Serie A: 32. kolejka
15 kwi 2017 20:45
90+2'

Musiał być skoncentrowany do samego końca Pepe Reina. Doświadczony bramkarz wyciągnął się i nie pozwolił, by wpadła mu za kołnierz piłka po strzale Emila Hallfredssona.

6
3
2
2
90'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

4
1
2
7
2
88'

Jose Callejon nie wykonał dobrze rzutu rożnego i sprowokował Udinese Calcio do kontrataku. Zrobiło się niebezpiecznie dla Pepe Reiny i miał szczęście, że Duvan Zapata wpadł w pułapkę ofsajdową.

1
1
1
85'

Arkadiusz Milik po raz trzeci, a może już czwarty. Płaski strzał napastnika SSC Napoli i futbolówkę poza boisko odprowadził wzrokiem Orestis Karnezis.

17
10
7
6
4
83'

Coraz bliżej szczęścia Arkadiusz Milik, który spóźnił się minimalnie do wstrzelenia Jose Callejona spod linii końcowej w pole bramkowe.

17
14
3
3
5
81'

Arkadiusz Milik próbował dobiec do dośrodkowania z prawego skrzydła, ale prędzej był przy piłce Orestis Karnezis. Po chwili reprezentant Polski na spalonym.

11
5
3
8
6
79'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

51
23
4
1
3
78'
78'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

75'

Wykazał się czujnością Pepe Reina, gdy już wydawało się, że któryś z dwóch zawodników Udinese Calcio wkopie piłkę z bliska do bramki po wrzutce z rzutu wolnego.

1
1
1
72'

Gol! Strzelił Jose Callejon.

Pierwsze uderzenie zablokowane, drugie obronione, aż w końcu do piłki w polu karnym dopadł Jose Callejon i chytrym strzałem zapewnił SSC Napoli komplet punktów!

41
17
9
2
5
71'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Marko Rog.

2
1
2
2
5
70'

Udinese. Schodzi: Cyril Thereau. Wchodzi: Ryder Matos.

66'

Emil Hallfredsson oraz Duvan Zapata próbują poderwać Udinese Calcio do walki, ale przy dwubramkowej stracie nie jest to łatwe zadanie. Tym bardziej, że Stipe Perica stracił właśnie futbolówkę na połowie przeciwnika.

1
2
1
63'

Gol! Strzelił Allan.

Allan wymierzył przyjezdnym karę za niewykorzystaną sytuację podbramkową. Zabrał piłkę defensorowi na obrzeżach pola karnego i huknął na 2:0!

SSC Napoli
38
20
4
4
6
61'

Wrzutka z głębi pola, do której dopadł Duvan Zapata. Sytuacyjne uderzenie głową napastnika Udinese Calcio i słupek uratował faworyta przed wyrównaniem.

1
2
1
60'

Dużo miejsca miał przed polem karnym Marek Hamsik i zdecydował się na uderzenie. Mocno, ale jednak minimalnie obok bramki Udinese Calcio.

3
3
56'

Jakub Jankto zamknął dośrodkowanie i próbował jeszcze sprytnie uruchomić w polu bramkowym Duvana Zapatę. Zabrakło precyzji w stopie Czecha.

1
54'

Szybko krążyła futbolówka pomiędzy Driesem Mertensem, Markiem Hamsikiem i Jose Callejonem. Strzał oddał Hiszpan, ale prosto w defensora Udinese Calcio.

1
51'

Udinese. Schodzi: Rodrigo De Paul. Wchodzi: Stipe Perica.

48'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Jorginho.

Po naradzie w szatni ataki SSC Napoli zaocowowały prowadzeniem. Jorginho uruchomił w polu karnym przyjezdnych Driesa Mertensa, który uderzył celnie!

35
17
3
2
6
46'

Gra wznowiona po przerwie!

3
2
2
2
4
45'

Doliczona minuta.

1
3
1
1
1
41'

Raul Albiol przechytrzył obrońców w białych koszulkach i główkował po dośrodkowaniu Ivana Strinicia z narożnika boiska. Nie mógł być pewny swego Orestis Karnezis, ponieważ stoper SSC Napoli chybił nieznacznie.

2
1
38'

Jose Callejon na spalonym w momencie podania z głębi pola. Odrobinę za wcześnie wyskoczył do przodu jeden z trzech Hiszpanów w jedenastce SSC Napoli.

2
1
1
35'

Po zagraniu ręką Rodrigo De Paula piłka przyznana gospodarzom. Cała akcja zakończona dośrodkowaniem Ivana Strinicia z rzutu rożnego prosto w rękawice Orestisa Karnezisa.

2
32'

Nieco mniej niż kwadrans do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Przewaga w posiadaniu piłki po stronie SSC Napoli, ale podopieczni Maurizio Sarriego nie przekonują tak, by stanowczo stwierdzić, że tej drużynie należy się natychmiast prowadzenie.

2
2
2
2
2
30'

Duvan Zapata stanął w murze Udinese Calcio i wybił głową zagranie Driesa Mertensa z rzutu wolnego. Nic nowego w Neapolu - kolejny korner.

2
2
2
3
3
28'

Dries Mertens sygnalizował faul w polu karnym Udinese Calcio, ale jedyne, na co mógł liczyć ze strony arbitra, to korner. Rzutów rożnym w tym pojedynku aż nadto. Ostatni wykonał miernie Ivan Strinić.

1
25'

Duvan Zapata dopadł co prawda do piłki po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale tylko dziobnął ją w kierunku bramki. Pepe Reina nie mógł się pomylić.

2
1
1
1
3
22'

Lorenzo Insigne zablokowany po raz pierwszy, a po chwili zablokowany po raz drugi. Włoch wywalczył korner, po którym zdążyli się już wybronić podopieczni Luigiego Delneriego.

1
1
2
2
4
20'

Zaangażował się w atak gości Ali Adnan, ale po pokonaniu ponad 50 metrów zapomniał przypilnować linii spalonego. Banalna strata Udinese Calcio.

1
18'

Brakuje czegoś w atakach SSC Napoli. Może tempa, może elementu zaskoczenia. Muszą być bardziej kreatywni gospodarze przed polem karnym przeciwnika.

15'

Tym razem Orestis Karnezis przejął piłkę po miękkim podaniu Jorginho w pole karne. Próbował uruchomić partnerów w przodzie, by również Pepe Reina mógł się wreszcie wykazać.

13'

Próba zza pola karnego prosto w idealnie ustawionego Orestisa KarnezisaSSC Napoli musi szukać innego sposobu na pokonanie Greka między słupkami Udinese Calcio.

1
1
1
2
1
10'

Analogiczna sytuacja po przeciwnej stronie boiska, tyle że z udziałem Jose Callejona. Błyskotliwy skrzydłowy SSC Napoli wywalczył przynajmniej korner.

1
2
1
9'

Długie crossowe podanie w kierunku Duvana Zapaty. Poradzili sobie obrońcy z osamotnionym napastnikiem Udinese Calcio.

1
1
2
1
1
6'

Pomimo udanych interwencji gości w obronie piłka niemal nieustannie w posiadaniu SSC Napoli. Przyjezdni nie potrafią wymienić kilku podań.

1
1
1
2
1
4'

Ali Adnan wygrał pojedynek na lewej stronie z rozpędzonym przeciwnikiem. Pozwolił piłce opuścić plac, więc grę wznowił od własnej bramki Orestis Karnezis.

1
1
2
1
1
2'

Szansa na zaskoczenie Udinese Calcio dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Jose Callejon kopnął jednak piłkę niedokładnie i trudno było oddać strzał głową.

1
1
2
1
1'

Żółtą kartkę otrzymał Emmanuel Agyemang-Badu.

6
7
3
2
3
20:24

SSC Napoli ma szansę zbliżyć się w tabeli Serie A na dwa punkty za wicelidera AS Roma. Giallorossi zremisowali w sobotę 1:1 z Atalantą Bergamo. Na ławce rezerwowych gospodarzy są Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik.

2
2
3
3
13
20:24

Udinese Calcio spróbuje sprawić niespodziankę na zakończenie 32. kolejki Serie A. Zmierzy się z niedawnym uczestnikiem Ligi Mistrzów - SSC Napoli