Bundesliga: 16. kolejka
20 gru 2016 20:00
90+2'

Pogubili się w tyłach gospodarze, ale Roman Weidenfeller skrócił kąt i obronił strzał Altintopa.

90'

Doliczone 3 minuty.

90'

Augsburg. Schodzi: Dong-Won Ji. Wchodzi: Halil Altintop.

88'

Teraz Hitz z trudem odbił piłkę po mocnym uderzeniu Aubameyanga, a dobitka Schuerrle była minimalnie niecelna!

87'

Z narożnika pola karnego celnie, ale niezbyt groźnie uderzył Christian Pulisić i Marwin Hitz na posterunku.

86'

Wyraźna przewaga Borussii w końcówce, FC Augsburg skupiony już tylko na bronieniu remisu.

82'

Z rzutu wolnego z 28 metrów mocno uderzył Andre Schuerrle, jednak trafił w mur obrońców.

78'

Augsburg. Schodzi: Dominik Kohr. Wchodzi: Gojko Kacar.

77'

Castro podał na wolne pole do Aubameyanga, ale Gabończyk zakończył akcję fatalnie, pudłując z ostrego kąta.

76'

Komiczna pomyłka Merino, który przy próbie strzału z narożnika pola karnego przeciął powietrze.

74'

Przerwa w grze, medycy opatrują Kohra.

73'

Augsburg. Schodzi: Jan Moravek. Wchodzi: Markus Feulner.

72'

Goście poradzili sobie z bardzo groźnym dośrodkowaniem Mario Goetze z rzutu wolnego.

69'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Shinji Kagawa.

Borussia Dortmund
1
66'

Duży kocioł w polu karnym gości, jednak Merino nie zdołał uderzyć z 5 metrów po dość przypadkowym podaniu Aubameyanga.

66'

Faul Stafylidisa był dość ostry i Dembele musiał skorzystać z pomocy lekarskiej.

65'

Żółtą kartkę za faul na Dembele otrzymał Kostas Stafylidis.

63'

Pierre-Emerick Aubameyang wyszedł sam na sam z Hitzem, jednak był na minimalnym spalonym. Gra przerwana.

1
59'

Świetną okazję miał teraz Shinji Kagawa. Japończyk otrzymał prostopadłe podanie od Ousmane Dembele, jednak skiksował w polu karnym.

56'

Sędzia puścił grę po upadku Kagawy w polu karnym. To raczej słuszna decyzja.

55'

Roman Weidenfeller podjął spore ryzyko, ale zdążył wybić piłkę przed polem karnym i akcja FC Augsburg spaliła na panewce.

52'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Daniel Baier.

FC Augsburg
51'

Teraz Pierre-Emerick Aubameyang nie opanował piłki po zagraniu za plecy obrońców, a byłby sam na sam z Hitzem.

50'

Po dośrodkowaniu Pulisicia efektownie przewrotką uderzył Pierre-Emerick Aubameyang, jednak trafił wprost w Hitza!

49'

Dong-Won Ji kapitalnie wymanewrował Bendera i nieznacznie chybił strzałem z ostrego kąta. To mogło być 1:2!

47'

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Asystował mu Shinji Kagawa.

1:1! To była szybka akcja gospodarzy, Kagawa podał na czystą pozycję do Dembele, a ten przyjął piłkę mimo nacisku ze strony obrońcy i pokonał Hitza płaskim strzałem.

4
47'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

46'

Początek drugiej połowy.

1
46'

Borussia. Schodzi: Marc Bartra. Wchodzi: Sven Bender.

44'

Protesty gospodarzy, bo Marc Bartra padł w polu karnym po powietrznej walce o piłkę. Sędzia puścił grę.

1
43'

Dynamiczna akcja Pulisicia na prawym skrzydle, ale nieco za mocne dośrodkowanie i strzału nie było.

1
41'

Teraz mogło być 1:1, ale Pierre-Emerick Aubameyang źle złożył się do strzału głową i z kilku metrów posłał piłkę obok słupka.

1
38'

Nieźle uderzył teraz Pierre-Emerick Aubameyang, jednak Marwin Hitz nie dał się zaskoczyć.

1
36'

Borussia jest zdezorganizowana i na razie nie potrafi odpowiedzieć na gola dla gości.

1
33'

Gol! Strzelił Dong-Won Ji.

Gospodarze popełnili prosty błąd w wyprowadzeniu piłki i mamy 0:1! Ji stanął oko w oko z Weindenfellerem, pierwszy strzał Koreańczyka bramkarz Borussii obronił, ale dobitka była już skuteczna.

FC Augsburg
1
3
30'

Mocno, jednak dokładnie tam, gdzie stał Marwin Hitz uderzył z 15 metrów Shinji Kagawa. Bramkarz FC Augsburg odbił piłkę.

1
28'

Sprzed pola karnego w trybuny uderzył Mikel Merino.

1
27'

Z rzutu wolnego dośrodkował Marcel Schmelzer, lekko, ale precyzyjnie główkował Matthias Ginter i Marwin Hitz zmuszony do sporego wysiłku.

1
24'

Indywidualnie szarżował Ousmane Dembele, był jednak osaczony przez trzech rywali i nic nie wskórał.

1
22'

Zaskakujący obrazek w Dortmundzie, bo Borussia czeka na kontry, a grę prowadzi FC Augsburg.

1
19'

Zablokowany strzał Teigla z narożnika pola karnego. Od kilku minut zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają goście.

1
18'

Kolejne dośrodkowanie Schmida z rzutu wolnego, ale tym razem zabrakło strzału.

1
16'

Po dośrodkowaniu Schmida z rzutu wolnego bardzo niecelnie główkował Martin Hinteregger.

1
12'

Marwin Hitz odbił piłkę do boku po kąśliwym strzale Aubameyanga z rzutu wolnego.

1
11'

Jeffrey Gouweleeuw popełnił faul taktyczny na Dembele, ale obyło się bez kartki.

1
9'

Z 14 metrów groźnie uderzył Mario Goetze i po rykoszecie piłka odbiła się od słupka!

1
7'

Georg Teigl wyszedł na czystą pozycję, jednak nie opanował piłki, poza tym i tak znajdował się na spalonym.

1
4'

Ousmane Dembele wbiegł w pole karne gości, ale zamiast strzelać zaliczył prostą stratę. FC Augsburg od razu wyszedł z kontrą i Marc Bartra zablokował uderzenie Ji z ostrego kąta.