2:0
Zakończony
Kosowo
90+3'

Teraz potężnie sprzed pola karnego uderzył Bernard Berisha i Hannes Halldorsson obronił z trudem!

11
2
2
1
90+2'

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale Hannes Halldorsson nie musiał interweniować, bo wyręczyli go obrońcy.

2
3
1
1
3
90'

Doliczone 3 minuty.

2
5
2
1
1
90'

Koszmarna strata gości na własnej połowie, piłkę przejął Johann Berg Gudmundsson, ale jego mocny płaski strzał obronił Ujkani.

3
2
2
1
1
86'

Mogło być groźnie pod bramką Islandii. Bernard Berisha szukał pozycji w polu karnym, ale w ostatniej chwili zatrzymał go jeden z obrońców.

1
3
2
2
83'

Z rzutu wolnego z 25 metrów fatalnie, bardzo niecelnie strzelił Valon Berisha.

3
4
1
1
2
82'

Islandczycy czekają już na ostatni gwizdek, a Kosowo ambitnie walczy o gola.

3
2
3
3
3
79'
78'

Kosowo. Schodzi: Besar Halimi. Wchodzi: Lirim Kastrati.

1
75'

Efektowny, mocny strzał z dystansu oddał Emil Hallfredsson, ale Ujkani poradził sobie bez trudu.

1
1
1
3
5
71'

Islandczycy już wyraźnie rozluźnieni. Trudno zakładać, że Kosowo będzie w stanie odrobić dwubramkową stratę.

11
3
1
1
2
68'

Gol! Strzelił Johann Berg Gudmundsson. Asystował mu Gylfi Sigurdsson.

To chyba decydujący gol! Bjarnason w tempo podał do Sigurdssona, ten dograł przed bramkę do Gudmundssona i piłka wpadła do siatki po mocnym strzale z kilku metrów. Ujkani bezradny.

65'

Islandczycy pozwalają gościom atakować, ale ci mają zbyt mało jakości, by napsuć krwi faworytowi.

6
2
2
3
2
62'

Birkir Bjarnason dopadł do bezpańskiej piłki na 25. metrze, jednak uderzył zbyt anemicznie i Ujkani obronił.

1
4
60'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bernard Berisha.

2
56'

Beznadziejnie z rzutu wolnego z narożnika boiska dośrodkował Bernard Berisha i piłkę łatwo wybił Birkir Mar Saevarsson.

5
1
2
3
1
54'

Kosowo. Schodzi: Atdhe Nuhiu. Wchodzi: Bernard Berisha.

Atdhe Nuhiu #21
2
3
3
3
4
54'

Kosowo. Schodzi: Alban Pnishi. Wchodzi: Vedat Muriqi.

Vedat Muriqi #18
Alban Pnishi #4
1
1
1
53'

Bardzo aktywny w zespole gości jest Rashica. Jego dośrodkowania nie kończą się jednak strzałami.

2
4
1
1
1
50'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Rashica.

2
46'

Początek drugiej połowy.

7
2
1
1
1
45'

Doliczona 1 minuta.

6
6
6
9
6
45'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alban Pnishi.

Kosowo
6
4
3
3
4
43'

Kosowo musi teraz całkowicie zmienić taktykę. Goście z pewnością spróbują zaatakować i może wreszcie widowisko nabierze rumieńców.

5
4
4
2
2
40'

Gol! Strzelił Gylfi Sigurdsson.

Szaleństwo na trybunach! Pogubili się teraz kompletnie goście, piłkę przed polem karnym przejął Sigurdsson, który łatwo zwiódł Rrahmaniego i pokonał Ujkaniego strzałem z 10 metrów.

60
26
6
4
6
39'

Zapachniało sensacją! Z dystansu tuż obok słupka huknął Rashica.

5
3
6
4
6
37'

Żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Samir Ujkani.

4
33'

Reprezentacja Kosowa na razie nie popełnia błędów w tyłach i to również mocno utrudnia zadanie rywalom.

4
2
3
8
4
30'

Z prawego skrzydła dośrodkował Johann Berg GudmundssonJon Dadi Bodvarsson zdołał oddać strzał głową, ale zrobił to zbyt lekko i Ujkani złapał piłkę.

2
3
2
3
3
29'

W meczu Ukraina - Chorwacja na razie mamy remis, a to oznacza, że jeden punkt dałby Islandczykom zwycięstwo w grupie.

7
7
1
2
2
28'

Trochę podkręcają tempo Islandczycy. Sami są już chyba poirytowani blisko 30-minutową niemocą w starciu z outsiderem grupy, który w dziewięciu poprzednich meczach wywalczył jeden punkt.

2
4
2
25'

Najdelikatniej mówiąc mecz nie porywa. Czasem najtrudniej wykonać ostatni krok i dziś Islandczycy dobitnie się o tym przekonują.

1
1
2
2
1
21'

Płasko sprzed pola karnego uderzył Gylfi Sigurdsson - ponad metr obok słupka.

3
2
2
4
3
19'

Islandczycy byli murowanym faworytem, ale na razie atakują w jednostajnym tempie. Nie wygląda to rewelacyjnie w ich wykonaniu, bo mają duży problem z zaskoczeniem przeciwnika.

2
2
4
5
4
15'

Obiecująco wyglądała kombinacyjna akcja Islandczyków, jednak wszystko skończyło się faulem Bodvarssona w polu karnym Kosowa.

3
2
2
1
1
12'

Teraz groźnie z prawego skrzydła centrował Johann Berg Gudmundsson, ale Jon Dadi Bodvarsson nie sięgnął piłki na 5. metrze.

2
4
5
5
1
10'

Niezła oskrzydlająca akcja Islandii, ale Bodvarsson nie zdołał jej zamknąć celnym strzałem głową.

1
2
1
2
3
8'

Nie ma na razie wielkich emocji. Faworyt jest bardzo ostrożny, nie odkrywa się.

2
3
2
4
4
5'

Islandczycy jeszcze nie forsują tempa, ale atakują rywali dość wysoko.

5
3
2
1
1
2'

Od początku zaatakowali gospodarze. Kosowo nie opuszcza własnej połowy.

20:21

Islandczycy są w komfortowej sytuacji. W tabeli grupy I mają po dwa punkty przewagi nad Ukrainą i Chorwacją. Jeśli pokonają Kosowo, zapewnią sobie bezpośredni awans na mundial.