Roma. Schodzi: Mohamed Salah. Wchodzi: Thomas Vermaelen.

90'

Doliczone zostały 3 minuty.

88'

To była piłka na remis! Po stracie De Rossiego w sytuacji strzałowej znalazł się Valerio Verre. Wracający winowajca w ostatniej chwili zdążył jednak zablokować groźne uderzenie.

Czy w ostatnich minutach padnie jeszcze jakiś gol?
84'

Kombinacyjna akcja gospodarzy zakończona strzałem Strootmana. Dobrze ustawiony Bizzarri "podrasował" sobie statystyki.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Caprari. Faul na Perottim.

Gianluca Caprari #17
82'

Podanie w uliczkę do Dzeko. Ten nie był na spalonym, ale gra została przerwana. Błąd arbitra liniowego.

79'

Było groźnie pod bramką Szczęsnego. Valerio Verre huknął z 20 metrów. Piłka odchodziła od bramki, by ostatecznie minimalnie minąć prawy słupek.

78'

Pescara. Schodzi: Ahmad Benali. Wchodzi: Bryan Cristante.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Ahmad Benali #10
74'

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Beniaminek nie składa broni co zapowiada emocje w końcowym fragmencie spotkania. Po centrze z lewej strony boiska obroncy zbyt krótko wybili piłkę głową. Atomowy strzał z kilkunastu metrów i Szczęsny bez szans. Polak nie podjął próby obrony.

72'

Roma. Schodzi: Gerson. Wchodzi: Francesco Totti.

71'

Gol! Strzelił Diego Perotti.

Na dużym spokoju. W tym sezonie to już piąte trafienie Perottiego z rzutu karnego. Bizzarri rzucił się w swoją lewą stronę, egzekutor uderzył w przeciwną.

69'

Rzut karny dla Romy! Faulował Crescenzi.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Dario Zuparić. Taktyczny faul na Perottim.

Dario Zuparić #13
66'

Rozochociła się Pescara. Centra na dalszy słupek, ale tam umiejętnie przyblokowany został Simone Pepe.

63'

Zaskakujące uderzenie z dystansu Nainggolana. Zabrakło naprawdę niewiele!

62'

Żółtą kartkę otrzymał Emerson Palmieri. Spóźniony wślizg Brazylijczyka.

60'

Gol! Strzelił Ledian Memushaj. Asystował mu Francesco Zampano.

Nie będzie piątego czystego konta Szczęsnego. Roma sama prosiła się o gola i dostała go. Ponownie prawym skrzydłem przedarli się goście. Dogranie na 14. metr i atomowy strzał w długi róg. Polski bramkarz jedynie przykucnął.

Asysta:
Francesco Zampano #11
59'

Prostopadła piłka do Salaha. Egipcjanin znalazł miejsce tuż przy bliższym słupku, ale gol zdobyty ze spalonego. Sędzia to doskonale widział.

58'

Z każdą minutą odważniej gra Pescara. Ponownie udało się przecisnąć z piłką prawą flanką. Dogranie na 14. metr i uderzenie Verre. Szczęsny odbił piłkę do boku.

56'

Dośrodkowanie Perottiego z lewej strony boiska, na wysokości pola karnego Pescary. Albano Bizzarri pewnie piąstkował na przedpolu i niebezpieczeństwo oddalone.

53'

Świetna szansa przed Pescarą. Caprari urwał się na prawej flance i idealnie dograł przed bramkę. Strzał z kilku metrów oddał Simone Pepe, ale świetnie zachował się Wojciech Szczęsny! Polak odbił piłkę nogami.

51'

Salah do Dzeko. Bośniak wyczekał obrońcę, ale uderzył jedynie w boczną siatkę.

50'

Salah pretensjonalnie podniósł ręce. Jego zdaniem był nieprzepisowo zatrzymywany. Jednoznaczny gest arbitra. Gramy dalej!

49'

Dynamicznie lewą stroną pola karnego przedzierał się Diego Perotti zabrakło jednak wsparcia kolegów i skończyło się zaledwie kornerem.

46'

Pescara. Schodzi: Davide Vitturini. Wchodzi: Valerio Verre.

Valerio Verre #7
Davide Vitturini #26
46'

Czas na II połowę.

45'

Sędzia przedłużył I połowę o 2 minuty.

44'

Świetna centra Perottiego z lewej strony boiska. Edin Dzeko powinien mieć już na koncie hattrika, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił głową.

42'

Okazja do centry. Zampano był faulowany w narożniku boiska. Simone Pepe dośrodkował jednak na głowę rywali. Kilkadziesiąt sekund później kolejny stały fragment niemal z tego samego miejsca, ale i tym razem słabo wykonał go Pepe.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Radja Nainggolan. Brzydki faul na Brugmanie.

38'

Z nieprzygotowanej pozycji uderzył Caprari. Szczęsny tylko odprowadził piłkę wzrokiem, a ta przeleciała wysoko nad jego bramką.

35'

Rozpędzony Salah został został po profesorsku zatrzymany przez Biraghiego. Imponujący spokój piłkarza Pescary.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger. Faul z prawej strony boiska, w odległości 34 metrów od bramki Szczęsnego.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Biraghi. Bezpardonowy faul i sędzia sięgnął do kieszeni.

Cristiano Biraghi #3
30'

Fizyczna walka tuż przed narożnikiem pola karnego gospodarzy. Arbiter uznał, że Alessandro Crescenzi faulował Ruedigera.

28'

Chytry strzał Nainggolana z 18 metrów. Albano Bizzarri końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

27'

Pescara przesunęła grę w okolicę środka boiska. Roma już nie szturmuje bramki beniaminka.

23'

Radja Nainggolan niecelnie z 20 metrów. Belg przebiegł z piłką przy nodze kilkadziesiąt metrów, ale sprint zakończym anemiczną próbą.

22'

Pierwsza interwencja Szczęsnego. Polak zatrzymał piłkę po zaskakującym uderzeniu Crescenziego.

21'

Poklepali teraz rzymianie niczym na podwórku. W dobrej sytuacji strzałowej znalazł się Radja Nainggolan. Soczysty, płaski strzał z 17 metrów trafił jednak do rąk Bizzarriego.

18'

Prawie 40 metrów do bramki Romy. Mocne wstrzelenie futbolówki na 8. metr, ale tam napastników uprzedził Federico Fazio.

16'

Pierwszy atak gości zakończony jednak złym podaniem Pepe do Caprariego.

15'

Kwadrans za nami, a piłka ani razu nie była w polu karnym Szczęsnego.

13'

Kolejne podanie na wolne pole, ale tym razem szybszy golkiper Pescary.

10'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Diego Perotti.

Szybkie 2:0! Wstrzelenie piłki na 6. metr. Żaden z obrońców nie zrobił nawet kroku w stronę piłki. Osamotniony Bośniak musiał z tego zrobić użytek i zrobił.

7'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i centra na dalszy słupek. Tam z objęć rywala wyrwał się Dzeko i posłał piłkę tuż przy słupku.

6'

Podanie z głębi pola Dzeko. Piąty bieg wrzucił Mohamed Salah. Egipcjanin trącił piłkę przed wybiegającym bramkarzem, ale ta nie zmierzała w światło bramki.

5'

Pescara. Schodzi: Jean-Christophe Bahebeck. Wchodzi: Gianluca Caprari.

2'

Kontuzja w pierwszych minutach.  Problem mięśniowy zgłosił Jean-Christophe Bahebeck.

20:24

Bordowe stroje gospodarzy. Pescara zagra na biało-niebiesko.

20:24

Spotkanie poprowadzi Massimiliano Irrati.

20:24

Zapraszamy na ostatni niedzielny mecz 14. kolejki Serie A. Dość niespodziewanie w Genui na Stadio Luigi Ferraris poległ liderujący Juventus. Przed AS Romą pojawiła się zatem szansa na częściowe odrobienie strat. Trzeba jednak pokonać Pescarę. W bramce gospodarzy od pierwszych minut wystąpi Wojciech Szczęsny.