Serie A: 7. kolejka
02 paź 2016 15:00
90+1'

Świetna okazja dla Napoli. Piłkę z lewej strony dobrze zacentrował Mertens. Do strzału głową składał się Koulibaly, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu Andrea Masiello.

90'

Arbiter doliczył aż 5 minut.

88'

W polu karnym gości szarżował Pesić, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

87'

Żółtą kartkę otrzymał Dries Mertens.

84'

Szansa na 2:0 zmarnowana przez Grassiego! Rezerwowy długo biegł w kierunku bramki, a gdy już znalazł się przed Reiną oddał anemiczny strzał, z którym hiszpański bramkarz nie miał najmniejszych problemów.

83'

Atalanta. Schodzi: Alejandro Gomez. Wchodzi: Marco D'Alessandro.

wchodzi Wchodzi
Marco D'Alessandro #7
schodzi Schodzi
79'

Podanie na jeden kontakt i strzał z ostrego kąta. Uderzał Alejandro Gomez, ale Reina był na posterunku.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik. Faul na Gomezie.

75'

Nieporadne są ataki gości. Dużo krótkich podań, mało konkretów.

Czy SSC Napoli odwróci losy meczu?
73'

Atalanta. Schodzi: Roberto Gagliardini. Wchodzi: Aleksandar Pesić.

Aleksandar Pesić #9
Roberto Gagliardini #4
71'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly. Faul na Gomezie.

69'

Roberto Gagliardini oszukał Maksimovicia i zabrał się z piłką, biegnąc wzdłuż linii końcowej boiska. Strzał z ostrego kąta odbił się od Reiny. Bramkarz Napoli szybko wstał i złapał piłkę tuż przed linią bramkową.

65'

Podanie za plecy defensorów Atalanty do Milika. Polak dogonił futbolówkę i wycofał ją na 20. metr. Nadbiegający Marek Hamsik uderzył obok dalszego słupka.

63'

W drugiej odsłonie SSC Napoli jeszcze bez groźnej sytuacji. Bardzo słabo gra dzisiaj Arkadiusz Milik.

60'

Dobrze przyspieszył akcję Piotr Zieliński. Polak podał do Insigne, a ten natychmiastowo dograł na 19. metr. Tam bez przyjęcia huknął Marek Hamsik, ale chybił celu.

59'

Dwa dośrodkowania w pole karne Atalanty. Raz z lewej raz z prawej strony, ale za każdym razem piłkę zgarniął Toloi.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Toloi. Faul na Miliku.

Atalanta Bergamo
54'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Dries Mertens.

53'

Pojedynek biegowy na lewym skrzydle. Gomez próbował oszukać Hysaja. Bez powodzenia.

50'

Przyjezdni bardzo długo budowali swój atak. Rozgrywanie piłki wzdłuż linii pola karnego niewiele dawało. Wreszcie prawdziwy "pocisk" przed bramkę zagrał Faouzi Ghoulam. Piłka odbiła się od nóg Caldary i wyszła na rzut rożny.

47'

Wstrzelenie piłki wzdłuż bramki Reiny, ale żaden z gospodarzy nie dostawił nogi.

46'

Początek II połowy.

45'

Koszmarny strzał Hamsika z 23 metrów. Słowak nieczysto uderzył piłkę, która przeleciała daleko obok celu.

43'

Groźny strzał z dystansu Zielińskiego. Bramkarz jedynie odprowadził piłkę wzrokiem, ale ta minęła bramkę.

42'

Ależ obrona! Dośrodkowanie z lewego skrzydła i natychmiastowy, mocny strzał Milika. Piłka zmierzała w światło bramki, ale fantastyczną paradą błysnął Etrit Berisha.

39'

Dośrodkowanie Jorginho na 12. metr. Tam w tempo nabiegał Kalidou Koulibaly , ale jego strzał głową minął bramkę w bezpiecznej odległości.

36'

Bardzo groźny jest Alejandro Gomez. Gwiazda Atalanty jest postrachem obrońców. Przed momentem uciekł rywalom i idealnie dograł na głowę Petagni. Autor pierwszego gola z kilku metrów posłał piłkę obok bramki.

34'

Po kornerze piłka została wybita poza pole karne Napoli. Tam dopadł do niej Diame. Jego techniczny strzał zatrzymał się na poprzeczce!

33'

Atomowy strzał sprzed pola karnego oddał Alejandro Gomez, ale Reina rzucił się w swoją prawą stronę i odbił piłkę.

29'

Piękny strzał z 29 metrów w wykonaniu Ghoulama. Piłka zmierzała w samo okienko, ale kapitalną paradą popisał się Etrit Berisha!

28'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Gagliardini. Faul na Zielińskim.

25'

Koulibaly dopuścił się faulu przeszło 28 metrów przed własną bramką. W pole karne dośrodkował Remo Freuler, ale uczynił to zdecydowanie zbyt mocno.

22'

Podanie na prawą stronę pola karnego gospodarzy. Tam równowagę stracił Drame i mogło to słono kosztować. Piłkę przejął Jose Callejon, ale jego uderzenie nogami odbił Berisha.

20'

Centra w pole karne Atalanty, ale tam najwyżej wyskoczył Rafael Toloi.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Conti.

Andrea Conti #24
18'

Popisy Freulera w środkowej strefie. Szwajcar uruchomił szybki atak i w tempo zagrał do Gomeza. Ten wpadł w pole karne, zakręcił dwoma obrońcami, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

15'

Rajd prawą flanką. W pełnym biegu dogrywał Elseid Hysaj, ale piłka nie dotarła do Insigne.

12'

Dośrodkowanie Callejona z prawej strony boiska. Na piłkę nabiegał Milik, ale został uprzedzony przez Caldarę.

9'

Gol! Strzelił Andrea Petagna.

Dośrodkowanie Gomeza z lewej strony boiska. Piłka odbiła się od Maksimovicia i spadła pod nogi Petagni. Strzał z kilku metrów był formalnością.

8'

Pięknie środkiem pola ruszył Zieliński. Polak wzorowo wyprowadził akcję i będąc tuż przed linią pola karnego podał na lewo do Insigne. Szybkie, chytre podanie do Hamsika, ale ten został przyblokowany.

5'

Drybling Ghoulama zakończony faulem na 25. metrze. Nad murem uderzył Lorenzo Insigne, ale pomylił się o dobry metr.

2'

Ładna akcja gości przeprowadzona środkiem boiska. Prostopadłe podanie Hamsika do Zielińskiego, ale Polak wywalczył jedynie rzut rożny. Centra z kornera już niedokładna.

14:49

Gospodarze zagrają w czarno-niebieskich strojach. Napoli w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

14:49

Spotkanie poprowadzi Nicola Rizzoli.

14:40

Aktualnie trwa rozgrzewka.

14:40

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik rozpoczną mecz z Atalantą Bergamo od pierwszej minuty. Na ławce zasiądzie trzeci Polak - Igor Łasicki. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólne śledzenie tego co będzie się działo na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo. Czy Arek Milik znów zachwyci?