Juventus FC
2
1
90+3'

Josip Ilicić nie wymanewrował Gianluigiego Buffona w sytuacji sam na sam, a mógł zamknąć spotkanie trzecim golem dla ACF Fiorentina.

1
2
90'

Sędzia doliczył 6 minut do regulaminowego czasu.

2
1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Kalinić.

ACF Fiorentina
1
2
88'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci.

1
1
89'

Ale pudło! Paulo Dybala zgarnął piłkę między obrońcami gospodarzy, wybrał dobry kierunek biegu, ale nie wykonał dobrze ostatniego elementu akcji - strzału.

1
88'

ACF Fiorentina ma korzystny wynik i stara się utrzymać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Na dodatek Giorgio Chiellini dał się sprowokować do faulu.

1
85'
ZMIANA
82'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro.

Juventus FC
1
1
80'

Najlepsza szansa na wyrównanie zespołu z Turynu. Potwornie zakotłowało się w polu bramkowych i trzech zawodników próbowało oddać strzał. Piłkę złapał jednak Ciprian Tatarusanu.

2
73'

Federico Bernardeschi rozpędził się na połowie Juventusu Turyn i zakończył dynamiczny rajd uderzeniem z dystansu obok bramki. Tylko ostrzeżenie dla uczestnika Ligi Mistrzów.

1
69'

Borja Valero mógł błyskawicznie skontrować faworyta po przechwycie w środku pola, ale najpierw nie zobaczył Nikoli Kalinicia, a następnie zobaczył leżącego na boisku Federico Chiesę.

1
66'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika ACF Fiorentina. Gonzalo Higuain chodził jak cień za arbitrem, by przygarnąć piłkę po rzucie sędziowskim.

1
63'

Niewiele zmieniła się sytuacja Juventusu Turyn po dwóch, szybkich golach, ale uwierzył, że można dziś pokonać Cipriana Tatarusanu. Oczywiście próbuje iść za ciosem.

1
61'
ZMIANA

Juventus. Schodzi: Stefano Sturaro. Wchodzi: Marko Pjaca.

58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain.

Błyskawiczna odpowiedź. W końcu wstrzelił się Gonzalo Higuain i swoim golem kontaktowym przywraca nadzieję na zapunktowanie Juventusowi Turyn!

2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Chiesa.

1
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Milan Badelj. Asystował mu Maxi Olivera.

Genialne i pomysłowe uderzenie Milana Badelja z ponad 20 metrów! Piłka przeleciała między stoperami Juventusu Turyn i kompletnie zaskoczyła Gianluigiego Buffona. 2:0!

1
3
53'

To już symptomy frustracji Juventusu Turyn. Juan Cuadrado nie widział innego sposobu na zatrzymanie Borji Valero niż sfaulowanie go.

1
50'

Jeszcze jedna szansa i Gianluigi Buffon sprzątnął piłkę sprzed nosa Nikoli Kalinicia, który dostał następne dobre podanie w szesnastce Juventusu Turyn.

1
48'

ACF Fiorentina nie zamierza statystować po przerwie. Gianluigi Buffon musiał już interweniować po strzale Federico Bernardeschiego, któremu zamarzyło się dorzucić gola do asysty.

1
46'

Piłkarze wrócili z szatni do rywalizacji.

1
45'

Doliczona minuta.

1
44'

Tuż przed przerwą blisko zdobycia gola był Gonzalo Higuain. Argentyńczyk został zablokowany przez przeciwnika, który leżał już na łopatkach. Higuain zareklamował zagranie ręką, ale sędzia widział wszystko dokładnie.

1
41'

Juventus Turyn chce odrobić stratę gola jeszcze przed przerwą. Giorgio Chiellini przeskoczył obrońców z Florencji i główkował nad poprzeczką po wrzutce Paulo Dybali z rzutu wolnego.

1
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nikola Kalinić. Asystował mu Federico Bernardeschi.

ACF Fiorentina na prowadzeniu! Gospodarze sforsowali defensywę mistrza Włoch. Nikola Kalinić wbiegł w pole karne z prawej strony i strzelił precyzyjnie po podaniu Federico Bernardeschiego.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini.

32'

Nie przebierają w środkach piłkarze. Gra zaostrzyła się, czego dowodem jest przewinienie Maximiliano Oliveiry na Paulo Dybali.

2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vecino.

1
27'

Gianluigi Buffon próbował złapać piłkę na przedpolu. Przeszkadzał mu Nikola Kalinić, co nie umknęło uwadze sędziego. Faul na weteranie.

2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Stefano Sturaro.

1
23'

Seria stałych fragmentów dla lidera Serie A. Na początek rzut wolny, ponieważ faulował Federico Chiesa. Po chwili jeszcze korner, a całe zamieszanie zakończyło się strzałem Alexa Sandro w Cipriana Tatarusanu.

1
20'

Juan Cuadrado próbował rozpędzić się już na własnej połowie i wyprzedzić wszystkich obrońców ACF Fiorentina. Gospodarze postanowili sfaulować południowca.

1
16'

Obecnie przewagę w posiadaniu piłki ma Juventus Turyn. Gospodarze nie będą tego biernie oberwować, a organizują się do wysokiego pressingu.

1
13'

Musieli trochę obniżyć temperaturę we własnym polu karnym mistrzowie Włoch. Przenieśli grę na przeciwną stronę boiska, gdzie Ciprian Tatarusanu wypiąstkował dośrodkowania Paulo Dybali.

1
10'

Naładowani energią są gospodarze! Matias Vecino przedarł się szczęśliwie przez prawie całą defensywę Juventusu Turyn i oddał strzał z bliska. Przed nim był tylko Gianluigi Buffon, który tym razem nie musiał interweniować.

1
7'

Gianluigi Buffon wrócił między słupki Juventusu Turyn i musiał wykazał się po raz pierwszy. Doświadczony bramkarz odbił do boku uderzenie Nikoli Kalinicia zza pola karnego.

1
4'

Odpowiedział Juventus Turyn i pierwsze uderzenie zablokowała defensywa ACF Fiorentina, a drugie, na dodatek po gwizdku, zatrzymał Ciprian Tatarusanu.

1
2'

Dośrodkowanie w kierunku Nikoli Kalinicia. Zabrakło nieco wzrostu napastnikowi ACF Fiorentina, który urwał się spod opieki stoperów Juventusu Turyn.

1
20:29

Piłkarze są już na murawie Stadio Artemio Franchi we Florencji. Pora meczu i klasa przeciwnika przyciągnęły na trybuny wielu kibiców.