18 wrz 2016 20:45
90'

Sedzia doliczył 2 minuty.

86'

Stały fragment w odległosci 21 metrów od bramki Espanyolu. Sergio Ramos uderzył nad murem, ale prosto do rąk, dobrze ustawionego Lopeza.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Carvajal. Faul na Sanchezie.

Real Madryt
84'

Dobra interwencja Lopeza, po soczystym strzale Isco. Rezerwowy uderzył z linii pola karnego, ale bramkarz był na posterunku.

83'

Espanyol. Schodzi: Marc Roca. Wchodzi: Diego Reyes.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Marc Roca #28
79'

Pewna interwencja na przedpolu Diego Lopeza. Inna sprawa, że centra ze skrzydła była zbyt głęboka.

75'

Strata Kroosa i szybka akcja gospodarzy. Piłka trafiła do Felipe Caicedo, którego atakowali Pepe i Carvajal. Rezerwowy zdołał jednak uderzyć na bramkę, ale kapitalną paradą błysnął Casilla. Bramkarz Realu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

72'

Real. Schodzi: Karim Benzema. Wchodzi: Alvaro Morata.

71'

Gol! Strzelił Karim Benzema. Asystował mu Lucas Vazquez.

Real podwyższył wynik! Płaskie dogranie w pole krane z prawej strony boiska. Francuski napastnik uprzedził Davida Lopeza i celnie uderzył z kilku metrów.

69'

Bardzo mocny strzał Benzemy. Diego Lopez nie ryzykował chwytu. Dobre piąstkowanie bramkarza Espanyolu.

68'

Zakotłowało się na przedpolu bramki Diego Lopeza. Trójka graczy Realu starała się znaleźć lukę między nogami obrońców, ale ostatecznie celnego strzału nie było.

67'

Obiecująca kontra gospodarzy przeprowadzona lewym skrzydłem. Alvaro Vazquez ładnie wypatrzył Leo Baptistao, ale ten zbyt łatwo stracił piłkę na rzecz Ramosa.

66'
64'

Żółtą kartkę otrzymał Javi Lopez. Faul taktyczny, na szarżującym lewym skrzydłem Asensio.

Javi Lopez #16
Espanyol Barcelona
63'

Real. Schodzi: James Rodriguez. Wchodzi: Isco.

59'

Ależ szansa przed Realem! Dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska. Piłkę na dalszym słupku zgrał głową Marco Asensio. Ta trafiła na 5. metr, gdzie potwornie mocno uderzył Karim Benzema. Kapitalna obrona Lopeza, który odbił "bombę" Francuza!

58'

Kilka minut bez okazji bramkowych.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Pape Diop. Faul na Vazquezie.

Pape Diop #20
53'

Zderzenie Leo Baptistao z Pepe, przy walce o górną piłkę w polu karnym gości. Piłkarze Espanyolu domagali się podyktowania rzutu karnego, ale nic takiego nie miało miejsca.

50'

Centra z lewego skrzydła, ale piłka leciała zdecydowanie zbyt wysoko. Leo Baptistao nie miał prawa jej sięgnąć.

48'

Ostre starcie przed polem karnym Realu. Wydaje się, ze Ramos podciął Pereza. Arbiter był jednak innego zdania.

46'

Początek II połowy.

45+2'

Gol! Strzelił James Rodriguez. Asystował mu Toni Kroos.

Kolumbijczyk dostał piłkę 30 metrów przed bramką gospodarzy. Oszukał jednego rywala, założył siatkę drugiemu i płasko uderzył tuż przy prawym słupku. Piękny gol na zakończenie I połowy.

45'

Pogramy 3 minuty dłużej.

1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Oscar Duarte. Faul na Benzemie.

1
42'

Szansa Espanyolu! Świetna wrzutka Pereza, poza zasięgiem obrońców Realu. Między przeciwników wbiegł Leo Baptistao, ale główkował tuż obok lewego słupka.

41'

Kolejna przerwa w grze. Zastawiający się Benzema, przypadkowo trafił ręką w twarz Davida Lopeza.

40'

Wzorowa centra Marcelo i skuteczny strzał Benzemy. Piłka w siatce, ale gol nie został uznany. Francuz był na minimalnym spalonym.

37'

Krosowe podanie do Carvajala. Boczny obrońca dogonił piłkę na prawym skrzydle, ale zagrał prosto do rąk bramkarza.

34'

Widowiskowa wymiana piłek z lewej strony pola karnego Espanyolu. Marcelo i Modrić zabawili się z rywalami. Chorwat miał już otwartą drogę do bramki, ale postanowił jeszcze raz nabrać obrońcę... niepotrzebnie. Dobra interwencja Davida Lopeza i tylko korner dla Realu.

32'

Miękką centrę posłał w pole karne gospodarzy Asensio. Piłkę podbił głową David Lopez, a ta spadła pod nogi Rodrigueza. Kolumbijczyk był jednak na spalonym.

31'

Walka o piłkę w szesnastce Realu. Po starciu z Carvajalem na murawę padł Roca, ale o jedenastce nie mogło być mowy.

29'

Prostopadłe podanie Benzemy do Kroosa. Niemiec wpadł w pole karne z jego lewej strony, ale czysty wślizg jednego z obrońców skasował akcję Realu.

27'

Środkiem przedzierał się Leo Baptistao. Brazylijczyk bliski był wyjścia na czystą pozycję. Powstrzymał go dopiero ostatni obrońca Królewskich. Był nim Pepe.

25'

Kolejna przerwa w grze. Piłka trafiła w twarz Ramosa, który lekko zamroczony padł na murawę.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Hernan Perez. Faul na Marcelo.

1
19'

Real. Schodzi: Casemiro. Wchodzi: Toni Kroos.

18'

Casemiro wrócił na murawę, ale nie będzie w stanie kontynuować gry. Konieczna zmiana.

15'

Pepe niepewnie wybijał piłkę głową z własnego pola karnego. Ta trafiła na 18. metr, gdzie bez namysłu huknął Alvaro Vazquez. Dużo siły, mało precyzji.

14'

Kolejna wizyta medyków. Pomocy potrzebował Casemiro.

11'

Kapitalna szansa przed Leo Baptistao! Biegnący prawą flanką Perez, mocno zagrał głową w pole karne, ale Brazylijczyk przegrał pojedynek z bramkarzem. Kiko Casilla szczęśliwie odbił piłkę nogami.

10'

Espanyol. Schodzi: Pablo Piatti. Wchodzi: Alvaro Vazquez.

Wymuszona zmiana w obozie Espanyolu.

8'

Uraz Piattiego. Argentyńczyk podbiegł do linii bocznej i zgłosił problem ze zdrowiem.

8'

Rodriguez idealnie zacentrował na głowę Ramosa. Obrońca miał dużo swobody, ładnie wyszedł w powietrze, ale niecelnie uderzył głową.

6'

Popisy Vazqueza na prawej stronie boiska. Piłkarz gości ładnym dryblingiem oszukał jednego z rywali, zbiegł do środka i uderzył z narożnika pola karnego. Zabrakło niewiele, ale jednak piłka przeleciała obok lewego słupka.

3'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Ramos. Ostry wślizg w nogi Leo Baptistao.

Real Madryt
1
1'

Korner wywalczony przez Benzemę. Krótkie rozegranie i centra Rodrigueza. W polu karnym najwyżej wyskoczył jednak jeden ze stoperów.

20:12

W wyjściowym składzie Realu brakuje Cristiano Ronaldo i Garetha Bale'a. Obie gwiazdy nie znalazły się w meczowej kadrze. Portugalczyk zmaga się z infekcją grypopodobną, zaś Walijczyk leczy uraz.

20:12

Real Madryt zawitał do Barcelony. Nie będzie to jednak starcie z odwiecznym rywalem. Na RCDE Stadium formę Królewskich sprawdzi Espanyol.