ZMIANA
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Edin Dzeko.

Juniorska zabawa ACF Fiorentina przed własnym polem karnym. Za takie zachowania surową karę wymierzył Edin Dzeko, nowy lider klasyfikacji strzelców Serie A!

11
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Radja Nainggolan. Asystował mu Kevin Strootman.

Belg wskoczył przed obrońców ACF Fiorentina, zgrabnie przyjął sobie piłkę i mocno wkopał ją z bliska do bramki. Osamotniony Ciprian Tatarusanu nie mógł wiele zdziałać i AS Roma praktycznie zagwarantowała sobie zwycięstwo!

72'

Była jeszcze sytucja podbramkowa Edina Dzeko i to mogło być ważne trafienie dla klasyfikacji strzelców Serie A, gdyby futbolówki sprzed linii bramkowej nie wybił Davide Astori!

70'

Emerson Palmieri podał piłkę Antonio Ruedigerowi po krótkiej, ale efektownej szarży. Defensor spróbował zdobyć gola z 18. metra i inie pomylił się mocno.

68'

Federico Bernardeschi i Josip Ilicić są piłkarzami dobrze wyszkolonymi technicznie, ale nie byli w stanie wymanewrować obrońców AS Roma. Zostali wypchnięci daleko od bramki.

1
64'

Davide Astori był przy piłce o kilka sekund wcześniej niż Edin Dzeko i nie pozwolił Bośniakowi na zdobycie gola po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

1
63'

Zmiana: Josip Ilicić zastąpił w jedenastce gości Maxi Oliverę.

1
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Federico Fazio. Asystował mu Daniele De Rossi.

Świetne zawody Federico Fazio. Skutecznie broni, a na dodatek zdobył gola na 2:0! Obrońca AS Roma strzelił głową od słupka do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Druga asysta Daniele De Rossiego.

57'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Rodriguez.

1
1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Daniele De Rossi.

55'

Ciprian Tatarusanu zrobił trzy kroki do przodu i spokojnie złapał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Rośli piłkarze AS Roma musieli wracać i ustawić się w obronie.

52'

Federico Fazio spisuje się świetnie pod bramką AS Roma. Praktycznie nie daje Wojciechowi Szczęsnemu możliwości wykazania się, a przed przerwą jeszcze uratował skórę Polaka.

51'

Matias Vecino ominął interweniującego wślizgiem Daniele De Rossiego, po czym strzelił nie dość, że anemicznie, to jeszcze prosto w następnego przeciwnika.

48'

Radja Nainggolan znalazł się na skraju pola karnego, skąd posłał płaskie dośrodkowanie. Poradzili sobie z zagraniem Belga przyjezdni.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
Czy ACF Fiorentina odrobi stratę gola po przerwie?
Tak
Nie
1
1
20:31

Rzymianie prowadzą 1:0 po nieco ponad 45 minutach.

1
44'

Federico Chiesa przebiegł z prawego na lewe skrzydło, gdzie wpadł w pułapkę ofsajdową zastawioną przez podopiecznych Luciano Spallettiego.

42'

Po przewinieniu Borji Valero rzymianie mogli podwyższyć prowadzenie z rzutu wolnego. Ciprian Tatarusanu interweniował niepewnie po strzale Radji Nainggolana i piłkę do bramki próbował dobić Edin Dzeko.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Borja Valero.

3
40'

Edin Dzeko jest obecnie współliderem klasyfikacji strzelców z 16 golami i ma jeszcze 50 minut, by wyjść na samodzielne prowadzenie.

1
1
39'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Daniele De Rossi.

Grzechem byłoby zmarnować takie podanie! AS Roma na prowadzeniu 1:0, a autorem gola Edin Dzeko, który opanował piłkę po świetnej asyście Daniele De Rossiego, po czym płaskim strzałem ominął bramkarza. Ciprian Tatarusanu tylko statystował.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Sanchez.

5
35'

Federico Bernardeschi uderzył w odległy sektor na trybunach. Wszystko to oglądał z bliska Mohamed Salah, który rozpoczął już rozgrzewkę.

1
1
31'

Dośrodkowanie na drugi słupek. Carlos Sanchez był cały czas obok Stephana El Shaarawy'ego i nie pozwolił mu na oddanie strzału z ostrego kąta. AS Roma miała jedynie korner.

1
1
31'

Coraz groźniejsza AS Roma. Jej najlepszy strzelec Edin Dzeko utrzymał się dobrze w posiadaniu piłki i oddał płaskie uderzenie z 13. metra. Na posterunku czujny Ciprian Tatarusanu.

1
29'

Bruno Peres miał przed oczami tylko Cipriana Tatarusanu po miękkim podaniu. Chciał strzelił technicznie obok zdezorientowanego bramkarza, ale skiksował. Jęk zawodu na trybunach!

1
28'

Ekspresowo przenosi się piłka spod jednego pod drugie pole karne. Jakość ataków nie jest może najwyższa, ale nie można powiedzieć, że zawodnicy zanudzają kibiców szachami w centrum boiska.

1
26'

Cała seria strzałów przyjezdnych. Wszystkie zablokowane przez gęsto stłoczonych obrońców AS Roma. Najwięcej miejsca miał Khouma Babacar, ale nawet on obrał za cel przeciwnika, a nie bramkę.

2
25'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało w pierwszym tempie zneutralizowane przez AS Roma. Futbolówka spadła jeszcze przed pole karne, skąd Federico Chiesa chybił.

1
24'

Starannie zbudowana akcja ACF Fiorentina. Już był przygotowany Maxi Olivera, by dośrodkować w kierunku Khoumy Babacara, gdy wyrósł obrońca i wybił piłkę na korner.

1
20'

Khouma Babacar strzelił bardzo niecelnie, a Emerson Palmieri tylko trochę. Bramkarz ACF Fiorentina nie mógł być pewny, że piłka nie zakręci do jego bramki.

1
18'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Strootman.

17'

Również wycieczka Cipriana Tatarusanu nie była idealna, ale jakoś udało się bramkarzowi ACF Fiorentina wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Stephana El Shaarawy'ego.

1
1
14'

Wojciech Szczęsny wybiegł poza pole karne. Zbyt odważnie ocenił swoją szansę na przecięcie podania i musiał go asekurować Federico Fazio po lobie Federico Bernardeschiego. Pomyłka Polaka bez konsekwencji.

1
1
13'

Stephan El Shaarawy miał dużo miejsca na oddanie strzału i aż dziwne, że go nie oddał. Cudował, kombinował aż ustawili się przyjezdni we własnym polu karnym.

1
1
11'

Pierwszą szansę na zdobycie gola z rzutu rożnego miała również AS Roma. Głębokie dośrodkowanie w kierunku Radji Nainggolana zostało wybite, a uderzenie zza pola karnego nie było niebezpieczne dla Cipriana Tatarusanu.

1
1
9'

Khouma Babacar został przyblokowany przez defensora AS Roma, więc nie mógł kontynuować swojego ataku. Piłka poturlała się powoli w kierunku Wojciecha Szczęsnego.

1
1
8'

Borja Valero zatańczył z obrońcami z Rzymu i znalazł odrobinę miejsca, by oddać strzał. Piłka odbiła się rykoszetem i wyszła na rzut rożny, po którym piąstkował Wojciech Szczęsny.

1
1
7'

Federico Bernardeschi miał kreatywny pomysł na przyspieszenie akcji ACF Fiorentina, ale oddał futbolówkę Federico Fazio. Idealnie ustawiony był stoper AS Roma.

1
1
4'

Antonio Ruediger zastawił piłkę i pozwolił jej opuścić boisko. Dobre zachowanie defensora AS Roma. W ten sposób Federico Chiesa stracił dużo energii na swoją szarżę, a nic nie wskórał.

1
1
3'

AS Roma rozgrywała pierwsze ataki spokojnie, nawet z wykorzystaniem Wojciecha Szczęsnego. Dopiero po dwóch minutach przyspieszyła grę na lewym skrzydle.

1
1
20:31

W kończącej się kolejce Serie A swój mecz wygrali piłkarze Juventusu Turyn, SSC Napoli oraz Lazio Rzym. Drużyna Wojciecha Szczęsnego nie powinna więc pozwolić sobie na potknięcie.

1
1
20:31

Piłkarze pojawili się na murawie Stadio Olimpico w Rzymie. Stołeczna drużyna w tradycyjnych bordowych strojach, natomiast ACF Fiorentina zagra w białych koszulkach oraz spodenkach.