20 wrz 2016 21:00
90'

Arbiter doliczył 2 minuty.

89'

Piłka poleciała na 18. metr. Tam błyskawicznie w kierunku bramki odwrócił się Frederic Sammaritano. Zaskakujące uderzenie, ale tylko korner. Futbolówka odbiła się od nóg jednego z obrońców i opuściła boisko.

87'

Mogła się podobać wymiana podań zawodników Dijon. Skończyło się kąśliwym strzałem Sammaritano, ale Areola "na raty" złapał piłkę.

84'

Celny strzał Bahambouli z lewej strony pola karnego, ale Alphonse Areola był na posterunku.

81'

Ofensywny wypad gości. Piłkę w polu karnym otrzymał Diony. Zablokować go starał się Thiago Silva, ale rezerwowy znalazł miejsce do oddania strzału... tylko boczna siatka.

78'

Centra z kornera wprost na głowę Kimpembe i ładna obrona bramkarza. Reynet przeniósł piłkę nad poprzeczką.

76'

Dijon. Schodzi: Pierre Lees Melou. Wchodzi: Frederic Sammaritano.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Pierre Lees Melou #8
75'

Po dosrodkowaniu z lewej strony, akcję na dalszym słupku zamykał Marquinhos, ale zabrakło mu około metra by sięgnąć piłkę.

72'

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Blaise Matuidi.

70'

Płaskie dogranie w pole karne, ale tam piłkę z nogi Cavaniego zdjął Adam Lang.

67'

Gol! Strzelił Lucas Moura. Asystował mu Maxwell.

Dośrodkowanie w punkt z lewego skrzydła. Brazylijczyk z kilku metrów uderzył głową, a piłka przeleciała między nogami bramkarza i wpadła do siatki.

Paris Saint-Germain
66'

Słaba gra po przerwie. Powolne tempo i dużo podań do tyłu. Brakuje nawet solidnej boiskowej walki.

65'

PSG. Schodzi: Thomas Meunier. Wchodzi: Marquinhos.

62'

Dijon. Schodzi: Mehdi Abeid. Wchodzi: Lois Diony.

Lois Diony #9
61'

Piękne podanie Moury. Piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Pastore, ale centrował zbyt głęboko, do rąk bramkarza.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Presnel Kimpembe. Faul na Bahambouli.

57'

Na pamięć zagrywał Cavani. Urugwajczyk wyłożył piłkę na 6. metr, gdzie powinien być Moura. Brazylijczyk czekał jednak na linii pola karnego.

56'

Pan Thual pogroził palcem Lucasowi Mourze. Brazylijczyk "zanurkował" w szesnastce Dijon, szukając jedenastki.

54'

Błąd arbitra. Kimpembe wyraźnie zagrywał ręką we własnym polu karnym. Były mocne podstawy do podyktowania jedenastki, ale sędzia nie użył gwizdka.

52'

Chytre, niesygnalizowane, prostopadłe podanie Chafika do Leesa Melou. Ten bliski był wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale piłkę w ostatniej chwili lekko podbił Presnel Kimpembe.

49'

Kombinacyjna akcja gospodarzy zakończona jednak zbyt mocnym podaniem na wolne pole do Cavaniego. Urugwajczyk bardzo się starał, ale nie dogonił piłki.

46'

Dijon. Schodzi: Yunis Abdelhamid. Wchodzi: Florent Balmont.

Yunis Abdelhamid #21
46'

Zaczynamy drugą połowę.

44'

O centymetry pomylił się Angel di Maria! Argentynczyk z piłką przy nodze przedarł się na 23. metr i uderzył w kierunku dalszego słupka.

41'

Korner dla gospodarzy po dobrej interwencji obronnej Abdelhamida. Dośrodkowanie di Marii tuż przed bramkę, ale tam dobrze piąstkował Reynet.

40'

Mocny strzał sprzed szesnastki w wykonaniu Chafika. Piłka odbiła się od pięty Kimpembe i zeszło z niej powietrze. Konieczna była wymiana.

38'

Wysoko wyszedł z bramki Baptiste Reynet i była to dobra decyzja. Bramkarz pewnie złapał piłkę, na którą chrapkę miał rozpędzony Lucas Moura.

34'

Ponownie Mehdi Abeid i poprzeczka! Piękny strzał z 19 metrów zatrząsł bramką gospodarzy.

32'

Zbyt krótkie wybicie piłki głową przez jednego z obrońców PSG. Do futbolówki na 25 metrze dopadł Mehdi Abeid, ale uderzył dokładnie tam gdzie stał Areola.

30'

Ładnie, w polu karnym gości, piłkę klatką piersiową zgrał Moura. Ta trafiła do Cavaniego, który już szykował się do uderzenia wolejem. Urugwajczyk został jednak popchnięty przez rywala i skończyło się stratą.

27'

Gol! Strzelił Edinson Cavani.

Mocny strzał w lewy róg. Bramkarz wyczuł zamiar strzelca, ale nie sięgnął piłki.

26'

Rzut karny dla gospodarzy! Faulowany przez Lotiesa był Rabiot.

25'

Goście stracili już bramkę, ale ani myślą się otworzyć. Głęboka defensywa przyjezdnych.

1
22'

Kolejna centra w pole karne Dijon, tym razem z prawego skrzydła. Angel di Maria przedłużył podanie piętą, ale szykujący się do strzału Cavani był na dwumetrowym spalonym.

18'

Dośrodkowanie na Cavaniego, ale ten uderzył zbyt anemicznie i Baptiste Reynet już czekał na futbolówkę.

17'

Druga w tym meczu szansa Moury i druga zaprzepaszczona. Brazylijczyk znalazł się w dobrej sytuacji, ale ponownie posłał piłkę obok bramki.

15'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Adam Lang.

Pech węgierskiego stopera, który zmienił tor lotu piłki po centrze Maxwella. Piłka otarła się od obrońcy i przelobowała bramkarza.

Dijon FCO
2
12'

Ależ okazję zmarnował teraz Lucas Moura! Lewą stroną pola karnego wdarł się di Maria. Argentyńczyk posłał piłkę między nogami dwóch rywali, a ta trafiła na 6. metr. Koszmarne pudło Moury!

11'

Arnold Bouka Moutou odważnie przedzierał się lewym skrzydłem, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

1
9'

Szarża di Marii lewą flanką i znakomity, profesorski wślizg Chafika. Goście solidnie wygladają w obronie.

7'

Dylan Bahamboula dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym PSG nie było ani jednego gracza Dijon FCO.

5'

Prostopadłe podanie do Moury, ale ten został przyblokowany przez dwóch obrońców i nie doszedł do piłki.

3'

Motta nieprzepisowo zatrzymał kontrę gości. Pomocnik uderzył w kolano Chafika i powinien obejrzeć kartkę. Skończyło się jednak na słownym upomnieniu.

20:31

Ławka rezerwowych to miejsce gdzie należy szukać Grzegorza Krychowiaka. Polak, mimo pochlebnych recenzji po ostatniej wysokiej wygranej z SM Caen (6:0), ponownie zaczyna jako zmiennik.

20:31

Spotkanie poprowadzi Olivier Thual.

20:31

Ciemne chmury dziś na Paryżem. Za 20 minut zaczynamy relację z Parc des Princes.