Serie A: 26. kolejka
26 lut 2017 12:30
90+5'
90+3'

Bruno Henrique mógł odzyskać prowadzenie dla US Palermo w doliczonym czasie, ale sprytniejszy od pomocnika był Emiliano Viviano.

3
90'

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

90'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Bruno Fernandes.

Gol w ostatniej minucie regulaminowego czasu! Fabio Quagliarella doprowadził do remisu 1:1 rzutem na taśmę. Piłka krążyła szybko między przyjezdnymi aż ich napastnik strzelił płasko do bramki.

86'

Nie ma wyrównania! Trudno w to uwierzyć, ponieważ zmiennik Bruno Fernandes był sam, kilka metrów przed bramką Josipa Posaveca. Strzelił głową prosto w bramkarza US Palermo.

83'

Palermo. Schodzi: Norbert Balogh. Wchodzi: Carlos Apna Embalo.

wchodzi Wchodzi
Carlos Apna Embalo #11
schodzi Schodzi
Norbert Balogh #22
82'

Kombinacja napastników Sampdorii Genua w polu karnym gospodarzy. Fabio Quagliarella podał przytomnie do Patricka Schicka, któremu piłka uciekła jednak poza boisko.

80'

Sampdoria Genua wiązała duże nadzieję z wejsciem na boisko Luisa Muriela. Na długo zniknął z radarów napastnik, aż w końcu przed momentem próbował wymusić rzut wolny.

1
77'

Palermo. Schodzi: Roland Sallai. Wchodzi: Alessandro Diamanti.

Roland Sallai #20
75'

Kwadrans do końca i futbolówka pod nogami Emiliano Viviano, który za moment wznowi grę dalekim wykopem na połowę Sampdorii Genua.

72'

Dennis Praet przybiegł w okolicę chorągiewki, gdzie pomagał Bartoszowi Bereszyńskiemu w zatrzymaniu Norberta Balogha. Przekonał się, że nie jest tak łatwo i sfaulował rywala.

1
70'

Norbert Balogh był na spalonym, ale jego partnerzy szybko naprawili pomyłkę Węgra i odebrali piłkę Karolowi Linettiego w centrum boiska.

67'

Coraz mniej czasu do końca spotkania. US Palermo sprawia lepsze wrażenie, a biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, zdecydowanie lepsze. Sampdoria Genua nie wygrała na Sycylii od 18 stycznia 2009 roku i na razie nie zanosi się na przełamanie.

65'

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Ciekawe, czy tak będzie w niedzielę. Ilija Nestorovski był dobrze ustawiony, ale Emiliano Viviano również i zatrzymał płaskie uderzenie najlepszego napastnika US Palermo!

64'

Podanie Karola Linettiego do Patricka Schicka i napastnik Sampdorii Genua wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika w środek pola karnego wybite przez Thiago Cionka.

60'

Trzech reprezentantów Polski jest na boisku w Palermo. Zobaczymy czy Karol Linetty poukłada działania Sampdorii Genua.

59'
57'

Świetne płaskie dośrodkowanie Andrei Rispoliego mogli zakończyć strzałem dwaj piłkarze US Palermo. Obaj byli spóźnieni mniej niż sekundę. Akcję zamknął jeszcze Norbert Balogh.

56'

US Palermo ofensywnie usposobione. Podanie prostopadłe w pole karne wybite w ostatnim momencie przez defensora Sampdorii Genua.

53'
52'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Henrique.

50'

Uderzenie Węgra za linię boczną. Norbert Balogh podobnie jak jego rodak Adam Gyurcso w Lotto Ekstraklasie. Piłka już po przeciwnej stronie boiska.

48'

Druga połowa zaczyna się identycznie jak pierwsza od przerwy spowodowanej urazem. Ucierpiał Ilija Nestorovski i z grymasem wymalowanym na twarzy opuścił boisko.

1
46'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Djuricić.

Sampdoria Genua
1
1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

2
45'

Doliczona minuta.

2
44'

Ostatnie akcje przed przerwą. Sampdoria Genua nie znalazła miejsca do oddania strzału, a Bruno Henrique zamiast przyjąć piłkę w polu karnym, odbił ją pięć metrów od siebie. Czas na przerwę.

2
42'

Iwajło Czoczew znalazł miejsce do strzału zza 16. metra. Płaska, chytra próba pomocnika i Emiliano Viviano musiał pilnować do końca, czy piłka nie zmierza do siatki.

2
40'

Praktycznie nie odpowiedziała po zmianie wyniku Sampdoria Genua i jeżeli tak dalej pójdzie, US Palermo rzuci się do ataku po drugiego gola.

1
38'

Trochę swobodniej może grać US Palermo. Roland Sallai nie chce być gorszy od drugiego skrzydłowego, rozpędził się na prawym skrzydle i strzelił blisko bramki.

33'

Sampdoria Genua nie potrafiła zdominować przeciwnika. Teraz będzie musiała, ponieważ ma bardzo niekorzystny wynik.

31'

Gol! Strzelił Ilija Nestorovski. Asystował mu Norbert Balogh.

Prawie pobili się o piłkę Ilija Nestorovski z Bruno Henrique. Piłkę ustawił ostatecznie ten pierwszy i nie rozczarował. Pewne uderzenie z rzutu karnego na 1:0 w środek bramki Emiliano Viviano!

10
8
30'

Rzut karny dla US Palermo! Kolejne stracie Bartosza Bereszyńskiego z Norbertem Baloghiem i tym razem obrońca Sampdorii Genua był spóźniony i sfaulował przeciwnika.

4
26'

Sędzia oszczędził Bartosza Bereszyńskiemu i nie pokazał mu żółtej kartki po ostrym spięciu z Iwajło Czoczewem. Niewiele wynikło z rzutu wolnego dla gospodarzy.

1
24'

Patrick Schick był dotychczas mniej aktywny od swojego partnera Fabio Quagliarelli. Przed momentem zaznaczył swoją obecność na boisku niezłym uderzeniem z dystansu.

21'

Polsko-węgierskie pojedynki Norberta Balogha z Bartoszem Bereszyńskim. Raz na wozie, raz pod wozem Polak, który utrudnia pomocnikowi US Palermo oddawanie strzałów.

1
1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Gazzi.

1
1
18'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Cigarini.

1
16'

Jeszcze trudniejszy egzamin dla Emiliano Viviano. Zatrzymał dwa uderzenia z bliskiej odległości! W pierwszym tempie mierzył Bruno Henrique, a dobijał Norbert Balogh.

2
15'

Emiliano Viviano aktywnie na przedpolu. Wybiegł na 15. metr przed własną bramkę i poczekał tam na piłkę. Od razu wyrzut w kierunku Bartosza Bereszyńskiego.

2
14'

Interwencja Thiago Cionka. Trochę nerwowa, ale ostatecznie Fabio Quagliarella został zatrzymany, a po rzucie rożnym żaden piłkarz Sampdorii Genua nie oddał strzału.

1
11'

Luca Cigarini uderzył z dystansu. Dobra próba zawodnika Sampdorii Genua i dla odmiany przyjezdni mają serię rzutów rożnych.

1
9'

Edgar Barreto nie utrzymał piłki w obrębie boiska i musi wracać na własną połowę. Pomocnik jest drugi raz z rzędu w jedenastce Sampdorii Genua.

8'

US Palermo miało pierwszy rzut rożny. Dwa dośrodkowania z prawej flanki wybite przez obrońców Sampdorii Genua. Właśnie po kornerze US Palermo zdobyło gola na stadionie Juventusu Turyn.

5'

Fabio Quagliarella powinien to wykorzystać. Napastnik Sampdorii Genua dostał podanie za plecy obrońców, ominął już Josipa Posaveca, ale nie potrafił zakończyć swojej akcji celnym strzałem. Bramka była już pusta!

3'

Krótko po rozpoczęciu meczu dwa ostre faule i dwie, krótkie przerwy spowodowane urazami. Piłkarze mocno pobudzeni mimo wczesnej pory.

Kto wygra mecz?
US Palermo
2
3
12:19

US Palermo musi zwyciężać, by wskrzesić nadzieję na utrzymanie. Z Sampdorią zagra w tradycyjnych, różowych strojach.

3
1
12:19

Thiago Cionek wraca do jedenastki US Palermo. Przeciwnikiem jego, okopanego w strefie spadkowej, zespołu będzie Sampdoria Genua. Przyjezdni nie zwyciężyli na Sycylii od lat. W przełamaniu impasu ma pomóc Bartosz Bereszyński. Trzeci Polak Karol Linetty zaczyna na ławce rezerwowych.