Bundesliga: 22. kolejka
25 lut 2017 15:30
88'

Niewiele dzieje się na boisku. Jedynie rezerwowy Pulisić stara się podwyższyć wynik.

2
1
85'
ZMIANA

SC Freiburg. Schodzi: Lukas Kuebler. Wchodzi: Aleksandar Ignjovski.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Lukas Kuebler #17
1
4
85'

Dogranie do Kagawy, a ten z kilku metrów głową uderzył niecelnie. To powinien być czwarty gol dla Borussii!

2
4
84'

Uderzał Andre Schuerrle, bramkarz gospodarzy pewnie złapał piłkę.

7
82'
ZMIANA
80'

Borussia wysoko prowadzi, ale wciąż nie chce oddać pola gry gospodarzom. Freiburg momentami jest bezradny.

5
76'
ZMIANA
73'

Mocno, ale bardzo niecelnie uderzył Philipp. Coraz bardziej zdesperowani są gospodarze.

1
2
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Erik Durm. Durm sam na sam z bramkarzem, ale nie zdecydował się na strzał, tylko podał do Aubemayanga, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu!

23
17
67'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Maximilian Philipp.

3
2
65'

Niederlechner uderzył z pola karnego, Burki instynktownie obronił! Freiburg mógł wrócić do gry!

1
3
59'

Wrzutka z rzutu rożnego, główkował Petersen, ale i tym razem Burki na posterunku.

3
1
57'

W końcu gospodarze zaatakowali. Uderzał Soyuncu, Roman Burki pewnie złapał piłkę.

5
1
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Marco Reus. Indywidualna akcja Reusa, który dograł piłkę do Aubameyanga, a ten nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenie Borussii!

52'

Nie klei się gra gospodarzom. Piłkarze z Freiburga popełniają proste błędy, co wykorzystują goście. Problemem Borussii jest jednak słaba skuteczność. Goście przeważają, ale nie narzucili wysokiego tempa gry.

1
1
48'

Po zmianie stron aktywniejszy z przodu stara się być Freiburg. Obrońcy Borussii póki co grają bezbłędnie.

1
46'

Gramy po przerwie.

2
1
44'

Goście wyszli z założenia, że najlepszą obroną jest atak. Piłka wciąż na połowie Freiburga.

3
2
40'

Piłka niemal nie opuszcza połowy gospodarzy. Gracze Borussii wymieniają sporo podań, jednak niezbyt często celnie strzelają na bramkę.

3
1
36'

Borussia wciąż panuje na boisku. Niewiele wskazuje na to, aby rywale byli w stanie zagrozić drużynie z Dortmundu.

4
32'

Główkowal Pierre-Emerick Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w bramkę. To była dobra sytuacja.

1
31'

Powinno być 0:2! Reus uderzył Alexander Schwolow odbił piłkę. Dobitkę z trzech metrów Guerreiro także zdołał obronić bramkarz gospodarzy!

2
1
29'

Z ok. 25 metrów uderzył Weigl, piłka wyraźnie minęła bramkę.

2
28'

Borussia uśpiła rywala i po przejęciu piłki wyprowadziła groźną kontrę. Jednak po dograniu Aubameyanga z prawej strony do piłki nie doszedł żaden z jego partnerów.

2
24'

Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował już drugą dobrą okazję. Tym razem jego strzał zdołał sparować bramkarz.

3
3
21'

Gospodarze szans na wyrównanie szukają w kontrach. Wciąż grę prowadzi Borussia.

3
19'

Piłkę w polu karnym otrzymał Pierre-Emerick Aubameyang, ale Gabończyk źle uderzył i gospodarze wyszli cało z opresji.

3
2
15'

W miarę szybko zdobyty gol dodał spokoju Borussii, która grę ma pod pełną kontrolą.

7
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sokratis Papastathopoulos. Asystował mu Raphael Guerreiro. Goście kapitalnie rozegrali rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne, napastnicy zablokowali piłkarzy Freiburga, do piłki doszedł Papastathopoulos i wpakował futbolówkę do bramki!

10'

Borussia uzyskała przewagę, gospodarze mają coraz większe problemy.

4
1
7'

Mocny strzał oddał Dembele, bramkarz zdołał odbić piłkę. Pierwsze zagrożenie pod bramką gospodarzy.

9
4'

Spokojne pierwsze minuty. Zespoły rozgrywają piłkę w okolicach środka boiska. Póki co bez spięć pod bramkami.

3
1
15:22

Borussia plasuje się na 3. pozycji (37 pkt.), natomiast Freiburg ma w dorobku 7 oczek mniej i jest 9.