Bundesliga: 26. kolejka
01 kwi 2017 15:30
90+2'

Hoewedes na kolanach błaga sędziego. Jego zdaniem Schalke należał się karny za zagranie ręką!

9
13
4
4
8
90+1'

Już nie ma kalkulacji. Drużyny rzucają wszystkie siły na szalę.

5
4
2
2
4
90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

4
3
3
1
5
90'

Ależ blisko wyjścia sam na sam z Burkim był Huntelaar.

2
2
1
2
6
87'
ZMIANA
87'

Kehrer przerwał groźną kontrę BVB.

1
2
2
2
86'

Dośrodkowanie Mora zablokowane i Faehrmann ma piłkę.

2
2
1
83'

Mor do Dembele, zapowiadało się na kolejną groźną akcję, ale Francuz tym razem nic nie zdziałał.

1
1
83'

Zrobił się brzydki mecz. Dużo fauli i niedokładności.

1
2
2
80'

Schalke nabrało ochoty na strzelenie zwycięskiej bramki.

3
3
1
1
79'
ZMIANA

Borussia. Schodzi: Marcel Schmelzer. Wchodzi: Emre Mor.

77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Thilo Kehrer.

Kotłowało się pod bramką Borussii, aż w końcu piłka trafiła do lewego obrońcy, bez zastanowienia uderzył w krótki róg i Burki bezradny!

Schalke 04 Gelsenkirchen
23
9
3
11
17
74'

Dembele jest fenomenalny. Najpierw całkowicie zgubił obrońców, uderzył mocno, ale w słupek. Po chwili był bliski idealnego dogrania... "krzyżakiem".

3
2
1
73'
ZMIANA
72'

Dośrodkowanie Passlacka nie znalazło adresata. W środku pola o piłkę powalczył Goretzka.

1
1
1
4
70'
ZMIANA

Schalke. Schodzi: Coke. Wchodzi: Alessandro Schoepf.

1
1
1
1
2
70'
ZMIANA

Schalke. Schodzi: Benjamin Stambouli. Wchodzi: Max Meyer.

68'

Składnia akcja Schalke. Kehrer znalazł Caligiuriego, było groźnie, ale skończyło się tylko rożnym.

2
2
65'

Burgstaler miał piłkę w zasięgu wzroku, ale nie zdołał dojść do dośrodkowania.

2
1
64'

Po raz kolejny Choupo-Moting zrobił dużo wiatru, ale nie doszedł do piłki. Mecz robi się coraz bardziej otwarty.

1
1
60'

Choupo-Moting ograł Piszczka, ale fatalnie dośrodkował.  Tak wygląda większość akcji Kameruńczyka w tym meczu.

1
1
58'

Prawie kopia sytuacji sprzed chwili, z tą różnicą, że Aubameyang w roli podającego. Gabończyk nie dograł jednak dokładnie i znakomita szansa zmarnowana.

2
1
2
3
3
57'

Pierwsza groźna okazja Schalke. Strzał głową Hoewedesa, jednak wprost w Burkiego.

1
4
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang.

Kapitalną akcję zmarnowała Schalke. Burgstaler zgarnął sprzed nosa piłkę Bentalebowi, Borussia wyszła z kontrą, Kagawa wyszedł sam na sam z Faehrmannem i Aubameyang dopełnił formalności.

38
19
10
11
46
50'

Borussia założyła wysoki pressing. Schalke z trudnością wychodzi z własnej połowy.

2
1
1
1
2
49'

Kolejne niesamowite dryblingi Dembele, kolejny raz bez efektu. Tym razem zabrakło dokładnego dośrodkowania.

2
1
1
2
3
48'

Niezłe dośrodkowanie Caligiuriego, ale zagrożenie ostatecznie zażegnane.

1
2
1
1
2
46'

Zespoły bez zmian. Gramy!

2
1
1
1
2
45'

Schmelzer agresywnie w środku pola. Zresztą tak wyglądają ostatnie minuty pierwszej połowy, dużo walki, mało efektu.

3
7
3
1
2
42'

Aubameyang miał lepiej ustawionych partnerów, zdecydował się na strzał i skończyło się tylko rożnym.

4
1
1
2
4
39'

Bezpańska piłka, wybita przez obrońców Schalke, trafiła do Passlacka. Strzał na wiwat z 40 metrów.

1
1
1
38'

W polu karnym znalazł się Kagawa. Japończyk zablokowany i Borussia ma rzut rożny.

2
1
34'

Wcześniej niewidoczny Aubameyang stanął przed szansą na 24. gola w sezonie. Gabończyk urwał się na skrzydle, uderzał z ostrego konta. Udana interwencja Faehrmanna

1
1
2
3
32'

Dembele na razie zawodnik meczu. Uciekł rywalowi i kolejny rzut wolny z okolicy 30 metra.

3
1
1
1
1
30'

Fantastyczny jest dzisiaj Dembele. Przyjął piłkę, zwodem zgubił obrońcę i uderzył na dalszy słupek, minimalnie niecelnie. Wcześniej Piszczek popisał się znakomitym wyrzutem piłki z autu. Tomasz Hajto byłby dumny.

7
4
1
2
2
29'

Pierwszy wolny Borussi z groźnej pozycji. Faulowany Dembele.

2
2
1
2
2
26'

Wrzutka do nikogo o mało nie zakończyła się bramką. Nikt nie przeciął dośrodkowania Caligiuriego i Burkiemu mocniej zabiło serce.

1
1
1
25'

Będzie groźna sytuacja dla Schalke. Kagawa faulował rywala w narożniku pola karnego.

1
23'

Piszczek nie popisał się i pozwolił Choupo-Motingowi przedrzeć się jego stroną. Skrzydłowy Schalke tak ucieszył się udanym dryblingiem, że podał wprost pod nogi Sokratisa.

1
21'

Zakotłowało się pod bramką Schalke. Dembele uprzedził Faehrmanna, ale trafił w bramkarza rywali.

4
1
20'

Burki na posterunku. Szwajar wyszedł w górę i wygrał walkę o piłkę wrzuconą z rożnego.

1
1
1
2
19'

Burgstaler przedarł się lewą stroną, dośrodował niezbyt dobrze, ale gracze z Dormtundu się pogubili i Schalke ma rożny.

1
1
17'

Borussia przeniosła ciężar gry na lewą stronę i Schmelzer próbuje budować akcję.

2
2
15'

Wrzutka do Passlacka, skrzydłowy Borusii doszedł do piłki, ale strzał anemiczny i niecelny.

2
1
1
1
2
14'

Spadło tempo meczu. Dużo walki w środku pola. Znowu poszkodowany Goretzka.

1
1
11'

Goretzka spróbował z wolnego, ale Burki nawet nie musiał interweniować.

1
1
1
1
3
10'

Goretzka przewrócony przez Weigla 35 metrów przed bramką. Rzut wolny na wprost bramki Burkiego.

2
1
1
1
2
8'

Bardzo dobra interwencja Piszczka zainicjowała groźną kontrę. Akcję zwolnił jednak Kagawa i gracze Schalke zdołali wrócić.

3
3
1
1
3
5'

To powinna być bramka. Burgstaler przedarł się przez obronę po błędzie Piszczka i Weigla. Sokratis na miejscu. Tylko rzut rożny.

1
2
5'

W starciu z Sokratisem ucierpiał Caligiuri. Po chwili pomocnik Schalke podniósł się z murawy.

1
1
4'

Ależ to była akcja Dembele. Na kilku metrach uciekł obrońcom, przedryblował dwóch graczy Schalke w polu karnym, brakło wykończenia.

2
1
3'

Pierwsze dośrodkowanie Aubameyanga. Na razie bez zagrożenia.

1
2
1
1
2
1'

Mocno zaczęła Borussia

3
1
1
czas Start meczu
14:56

W składu obu zespołów brakuje kilku kluczowych graczy. Schalke zagra bez Naldo, Rahmana Baby, Atsuto Uchidy oraz Breela Embolo. Ostatecznie w kadrze nie znalazł się Sead Kolasinać. Spory ból głowy ma także trener Thomas Tuchel. Od gry odpoczywają André Schuerrle, Mario Goetze, Sebastian Rode, Erik Durm, Dzenis Burnic oraz Marco Reus.

14:56

Po piątkowym zwycięstwie Hoffenheim Borussia spadła na czwarte miejsce w tabeli. Schalke zajmuje dziewiątą lokatę.