2:1
Zakończony
SSC Napoli
90+2'

Prostopadłe podanie do Callejona. Ten dograł przed bramkę, gdzie fatalnie przestrzelił Dries Mertens. Spóźniona reakcja liniowego. Podający był na spalonym.

90'

Sędzia przedłużył spotkanie o 5 minut.

89'

Próba Zielińskiego sprzed pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

86'

Centra i zgranie głową Chirichesa. Powstalo ogromne zamieszanie kilka metrów przed bramką Buffona. Nikt nie wiedział gdzie jest futbolówka, a ta ostatecznie została wybita przez jednego z obrońców.

85'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Mandzukić. Faul na Mertensie.

82'

Świetny przerzut Higuaina i natychmiastowe przemieszczenie się w pole karne rywala. Piłkę na prawej flance wzorowo opanował Cuadrado. Dośrodkowanie znalazło Argentyńczyka, ale jego strzał głową minął bramkę.

79'

Mądra gra Starej Damy. Piłkarze Juventusu trzymają piłkę z daleka od swojego pola karnego.

76'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Piotr Zieliński.

76'

Juventus. Schodzi: Hernanes. Wchodzi: Stefano Sturaro.

73'

Dries Mertens z piłką przed polem karnym Juventusu. Belg uderzył w kierunku lewego słupka, a wyciągnięty jak struna Buffon nie sięgnął piłki. Ta przeleciała jednak obok bramki.

71'

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain.

A jednak  stało się! Argentyńczyk najpierw technicznym podaniem chciał wypuścić na czystą pozycję Khedirę. Piłkę trącił Ghoulam, a ta wróciła do Higuaina. Atomowy strzał po ziemi i Reina nawet nie drgnął. Po golu nie było radości.

65'

Zupełnie niewidoczny jest Gonzalo Higuain. Spekulowano jak były gracz Napoli będzie cieszył się po zdobytym golu. Tymczasem przechodzi obok meczu.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Hernanes. Faul na Allanie.

Juventus FC
57'

Dobre, mierzone podanie do Mandzukicia. Chorwat już szykował się do przyjęcia piłki, ale znakomitą interwencją poza szesnastką uprzedził go Reina.

54'

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Uspana obrona Juventusu. Napoli wolno rozgrywało atak pozycyjny i nagle "podcinka" w pole karne. Callejon wzorowo zamknął akcję na dalszym słupku!

50'

Gol! Strzelił Leonardo Bonucci.

Złe zachowanie Ghoulama, który starając się dalekim wykopem oddalić zagrożenie po rzucie rożnym, trafił w plecy Allana. Piłkę w prezencie otrzymał Bonucci i huknął pod poprzeczkę.

48'

Z prawej strony boiska na dalszy słupek dośrodkował Juan Cuadrado. Mandzukić zgrał piłkę na środek, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

46'

Początek drugiej połowy.

Komu kibicujecie?
Juventus Turyn
SSC Napoli
1
20:29

Nie tego oczekiwano. W szlagierze Serie A brakuje wszystkiego oprócz ostrych starć...

45'

Gramy 2 minuty dłużej.

43'

Dobra pozycja na bezpośredni strzał na bramkę. Pjanić faulował Mertensa tuż przed własnym polem karnym. Uderzał Faouzi Ghoulam, ale chybił celu. Metr nad poprzeczką.

40'

Pepe Reina interweniował poza polem karnym i został poturbowany przez Alexa Sandro. Piłkarze gości domagali się kartki. Ta oznaczałaby grę Juventusu w osłabieniu. Gramy dalej.

39'

Juventus. Schodzi: Giorgio Chiellini. Wchodzi: Juan Cuadrado.

Zmiana z konieczności. Obrońca gospodarzy zgłosił problem mięśniowy.

35'

Ostre wejście w nogi Allana. To groziło groźną kontuzją, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia, nie mówiąc już o kartce. Ewidentny faul uszedł Lichtsteinerowi na sucho.

34'

Insigne zacentrował do Callejona. Hiszpan wbiegał w pole karne i z pewnością dopadłby piłkę. Interwencją na przedpolu uniemożliwił mu to Buffon.

30'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne. Faul na Lichtsteinerze.

28'

Piłka w rękach Buffona. Weteran pewnie przytulił piłkę po mocnym, płaskim strzale oddanym przez Diawarę.

25'

Postraszyło SSC Napoli. Hamsik miękko wrzucił piłkę w pole karne, a ta trafiła do Callejona. Hiszpan płasko uderzył na bramkę. Na drodze futbolówki stał Alex Sandro i niewiele brakowało, jego zmiana toru lotu piłki mogła przynieść "samobója".

24'

Prostopadłe podanie w pole karne Napoli. Wydawało się, że Gonzalo Higuain stanie sam przed Reiną, ale fantastycznie wślizgiem zagrał Vlad Chiriches.

22'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro. Faul na Mertensie.

Juventus FC
21'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini. Faul na Allanie.

20'

Niezbyt pewna interwencja Reiny po centrze ze skrzydła. Szansę na ukaranie bramkarza miał Stephan Lichtsteiner, ale uderzył bardzo wysoko w trybuny.

18'

Nagłe przyspieszenie gry przez Juventus. Alex Sandro zawiesił futbolówkę nad głowami bloku obronnego, a opadającą już piłkę starał się uderzyć Sami Khedira. Zabrakło niewiele, ale Niemiec i tak był na metrowym ofsajdzie.

15'

Próba Hernanesa z dystansu. Piłka odbiła się od Koulibaly'ego, przez co interwencja Reiny była tylko formalnością.

14'

Na razie nie mamy się czym zachwycać. Wkrótce minię kwadrans, a poważnej okazji jeszcze nie stworzono.

13'

Podanie za plecy obrońców gospodarzy, do Callejona. Ten jednak mimo iż skierował piłkę do siatki, był na olbrzymim spalonym. Gol nie został uznany.

10'

Długie podanie do Higuaina, ale tego bardzo ostro zaatakował Vlad Chiriches. Zdaniem arbitra wszystko odbyło się właściwie.

7'

Centra Pjanicia z prawej strony boiska. Piłka zatoczyła łuk nad polem bramkowym, ale żaden z gospodarzy jej nie sięgnął. Ostatecznie Koulibaly do spółki z Reiną zażegnali niebezpieczeństwo.

5'

Lorenzo Insigne poszedł na przebój, między dwóch obrońców. Obrona Juve jest jednak zbyt doświadczona, by w tak banalny sposób dać się sforsować.

2'

Już pierwsze minuty pokazują, że nikt tu nogi odstawiał nie będzie. Wyczuwa się napięcie.

20:29

Obie jedenastki już na murawie. Juventus w charakterystycznych biało-czarnych strojach. Napoli zagra na błękitno.

20:29

Spotkanie poprowadzi Gianluca Rocchi.

20:29

Czeka nas wielki mecz! W Turynie, w spotkaniu na szczycie Juventus zagra z SSC Napoli. Na takie szlagiery fanom futbolu zaproszeń wysyłać nie trzeba. Niestety w wyjściowym składzie gości zabrakło miejsca dla Piotra Zielińskiego. Miejmy nadzieję, że Polak wejdzie z ławki.