Bundesliga: 19. kolejka
04 lut 2017 18:30
90+4'

Piłka w siatce Borussii Dortmund, jednak sędzia pokazuje spalonego Palaciosa. Powtórka udowodniła, że faktycznie piłkarz Lipska był na nim.

5
2
90+1'

Aubameyang znów dograł do kolegi - tym razem Ginter uderzył obok bramkarza, ale piłkę wybił Upamecano.

3
90'

Trzy minuty doliczone.

4
1
89'

Aubameyang rozpędził się prawą flanką i zagrał do Reusa, który znów zmarnował świetną okazję. Uderzył zbyt lekko, żeby pokonać bramkarza.

3
3
88'

Akcją prawą flanką drużyny gości i beniaminek ma korner po interwencji Durma.

1
83'

Piszczek mógł mieć asystę. Polak idealnie podał do Reusa, który z 14 metrów uderzył obok bramki.

3
3
81'

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Compper.

80'

Lipsk. Schodzi: Dominik Kaiser. Wchodzi: Federico Palacios.

wchodzi Wchodzi
Federico Palacios #39
schodzi Schodzi
1
3
79'

Piszczek czysto odebrał piłkę Poulsenowi.

6
1
77'

Borussia wyraźnie już zwalnia grę i chce utrzymać dobry wynik.

3
1
73'

Lipsk. Schodzi: Davie Selke. Wchodzi: Oliver Burke.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Dayotchanculle Upamecano. Faulowany Reus.

70'

Borussia nieco opadła z sił i oddała inicjatywę gościom.

1
1
66'

Lipsk. Schodzi: Rani Khedira. Wchodzi: Dayotchanculle Upamecano.

Czy Lipsk zdoła doprowadzić do wyrównania?
5
4
65'

Podanie na wolne pole do Selke, który został na spalonym.

3
63'

Pulisić w pole karne, ale piłka nie dotarła do Aubameyanga.

1
61'

Dembele ma jakieś problemy zdrowotne i możliwe, że niezbędna będzie zmiana.

4
5
59'

Aubameyang wykorzystał swoją szybkość, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, ale strzał był lekki i bramkarz nie dał się pokonać.

2
1
57'

Reus w ciemno zagrał przed bramkę Lipska, ale tutaj nie było żadnego z jego kolegów.

3
1
56'

Mało aktywny jest dzisiaj Piszczek. Polak rzadko atakuje prawą flanką.

1
1
54'

Długie podanie za linię obrony Borussii, jednak Poulsen był na spalonym.

1
51'

Bardzo szybka kontra Borussii - Aubameyang zagrał do Reusa, który minął obrońcę, ale lewą nogą uderzył obok bramki.

4
49'

Piszczek walczył o górną piłkę z bramkarzem rywali na piątym metrze, ale ten wyciągnął ręce i Polak był bez szans.

3
1
48'

Selke wpadł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z podaniem i w końcu źle dograł do kolegi z zespołu.

2
46'

Początek drugiej połowy.

3
1
45'

Minuta doliczona.

7
42'

RB Lipsk po utracie gola nie jest w stanie zagrozić bramce Borussii.

5
2
39'

Durm źle zagrał do Piszczka, ale Polak zdołał wybić piłkę w bezpieczną strefę.

9
1
35'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ousmane Dembele. 1:0! Powtórka sytuacja sprzed dwóch minut. Dembele minął dwóch zawodników i idealnie dośrodkował na czwarty metr, gdzie Aubameyang głową wpakował piłkę do siatki.

33'

To mogła być bramka dla Borussii. Dobre dośrodkowanie Dembele na szósty metr, ale Aubameyang źle uderzył piłkę głową i ta poszybowała nad poprzeczką.

3
1
31'

Aubameyang był przed polem karnym rywali, jednak nie był w stanie dokładnie dograć do Reusa.

3
29'

Przerwa w grze, ponieważ Weigl potrzebował pomocy medycznej.

2
4
26'

Rzut wolny dla RB Lipsk i po zamieszaniu lekki strzał głową oddał Willi Orban. Piłka w rękach Burkiego.

2
25'

Sporo fauli w ostatnich minutach. Przed chwilą przewinił Weigl.

22'

Żółtą kartkę otrzymał Bernardo. Faulowany Schmelzer.

RB Lipsk
3
2
21'

Dembele rozpędzał się na prawym skrzydle, ściął do środka, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym.

18'

Trwa zacięta walka w środku boiska. Na razie żadna ze stron nie porafi przejąć inicjatywy.

1
15'

Dembele zagrał do Aubameyanga, który znalazłby się w oko w oko z bramkarzem, jednak dobrze interweniowali stoperzy beniaminka.

5
12'

Kiepsko wykonany rzut wolny przez RB Lipsk i w efekcie wyszła kontra Borussii. Aubameyang źle dograł do Dembele, które ledwo dotknął piłki.

3
1
9'

Wyrównane pierwszej minuty hitu Bundesligi.

5
2
6'

Korner dla Borussii, piłka wycofana przed pole karne, gdzie Weigl dośrodkował w pole karne. Kiepski strzał Aubameyanga zakończył akcję.

5
3'

Groźnie było w polu karnym gości, musiał interweniować bramkarz, ale i tak był spalony.