzji arbitra.

12'

Drybling Brandta lewą stroną boiska, ale pomocnik wyjechał z piłką poza boisko.

10'

Słowna reprymenda dla Taha, który kolejny raz przytrzymywał rywala. Następny faul poskutkuje już kartką.

8'

Ładnie rozegrali piłkę gospodarze. Z prawego skrzydła dośrodkował Schoepf, ale nieczysto z woleja uderzył Jewhen Konoplianka. Ukrainiec był osamotniony i mógł przyjmować piłkę zamiast szukać widowiskowego trafienia.

5'

Świetna okazja do bezpośredniego strzału na bramkę. Z 19 metrów prosto w mur uderzył Hakan Calhanoglu.

4'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Naldo. Schalke juz w dzisiątkę! Stoper przewrócił Hernandeza, który wybiegał na czystą pozycję.

1
2'

Ostre starcie w walce o powietrzną piłkę. Zderzenie z Tahem odczuł Konoplianka.

17:08

Spotkanie poprowadzi Deniz Aytekin.

17:08

Zapraszamy na 90 minut z Bundesligą. Przed nami ciekawie zapowiadajace się starcie Schalke 04 z Bayerem Leverkusen. Obie drużyny mają w dorobku 17 punktów, co daje jedynie miejsca w środku ligowej stawki. Jedni i drudzy liczą na więcej. Wieczorem na Veltins-Arena w Gelsenkirchen każdy liczy na komplet punktów, co może przerodzić się w wielkie emocje i mnóstwo goli.