AS Roma
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Salah.

90+3'

Fenomenalnie Łukasz Skorupski! Bramkarz uratował swojej drużynie punkt. Stephan El Shaarawy był już przekonany, że trafi z bliska do bramki po dośrodkowaniu, ale Polak wykazał się refleksem.

90'

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

90'

Manuel Pasqual miał dużo miejsca, więc zdecydował się na strzał z dystansu. Mierzył dobrze, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny i wybił piłkę nad poprzeczkę!

87'

Piłka szybuje w pole karne Empoli. AS Roma szuka wściekle zwycięskiego gola. Edin Dzeko najpierw strzelił niecelnie, a po chwili niepotrzebnie szukał partnera skomplikowanym podaniem.

85'

Kolejna próba Edina Dzeko. Napastnik AS Roma delikatnie musnął piłkę po dośrodkowaniu. Zbyt lekko, by skontrować ją w światło bramki Empoli.

83'

Roma. Schodzi: Daniele De Rossi. Wchodzi: Diego Perotti.

80'

Mocno zapachniało golem dla Empoli! Riccardo Saponara przeprowadził rajd po linii bramkowej i wycofał piłkę do Massimo Maccarone, którego płaski strzał ominął minimalnie bramkę AS Roma!

79'

Riccardo Saponara mierzył zza pola karnego. Piłka została zatrzymana blisko linii bramkowej przez doskonale ustawionego Wojciecha Szczęsnego.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Andres Tello.

75'

Empoli. Schodzi: Assane Diousse. Wchodzi: Marcel Buchel.

wchodzi Wchodzi
Marcel Buchel #77
schodzi Schodzi
74'

Gorąco w polu karnym Empoli. To Bruno Peres bił piłkę wzdłuż bramki gospodarzy i zabrakło partnera, by dostawić do niej stopę i kierować do siatki.

72'

Podobna próba Bruno Peresa po przeciwnej stronie boiska. Pudło i Łukasz Skorupski tylko odprowadził piłkę poza boisko.

71'

Massimo Maccarone minął biernych rywali i zdecydował się na strzał z dystansu. Płasko bita piłka poturlała się w objęcia Wojciecha Szczęsnego.

69'

AS Roma zbiera się do ostatecznego ataku. Manuel Pasqual zatrzymał rozpędzonego przeciwnika na prawej stronie i goście muszą budować akcję od nowa.

68'

Roma. Schodzi: Antonio Ruediger. Wchodzi: Juan Jesus.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Daniele De Rossi.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Gilardino za próbę wymuszenia rzutu karnego.

63'

Dobry chwyt Łukasza Skorupskiego. Polak nie dał się zaskoczyć strzałem głową Kostasa Manolasa po głębokim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Assane Diousse.

60'

Godzina meczu za kibicami. Na początku AS Roma dominowała, ale z czasem pojedynek wyrównał się na zasadzie równania w dół.

58'

Radja Nainggolan dopadł do dośrodkowania na prawej stronie pola karnego. Wydawało się, że będzie gorąco, ale piłka odbiła się od piszczela pomocnika i opuściła boisko.

57'

Trzech piłkarzy w niebieskim stroju zaatakowało Edina Dzeko i napastnik AS Roma nie był już w stanie nic zrobić na 16. metrze przed bramką.

55'

Empoli. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Andres Tello.

53'

Roma. Schodzi: Emerson Palmieri. Wchodzi: Bruno Peres.

52'

Podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ Manuel Pucciarelli znalazł się z piłką w polu karnym AS Roma. Pozwolił na powrót defensora i nie oddał wyczekiwanego strzału.

51'

Mnóstwo teraz zagrań poza granicami przepisów piłkarskich. Brzydki początek drugiej części meczu.

49'

Tym razem ze stojącej piłki drużyna Wojciecha Szczęsnego. Zdaniem sędziego Alberto Gilardino złamał przepisy walcząc o futbolówkę w centrum boiska.

47'

Sędzia przyznał piłkę Empoli FC, ale Łukasz Skorupski nie popisał się wykopem poza linię boczną.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45'

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

43'

Ostatnie minuty zanim sędzia zaprosi aktorów widowiska na przerwę. Łukasz Skorupski nie obliczył dobrze lotu piłki, za co mógł ukarać go strzałem do siatki z ostrego kąta Leandro Paredes.

40'

Manuel Pasqual był blisko szczęscia z rzutu wolnego. Obrońca Empoli uderzył nad murem i nie pomylił się mocno.

36'

Podobna sytuacja. Leandro Paredes dostarczył piłkę Stephanowi El Shaarawy, a ten strzelił daleko od bramki Łukasza Skorupskiego.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Pasqual.

34'

Nie było dośrodkowania, natomiast wycofanie piłki przed pole karne. Był tam Stephan El Shaarawy, którego strzał odbił się rykoszetem i nie poleciał w światło bramki.

33'

Leandro Paredes został podcięty przy linii pola karnego i jest szansa na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Empoli.

32'

Rozkręcili się piłkarze Empoli FC i od kilku minut są częściej na połowie AS Roma. Manuel Pucciarelli oraz Alberto Gilardino czekają na możliwość oddania strzału.

30'

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas.

26'

Andrea Costa wbiegł w pole karne przy okazji rzutu rożnego i dość szczęśliwie dostał możliwość oddania strzału. Niezła próba, ale na posterunku Wojciech Szczęsny.

1
23'

Radja Nainggolan nabiegł na zbyt krótko wybitą piłkę przez obrońców Empoli i huknął prostym podbiciem. Bramkarz Empoli został w blokach i miał szczęście, że Belg przestrzelił.

1
22'

Metodycznie dobierają się do gospodarzy piłkarze z Rzymu. Wojciech Szczęsny nie miał jeszcze okazji do pokazania swoich walorów.

1
21'

Łukasz Skorupski miał już w tym meczu trudniejsze interwencje. Polak ustawił się dobrze i chwycił futbolówkę po uderzeniu z dystansu.

1
19'

Po faulu Giuseppe Belluciego był rzut wolny dla AS Roma z linii pola karnego. Przekombinowane rozegranie zakończone strzałem prosto w nogi defensora.

1
18'

Żółtą kartkę otrzymał Giuseppe Bellusci.

17'

Mohamed Salah nie był na spalonym, ale sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Błąd, ale bez większego wpływu na przebieg spotkania.

15'

W pole karne AS Roma przedzierał się Manuel Pucciarelli i dopiero ostatni obrońca powstrzymał rozpędzonego napastnika Empoli.

13'

Korner dla Empoli. Krótkie rozegranie bez zagrożenia dla Wojciecha Szczęsnego. Dobrze ustawieni byli obrońcy z wiecznego miasta.

11'

Żółtą kartkę otrzymał Frederic Veseli.

10'

Gwizdek sędziego. Zdaniem Marco di Bello Radja Nainggolan faulował przeciwnika, próbując odzyskać piłkę w okolicy linii pola karnego.

8'

Strzał głową Edina Dzeko poszybował nad poprzeczką. Bośniakowi utrudniał zadanie Łukasz Skorupski.

6'

Leandro Paredes zakończył szturm AS Roma uderzeniem ponad poprzeczką. Łapią się za głowy przyjezdni, nie dowierzając, że wciąż jest bezbramkowo.

5'

Po raz drugi Łukasz Skorupski. Tym razem bramkarz Empoli FC popisał się refleksem i odbił przed siebie uderzenie Mohameda Salaha z kilkunastu metrów!

2'

Łukasz Skorupski rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Polak wyszedł w powietrze i sparował nad poprzeczkę strzał głową Edina Dzeko po dośrodkowaniu z głębi pola.

14:39

Sędzia: Marco di Bello.

14:39

Empoli nie wygrało meczu w Serie A od 12 września. Koszmarną serię spróbuje przerwać w niedzielę. Bramki gospodarzy będzie pilnować Łukasz Skorupski, natomiast między słupkami AS Roma zamelduje się Wojciech Szczęsny.