Viera złapany na spalonym.

3
1
83'

Przed szansą na zdobycie gola stanął Alcacer. Górą byli jednak defensorzy gości, którzy uniemożliwili mu oddanie celnego strzału.

2
2
82'

Kolejna akcja Barcelony przerwana przez spalonego. Tym razem był na nim Messi.

2
2
80'

Gol! Strzelił Aleix Vidal. Asystował mu Paco Alcacer. I mamy 5:0! W pole karne dograł Alcacer, a Vidal pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywala.

9
4
79'

Z rzutu wolnego w mur trafił Rakitić.

1
2
77'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Livaja.

Marko Livaja #9
UD Las Palmas
1
5
76'

Pierwsza interwencja ter Stegena w drugiej połowie. Niemiec pewnie obronił strzał Boatenga.

5
1
74'

Zmiana w Las Palmas. Schodzi: Nabil El Zhar. Wchodzi: Marko Livaja.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
2
1
73'
71'

Akcja Barcelony przerwana. Sędzia dopatrzył się spalonego.

2
2
68'

Barcelona. Schodzi: Luis Suarez. Wchodzi: Paco Alcacer.

67'

Vidal dośrodkował, ale piłkę zdołał wybić Varas.

1
2
64'

Groźnie pod bramką gości. Akcja została jednak przerwana, gdyż Alba był zdaniem sędziego na spalonym.

2
2
62'

Barcelona. Schodzi: Andre Gomes. Wchodzi: Ivan Rakitić.

62'

Zmiana w Las Palmas. Schodzi: Vicente Gomez. Wchodzi: Mateo Garcia.

Mateo Garcia #19
Vicente Gomez #4
2
2
61'

Messi dośrodkował w kierunku Suareza. Ten główkował, ale niecelnie.

3
1
59'

Gol! Strzelił Arda Turan. Kontra Barcelony zakończona bramką. W sytuacji sam na sam strzał Suareza obronił Varas, ale przy dobitce Turana nie miał już nic do powiedzenia.

FC Barcelona
18
7
57'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Rafinha. Świetna akcja Barcelony. Turan podał do Rafinhi, ten odegrał do Suareza, a Urugwajczyk nie zmarnował dogodnej sytuacji i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

21
7
55'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin-Prince Boateng.

5
3
52'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Koszmarny błąd Varasa wykorzystał Messi. Po dograniu wzdłuż linii bramkowej Varas nie zdołał złapać piłki i wypuścił ją prosto pod nogi Argentyńczyka.

17
8
51'

Groźna akcja Messiego zakończona niecelnym uderzeniem.

2
2
49'

Tym razem Boateng strzelał głową. Piłka poleciała nad poprzeczką.

2
1
46'

Nieudany strzał przewrotką Boatenga.

4
46'

Początek drugiej połowy.

4
45+1'

Bardzo niecelny strzal z dystansu oddał Rafinha.

3
4
45'

Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

3
45'

Fatalny błąd w defensywie Artilesa. Piłkę przejął Messi i w sytuacji sam na sam jego strzał obronił Varas.

3
1
43'

Messi uderzył z rzutu wolnego. Świetną interwencją popisał się Varas, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

5
1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Helder Lopes.

Helder Lopes #22
3
3
40'

Suarez w sytuacji sam na sam. Wcześniej był jednak na spalonym i arbiter przerwał akcję.

2
3
38'

Strzał z dystansu Viery. Piłka przeleciała obok bramki.

3
38'

Tana zagrał do Michela. Było to jednak zbyt mocne podanie i piłka opuściła boisko.

3
1
37'

Akcja Barcelony przerwana. Vidal był na spalonym.

2
2
34'

Zmiana w Las Palmas. Schodzi: David Garcia. Wchodzi: Aythami Artiles.

Aythami Artiles #16
David Garcia #5
2
3
33'

Po strzale Suareza piłkę odbił Varas. Przechwycił ją Messi, który zwiódł trzech obrońców, dograł wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z graczy Barcy nie zdołał skierować piłki do siatki.

3
3
32'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes.

5
5
32'

Sergio Busquets znalazł w polu karnym Andre Gomesa. Ten zdecydował się na strzał z jedenastu metrów. Piłka poleciała nad poprzeczką.

4
29'

Żółtą kartkę za brutalny faul otrzymał Javier Mascherano.

7
2
27'

Zabawa we własnym polu karnym mogła dużo kosztować Barcelonę. Ostatecznie udało się zapobiec niebezpieczeństwu.

2
2
24'

Barcelona kilkoma podaniami rozklepała defensywę rywali. Akcję zakończył Gomes, któremu podał Suarez. Świetną interwencję zanotował Javi Varas.

4
2
22'

Dalekie podanie do ElZhara. W ostatniej chwili ubiegł go ter Stegen.

5
1
21'

Rafinha otrzymał podanie od Messiego. Niepilnowany gracz Barcelony w stuprocentowej sytuacji strzelił obok słupka.

3
1
20'

Messi podał do Alby, ten był jednak na spalonym.

2
18'

Jedna z nielicznych sytuacji Las Palmas. Piłka trafiła do Boatenga, ten nie zakończył akcji celnym uderzeniem.

4
2
16'

Mogło być 2:0! Rafinha minął zwodem dwóch obrońców, odegrał do Suareza, a ten nie zdołał oddać celnego strzału. Skutecznie przeszkodził mu w tym Mesa.

4
2
14'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Andre Gomes. Barcelona wyszła na prowadzenie! Po dograniu Gomesa ze skrzydła w pole karne Suares zdobył gola.

34
11
12'

Barcelona utrzymuje przewagę, ale nie może przedrzeć się przez defensywę rywali. Las Palmas uspokoiło swoję grę w defensywie.

2
2
9'

Barcelona spokojnie konstruuje swoje akcje. Gracze gości skupiają się głównie na defensywie.

4
1
6'

Obrońca Las Palmas w ostatniej chwili ubiegł Rafinhę i odebrał mu piłkę.

2
4
5'

Duża przewaga Barcelony. Las Palmas chaotycznie gra w defensywie.

5
2
3'

Nieudany strzał Lionela Messiego z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

9
4
3'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Roque Mesa.

Roque Mesa #15
4
6
2'

Pierwsza sytuacja Barcelony. Strzał głową Suareza nie był jednak zbyt groźny.

6
3
czas Start meczu
15:54

W ekipie gospodarzy zabrakło Gerarda Pique. Taką decyzję podjął Luis Enrique, który dał odpocząć obrońcy.

1
6
15:54

Z kolei UD Las Palmas to rewelacja rozgrywek. Zespół ten zajmuje ósmą lokatę.

1
3
15:54

FC Barcelona w ostatnich meczach spisuje się nieco poniżej oczekiwań. Zespół z Katalonii zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i do liderującego Realu Madryt traci 5 punktów.