Serie A: 18. kolejka
22 gru 2016 20:45
90+4'

Gol! Strzelił Manolo Gabbiadini.

Decydująca bramka w doliczonym czasie. Napoli uratowało punkt dzięki strzałowi Manolo Gabbiadiniego z rzutu karnego!

10
3
90'

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

1
2
87'
83'

Żółtą kartkę otrzymał Mauro Zarate.

ACF Fiorentina
1
4
82'

Gol! Strzelił Mauro Zarate. Asystował mu Federico Bernardeschi.

Mierzone podanie bohatera meczu Federico Bernardeschiego i zmiennik Mauro Zarate wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie 3:2!

79'

10 minut do końca pojedynku i żadna drużyna nie chce pogodzić się z kompromisem. Częściej na połowie przeciwnika jest w ostatnim czasie ACF Fiorentina.

2
1
75'

Nie ustają ataki we Florencji. Pepe Reina oraz Ciprian Tatarusanu musieli zmierzyć się z następnymi strzałami Federico Chiesy oraz Faouzi Ghoulama.

2
73'
70'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi.

1
1
69'

Gol! Strzelił Federico Bernardeschi.

Jeszcze jedna efektowna bramka i zarazem ekspresowa riposta na gola Driesa Mertensa. Federico Bernardeschi przymierzył zza pola karnego i Pepe Rena nie zatrzymał piłki, choć wyciągnął się jak struna.

5
4
68'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

SSC Napoli ponownie na prowadzeniu! Akcja indywidualna Belga, którą zakończył strzałem obok Cipriana Tatarusanu z ostrego kąta na 2:1.

10
1
63'

Pobudka SSC Napoli po zmianie wyniku. Lorenzo Insigne nie powtórzył wyczynu z pierwszej połowy i nadział się na interwencję Cipriana Tatarusanu. Po chwili Rumun zatrzymał strzał Jose Callejona.

2
61'

Piotr Zieliński przerwał faulem akcję zespołu z Florencji, którą próbował zainicjować w centrum boiska Nikola Kalinić.

6
1
59'

Wciąż wysoko rozgrywa ACF Fiorentina i po zagraniu Federico Bernardeschiego był ponownie rykoszet, ale tym razem szczęśliwie dla gości futbolówka nie poszybowała w światło bramki.

2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Nenad Tomović.

1
2
54'

Mocne otwarcie gospodarzy i Napoli nie mogłoby mieć dużych pretensji, gdyby w tym fragmencie spotkania straciło nie tylko prowadzenie, ale również drugiego gola.

4
52'

Po faulu Nikoli Maksimovicia gospodarze mieli rzut wolny blisko pola karnego. Odpowiedzialność wziął na swoje barki Federico Bernardeschi, który zaskoczył swoim strzałem Pepe Reinę! Po drodze piłka odbiła się od Jose Callejona. Wyrównanie i wielka radość na Stadio Artemio Franchi we Florencji.

5
3
50'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović.

50'

Amadou Diawara spokojnie opanował sytuację na własnej połowie, choć z groźnymi minami nacierało na niego dwóch zawodników ACF Fiorentina.

1
47'

ACF Fiorentina musi gonić wynik. Zaraz po przerwie Federico Chiesa oddał mocny strzał i Pepe Reina nie mógł być pewny swego.

2
46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Maxi Olivera.

1
45+2'

Gorąco w polu karnym Napoli. Sędzia skłaniał się ku podyktowaniu jedenastki, Pepe Reina dostał żółtą kartkę za protestowanie, a Nikola Kalinić najpewniej szepnął sędziemu, że decyzja jest błędna. Ostatecznie od bramki przyjezdni.

45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Pepe Reina.

SSC Napoli
2
45'

Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

1
42'

Na boisku przysiadł Vlad Chiriches i zasygnalizował w kierunku ławki rezerwowych, że konieczna będzie zmiana. Powodem jest kontuzja.

1
40'

Strzał Nikoli Kalinicia w boczną siatkę. Po chwili kolejna akcja napastnika ACF Fiorentina i wygląda na mocno sfrustrowanego swoimi niepowodzeniami.

1
35'

Strzał Piotra Zielińskiego z kilkunastu metrów! Broni Ciprian Tatarusanu, po czym piłkę dobił do siatki Dries Mertens, ale nie ma gola. W momencie uderzenia Polaka Belg był na spalonym.

2
1
33'

Piotr Zieliński brał udział w rozegraniu Napoli. Dobre rozrzucenie piłki na lewe skrzydło w wykonaniu reprezentanta Polski.

3
31'

Tymczasem Nikola Kalinić ponownie na spalonym. Może to dekoncentracja napastnika ACF Fiorentina nie pozwala wystartować w momencie podania.

1
27'

Raz jeszcze spalony ACF Fiorentina. Nie kontrolują linii spalonego gospodarze i wpadają w pułapki faworyta.

1
25'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Tymczasem gola zdobyło Napoli SSC! Lorenzo Insigne zbiegł z lewego skrzydła do środka, po czym oddał fenomenalne uderzenie sprzed pola karnego za kołnierz Cipriana Tatarusano. Piłka nabrała zaskakującej rotacji i poszybowała w ekspresowym tempie w okienko. Piękne trafienie.

23'

Kibice czekają na konkrety pod obiema bramkami. Większość z tych obecnych na stadionie chce zobaczyć żywsze i bardziej efektywne ataki ACF Fiorentina.

1
1
21'

Szybka riposta zespołu Piotra Zielińskiego. Podanie na skraj pola karnego, skąd Jose Callejon huknął prostym podbiciem i nie chybił mocno. Ciprian Tatarusanu nawet nie drgnął.

1
1
20'

Długo trwały przygotowania Pepe Reiny do wznowienia gry. Golkiper Napoli jest już w stu procentach przygotowany do bronienia, co sprawdził Milan Badelj.

2
16'

Po kwadransie pierwsza, konkretna riposta zespołu z Florencji. Matias Vecino oddał płaskie uderzenie z 20. metra i piłka nie minęła znacząco bramki Pepe Reiny, który aktualnie wiąże sznurówki.

1
13'

Nikola Kalinić uciekł obrońcom Napoli, ale zatrzymał jego rajd sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego. Nie może w to uwierzyć napastnik ACF Fiorentina.

1
11'

Wysoki pressing Napoli skutkuje następnym przechwytem na połowie gospodarzy. Nowa akcja czołowego zespołu Serie A zakończyła się poza boiskiem i grę wznowił Ciprian Tatarusanu.

1
9'

Seria podań SSC Napoli i Marek Hamsik miał szansę zabrać się z piłką i stoczyć pojedynek sam na sam z bramkarzem Fiorentiny. Słowak popełnił błąd techniczny przy przyjęciu.

1
1
7'

Lorenzo Insigne i pierwsze, niebezpieczne uderzenie w tym spotkaniu. Między słupkami stoi czujnie Ciprian Tatarusanu i nie pozwolił Napoli na otwarcie wyniku.

1
6'

Ostry początek spotkania. Sebastian Cristoforo domagał się następnego żółtego kartonika dla faulującego w poprzedniej akcji Amadou Diawary.

2
3'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Kalinić.

1
2'

Seria stałych fragmentów dla ACF Fiorentina. Sytuację wyjaśnił ostatecznie Pepe Reina, który wyszedł w powietrze i złapał podbite dośrodkowanie.

2
1'

Żółtą kartkę otrzymał Raul Albiol.

1
20:02

Sędzia: Paolo Tagliavento.

1
20:02

ACF Fiorentina nie zwyciężyła z Napoli SSC od blisko dwóch lat. Drużyna Piotra Zielińskiego nie zamierza przerwać tej serii, ponieważ toczy korespondencyjny pojedynek o pozycję wicelidera w przerwie zimowej.