SSC Napoli
90'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

88'

Szansa, a nawet kilka szans na gola honorowego po rzucie wolnym. Seria uderzeń Palermo nie przedarła się przez obrońców Napoli aż sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

86'

Josip Posavec wyszedł w powietrze i zatrzymał niebezpieczne wstrzelenie Manolo Gabbiadiniego. Już czekali inni piłkarze Napoli na zakończenie akcji golem.

84'

Palermo. Schodzi: Roland Sallai. Wchodzi: Accursio Bentivegna.

wchodzi Wchodzi
Accursio Bentivegna #27
schodzi Schodzi
Roland Sallai #20
82'

Trener US Palermo ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Przy wyniku 0:3 nie wiadomo czy wzmacniać ofensywę czy obronę.

80'

Alessandro Gazzi wrócił we własne pole karne i przeciął groźne podanie. Złapał go w tym momencie skurcz, stąd przerwa w grze.

78'

Manolo Gabbiadini wyskoczył w tempo do podania z drugiej linii, a że miał przed sobą tylko bramkarza, uderzył bez zawahania. Lekko dziobnięta piłka poleciała obok słupka bramki US Palermo.

75'

Lorenzo Insigne był przyczajony w narożniku pola karnego i szykował się do oddania strzału. Nie doczekał się piłki wskutek interwencji ostatniego defensora.

73'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

70'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Dries Mertens.

70'

Iluzoryczne stały się szanse Palermo na zapunktowanie. Od początku gospodarze stanowili tło dla przeciwnika, a po przerwie nie zdołali już bronić się skutecznie.

67'

Zmiana w drużynie z Neapolu: Manolo Gabbiadini za Arkadiusza Milika.

65'

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Piotr Zieliński.

Polak poszedł na przebój, przedarł się między obrońcami i wystawił piłkę na 16. metr przed nadbiegającego Jose Callejona. Płaski strzał przeturlał się pod brzuchem Josipa Posaveca i zrobiło się 3:0 dla Napoli!

64'

Spokojnie wymieniają podania gospodarze, ale niewiele z tego wynika.

62'

Obrońcy SSC Napoli są częściej pod grą. Raul Albiol wybiegł wysoko za przeciwnikiem i nie pozwolił mu odwrócić się z futbolówką.

60'

Dwa gole SSC Napoli w kwadransie po przerwie i drużyna z Polakami w składzie może kontrolować wydarzenia.

58'

Bruno Henrique ledwo pojawił się na boisku i już stworzył najlepszą sytuację podbramkową dla US Palermo. Napastnik nabiegał w pole bramkowe na agresywne dośrodkowanie i zabrakło ułamków sekund, by uderzył głową.

56'

Palermo. Schodzi: Mato Jajalo. Wchodzi: Bruno Henrique.

54'

Z dwubramkową przewagą w grze faworyta jest więcej swobody i niekonwencjonalnych rozwiązań.

51'

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Coraz lepiej idzie SSC Napoli! To już 2:0. Jose Callejon zapolował na crossowe podanie Lorenzo Insigne z lewego skrzydła i strzałem głową wepchnął piłkę z bliska do bramki.

49'

Piotr Zieliński był na prawej stronie boiska. Często zbiega tam pomocnik SSC Napoli, ale tym razem jego intencja została przeczytana.

47'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Faouzi Ghoulam.

Przyspieszenie na lewej stronie boiska i obrona US Palermo w końcu skapitulowała. Po płaskim dośrodkowaniu Faouziego Ghoulama Marek Hamsik strzelił technicznie z kilkunastu metrów od poprzeczki do bramki. Nie miał przy sobie żadnego przeciwnika!

46'

Piłka w grze!

46'

Palermo. Schodzi: Carlos Apna Embalo. Wchodzi: Ilija Nestorowski.

Ilija Nestorowski #30
Carlos Apna Embalo #11
20:32

Niebawem rozpocznie się druga połowa meczu. Ciekawe, co przygotowali piłkarze w szatniach.

44'

Szybka akcja zakończona podaniem Jose Callejona z prawej strony pola karnego do wbiegającego Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski miał dobrą pozycję do strzału, ale nie ułożył właściwie ciała i spudłował.

40'

Slobodan Rajković zagrał na wyprzedzenie i nie pomylił się. Obrońca US Palermo sprzątnął piłkę sprzed nosa składającego się do uderzenia Arkadiusza Milika.

37'

Liczne ataki SSC Napoli z wykorzystaniem skrzydeł. Lepiej ustawiają się piłkarze w różowych koszulkach i coraz więcej piłek pada ich łupem.

35'

Piotr Zieliński zaplątał się w narożniku pola karnego. Po chwili drugi Polak - Arkadiusz Milik próbował zdobyć gola zza pola karnego. Piłka straciła prędkość na nodze przeciwnika i doturlała się do Josipa Posaveca.

32'

Pierwszy strzał gospodarzy. Mato Jajalo trafił w światło bramki, ale kopnął futbolówkę zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Pepe Reinę.

31'

Carlos Apna Embalo wpadł w pole karne faworyta i domagał się jedenastki po ataku Lorenzo Insigne. Sędzia uznał, że wszystko w granicach przepisów.

29'

Prosty błąd techniczny Marka Hamsika, a na dodatek Słowak był na spalonym. Kompletnie nie spodziewał się podania w tej sytuacji.

27'

Szalenie jednostronny mecz. US Palermo nie oddało jakiegokolwiek strzału przez blisko dwa kwadranse. Choćby niecelnego, choćby zablokowanego.

25'

Cały czas Arkadiusz Milik poluje na podania z bocznych sektorów boiska. Miał przy sobie blisko przeciwnika i nie znalazł miejsca do strzału z kilku metrów do bramki US Palermo!

22'

W środku pola karnego był ustawiony Arkadiusz Milik, ale od Jose Callejona nie dostał równie dobrego podania jak wcześniejsze od Lorenzo Insigne.

20'

Wyraźna przewaga zespołu z Neapolu i coraz więcej strzałów szybuje w kierunku bramkarza US Palermo. Pachnie golem dla faworyta.

18'

Kalidou Koulibaly był mocno ściągany za koszulkę do parteru, a i tak utrzymał się na nogach i przejął piłkę sprzed rozpędzonego Carlosa Apno Embalo.

16'

Dośrodkowanie na drugi słupek z narożnika boiska. Było uderzenie głową, ale odprowadzone spokojnie wzrokiem przez Josipa Posaveca.

15'

Powtórka z rozrywki. Lorenzo Insigne podał na krótki słupek do Arkadiusza Milika, a nowy napastnik SSC Napoli nadział się na wślizg przeciwnika i tylko korner!

12'

Faouzi Ghoulam uruchomił Lorenzo Insigne, a ten wymienił szybkie podania z Arkadiuszem Milikiem. Strzał Polaka daleko od spojenia słupka z poprzeczką. Najlepsze było więc w tej sytuacji odegranie krzyżakiem byłego napastnika Ajaxu Amsterdam.

10'

Próbują odpowiedzieć czymś interesującym piłkarze z Palermo. Ich akcję na lewym skrzydle skasował Christian Maggio.

8'

Lorenzo Insigne wziął na swoje barki odpowiedzialność i strzelił z rzutu wolnego. Wykonanie nie było dobre i piłka utonęła w murze gospodarzy.

6'

Lorenzo Insigne zatańczył w narożniku pola karnego i po jego podaniu Jorginho wywalczył rzut wolny 22 metry przed bramką US Palermo.

5'

Podanie prostopadłe Piotra Zielińskiego zostało przechwycone przez obrońców w różowych koszulkach i czarnych spodenkach.

3'

W posiadaniu piłki gracze z Neapolu, jednak ich pierwsze rozegranie było chaotyczne i skończyło się za linią boczną boiska.

20:32

W podstawowym składzie Napoli są Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik, natomiast na ławce zespołu z Palermo jest Thiago Cionek.

20:14

Sędzia: Davide Massa.

20:14

Tydzień temu obie drużyny grały z klubem z Mediolanu. US Palermo zremisowało 1:1 z Interem, a drużyna Piotra Zielińskiego oraz Arkadiusza Milika pokonała 4:2 AC Milan.