Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Bologna. Schodzi: Federico Di Francesco. Wchodzi: Anthony Mounier.

Federico Di Francesco #14
1
1
86'

Część kibiców już w drodze na parking przed stadionem, by uniknąć zatorów. Trudno się dziwić. Od kilkunastu minut na boisku siesta w środku nocy.

1
83'

Jeszcze wysoki pressing Juventusu Turyn. Zerwali się gospodarze, by odzyskać futbolówkę na połowie przeciwnika.

1
81'

Juventus. Schodzi: Sami Khedira. Wchodzi: Tomas Rincon.

77'

Powoli wygasa mecz w Turynie. Można spodziewać się jednak jeszcze jakiegoś błyskotliwego ataku Juventusu. Szczególnie w wykonaniu zmienników Juana Cuadrado i Mario Mandzukicia.

3
74'

Duży apetyt na atakowanie przejawia po wejściu na boisko Juan Cuadrado. Po akcji południowca niecelnie strzelił Paulo Dybala.

1
71'

Bologna. Schodzi: Ladislav Krejci. Wchodzi: Luca Rizzo.

71'

Bologna. Schodzi: Blerim Dzemaili. Wchodzi: Erick Pulgar.

70'
69'

Stefano Sturaro wrócił na własną połowę i zatrzymał coraz bardziej zmęczonego solowymi rajdami Federico Di Francesco.

1
67'

Gonzalo Higuain dziś często bije brawo swoim partnerom. Najlepszy strzelec Juventusu Turyn nagrodził tym razem komplementem Miralema Pjanicia.

1
1
64'

Nic z tego. Piłkarze z Bologni byli stłoczeni w okolicy drugiego słupka, więc Stara Dama spokojnie poradziła sobie z wybiciem zbyt płaskiego dośrodkowania.

1
63'

Przyjezdni wywalczyli stały fragment stosunkowo blisko szesnastki faworyta. Będzie szansa na posłanie dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego.

1
60'

Trochę zaplątał się Sami Khedira. Zdążył jeszcze oddać piłkę Paolo Dybali, którego uderzenie zostało podbite i nie stanowiło zagrożenia dla Antonio Mirante.

1
57'

Chyba nawet kibice w Bologni nie łudzą się, że w Turynie dojdzie do niespodzianki. Szczególnie, gdy obserwują błędy w obronie swojego zespołu.

1
55'

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain. Asystował mu Stephan Lichtsteiner.

Wszystko zaczęło się od ofensywnego wejścia Vasilisa Torosidisa. Obrońca zostawił wolną przestrzeń na prawej stronie, w którą wbiegł Stephan Lichtsteiner. Po dośrodkowaniu Szwajcara Gonzalo Higuain główkował z bliska na 3:0!

51'

Stefano Sturaro dośrodkował zbyt głęboko i Gonzalo Higuain nie miał szans, by zamknąć akcję strzałem. Mimo to doświadczony napastnik pochwalił partnera za pomysł.

49'

Powoli krąży piłka między zawodnikami Juventusu Turyn. Zastanawiają się, w jaki sposób po raz trzeci umieścić piłkę w bramce Bologna FC.

2
47'

Paulo Dybala nie podał w tempo do Stephana Lichtsteinera, a po chwili źle stanął na boisku i zrobił sobie krzywdę. Wydaje się, że naciągnięcie mięśnia nie jest poważne.

2
46'

Piłka ponownie w grze.

45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Di Francesco.

Bologna FC
1
1
45'

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

44'

Blerim Dzemaili wypracował sobie miejsce do strzału. Miał trochę czasu, ale kopnął piłkę dość rozpaczliwie, a przez to lekko i prosto w rękawice Neto.

41'

Gol! Strzelił Paulo Dybala.

Zdolny napastnik Juventusu Turyn zmylił bramkarza i płasko strzelił w sam narożnik bramki. 2:0 i sytuacja gospodarzy zrobiła się wygodna!

Juventus FC
7
39'

Wielka szansa na drugiego gola dla Juventusu Turyn! Sędzia podyktował rzut karny po faulu Mariosa Oikonomou.

2
1
36'

Złe dośrodkowanie Juventusu Turyn. Otworzyła się wolna przestrzeń na kontratak gości. Nie potrafili jednak przetransportować futbolówki do ustawionego w polu karnym Ladislava Krejciego.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Vasilis Torosidis.

32'

Dwa kwadranse za kibicami. Juventus Turyn jest zespołem lepszym, ale nie diametralnie. Po zdobyciu gola nieco spoczął na laurze i niewykluczone, że Bologna FC wymierzy za to karę.

29'

Zdaniem sędziego asystenta Adam Masina był na minimalnym spalonym, a akcja lewego defensora zapowiadała się bardzo interesująco. Kibice nie poznali jednak jej finału.

1
26'

Rzut wolny dla Starej Damy. Stały fragment wywalczył blisko chorągiewki boiska Paulo Dybala. Dośrodkowanie skierowane w kierunku Gonzalo Higuaina, który tym razem był pod baczną opieką.

24'

Dwa strzały z dystansu po dwóch stronach boiska. Claudio Marchisio przeniósł piłkę nad poprzeczką gości, natomiast Fabio Viviani trafił prosto w nogi stopera Juventusu Turyn.

21'

Juventus Turyn dostał małe ostrzeżenie od przyjezdnych. Bologna FC dała do zrozumienia faworytom, że może wymierzyć karę za bierność.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Stephan Lichtsteiner.

19'

Federico Di Francesco zbiegł z lewego skrzydła przed pole karne uczestnika Ligi Mistrzów. Błyskotliwa, ciekawa akcja zakończona celnym strzałem. Neto ustawił się idealnie.

16'

Ma dziś nosa Gonzalo Higuain. Ponownie Argentyńczyk wyskoczył w tempo do podania i oddał strzał. Napastnik Juventusu Turyn główkował metr obok słupka.

14'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko do piłki miał Stephan Lichtsteiner, ale nie oddał soczystego strzału. Musi wracać na własną połowę.

12'

Juventus Turyn nie musi atakować za wszelką cenę. Chce wyciągnąć przeciwnika z własnej połowy, dlatego spokojnie wymienia podania.

9'

Krótko po zmianie wyniku Bologna FC miała szansę na wyrównanie z rzutu wolnego. Odpowiedzialność wziął na swoje barki Fabio Viviani i uderzył obok bramki Neto.

7'

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain. Asystował mu Miralem Pjanić.

Juventus Turyn błyskawicznie wyszedł na prowadzenie! Miralem Pjanić wrzucił piłkę w uliczkę, a tam Gonzalo Higuain wyprzedził obrońcę i strzelił bez przyjęcia na 1:0. Antonio Mirante nie uratował sytuacji.

6'

Andrea Barzagli przeprasza własnego golkipera. Jest za co. Niekontrolowane zagranie i piłka szybowała w kierunku bramki Juventusu Turyn. Na szczęście Neto nie zaspał.

2
4'

Marios Oikonomou wykonał wślizg w idealnym momencie, dlatego płaska centra w pole karne gości nie została zwieńczona uderzeniem.

2'

Pierwsze dośrodkowanie zawieszone w polu karnym Bologna FC. Napastnik Gonzalo Higuain co prawda przyjął piłkę, ale nie znalazł miejsca, by obrócić się z nią w stronę bramki.

2
20:36

Juventus Turyn zna już wyniki swoich rywali z czołówki Serie A. Wszystkie kluby zdobyły komplet punktów, więc Stara Dama również nie zamierza ponieść strat w meczu z Bologna FC.