Bundesliga: 23. kolejka
04 mar 2017 15:30
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro. Piłka trafiła pod nogi Guerreiro, a ten mocnym strzał zdobył bramkę na 6:2!

Borussia Dortmund
23
2
90'

Doliczone zostały 3 minuty.

2
86'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Wendell. Kartka za wcześniejszy faul w polu karnym.

Bayer 04 Leverkusen
2
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andre Schuerrle. Sam poszkodowany uderzył mocno, piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki!

20
4
84'

Rzut karny dla Borussii! W polu karnym przewrócony został Andre Schuerrle.

1
77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Łukasz Piszczek. Szybka odpowiedź Borussii. Piłkę w polu karnym otrzymał Piszczek, dograł do Pulisicia, a ten uderzenie w kierunku dalszego słupka zdobył bramkę na 4:2!

74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Wendell. Wendell kapitalnie uderzył z rzutu wolnego! Piłka wpadła w okienko. Roman Burki nie miał szans na obronę!

12
8
73'
ZMIANA
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ousmane Dembele. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne z rzutu wolnego, obrońca Bayeru główkował w bok pola karnego. Futbolówkę przejął Dembele i natychmiast dośrodkował do Aubameyanga, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu!

69'

Żółtą kartkę otrzymał Lars Bender.

1
66'
ZMIANA

Bayer. Schodzi: Admir Mehmedi. Wchodzi: Javier Hernandez.

66'

Borussia stara się kontrować rywali. Przed momentem w pole karne wbiegł Pulisić, ale jego płaski strzał na róg wybił bramarz.

1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Volland.

2
59'

Dembele ostro potraktowany przez Bellarabiego. Gospodarze domagają się wykluczenia gracza gości. Sędzia nie podzielił opinii zawodników Borussii. Thomas Tuchel jest wściekły na sędziego i wydaje się, że ma rację!

4
58'

Groźna kontra Borussii, Dembele otrzymał piłkę, wbiegł z nią w pole karne, zwiódł rywala i... nie trafił w bramkę uderzając z ok. 12 metrów!

1
1
56'

Arbiter uznał, że Karim Bellarabi był na spalonym. Tymczasem po drugiej stronie pola karnego został gracz Borussii.

54'

Strata gola dobrze podziałała na Borussię. Gospodarze uzyskali przewagę i dążą do podwyższenia prowadzenia.

1
50'

Dogranie w pole karne do Dembele, w sytuacji jednak zorientowali się obrońcy Bayeru.

48'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kevin Volland. Zaspani wyszli po przerwie gracze Borussii, co natychmiast wykorzystali goście. Dogranie do Vollanda, ten ograł Sokratisa Papastathopoulosa i ładnym strzałem w okienku zdobył kontaktowego gola.

6
15
46'

Gramy po przerwie.

45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Karim Bellarabi.

45'

44'
ZMIANA
43'

Urazu doznał Marco Reus i chyba już nie wróci na boisko.

5
41'

Kuriozalna sytuacja, Reus wychodził sam naprzeciwko bramkarza, ale został popchnięty i ostatkiem sił zdołał kopnąć piłkę. Leno zdołał odbić strzał, do futbolówki chciał dojść Dembele, ale i on stracił równowagę, a następnie zaliczył bliższy kontakt z murawą.

37'

Żółtą kartkę otrzymał Kai Havertz.

35'

Bez większej wiary w powodzenie przeprowadzają swoje akcje piłkarze Bayeru. Chyba tylko kataklizm mógłby zabrać Borussii wygraną.

33'

Na bramkę Bayeru sunie akcja za akcją. Goście mają spore problemy.

31'

Cóż zrobił Pierre-Emerick Aubameyang! Po dograniu Dembele Gabończyk stojąc dwa metry przed pustą bramką nie trafił w piłkę!

1
30'

Bayer stara się odpowiedzieć Borussii, ale efektem prób są jedynie blokowane uderzenia.

1
26'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Po wrzutce z rogu główkował Bartra, piłka trafiła w obrońcę i spadła pod nogi Aubameyanga, a ten z kilku metrów uderzył obok bezradnego Leno.

23
11
25'

Dembele wpadł z piłką w pole karne, jego strzał z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Od kornera rozpocznie Borussia.

24'

Wciąż więcej z gry mają gospodarze, Borussia prowadzi grę, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Bayeru.

20'

Zderzenie głowami w środku pola. Na murawie leżeli Julian Weigl i Charles Aranguiz.

3
2
18'

Dobre tempo meczu. Groźniej wyglądają akcje Borussii, ale piłkarze Bayeru nie pozostają gospodarzom dłużni.

1
16'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Charles Aranguiz.

1
14'

Piłka wpadła w polu karnym pod nogi Vollanda, który natychmiast uderzył Futbolówka po nodze obrońcy wyszła na róg.

1
9'

Bayer ruszył do odrabiania strat, zawodnicy z Dortmundu są jednak czujni.

1
2
6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Po prostopadłym dograniu Piszczka w pole karne piłkę zbyt krótko wybił obrońca. Dopadł do niej Dembele i pewnie trafił do siatki, uderzając z ok. 16 metrów.

38
1
4'

Borussia od początku aktywniejsza w ofensywie, jednak póki co bez spięć podbramkowych. Obronca gości pewnie rozbija akcje gospodarzy.

4
15:17

Po 22. kolejce Borussia w Bundeslidze plasuje się na 3. pozycji z dorobkiem 40 punktów. Bayer ma 10 "oczek" mniej i jest w lidze 8.