Serie A: 35. kolejka
06 maj 2017 18:00
90+2'

Gol! Strzelił Diego Farias.

Pomyłka defensywy Napoli i honorowego gola dla Cagliari Calcio zdobył w sytuacji sam na sam Diego Farias!

Cagliari Calcio
8
4
1
5
11
90'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

3
2
2
3
1
88'

Diego Farias wpadł w pole karne faworyta. Zanosiło się, że odda strzał, ale piłka uciekła zmiennikowi poza boisko. W tym spotkaniu Cagliari Calcio oddało dwa celne uderzenia.

2
1
2
2
1
84'

Powoli rozgrywa drużyna Sarriego. Od czasu do czasu goście ją atakują, ale trudno nie odnieść wrażenia, że grają na alibi. Najlepiej Cagliari Calcio wyglądało w końcówce pierwszej części.

5
3
1
2
1
82'

Kolejna szansa Arkadiusza Milika na zdobycie gola. Zobaczymy, jak wykorzysta swój czas na boisku. W rundzie wiosennej wpisał się na listę strzelców raz, a było to w końcówce spotkania z US Sassuolo.

12
10
2
2
1
78'

Cagliari. Schodzi: Marco Sau. Wchodzi: Diego Farias.

1
1
1
2
1
77'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu i trudno spodziewać się przełomu. Przyjezdni nawet nie pressują i pozwalają Napoli swobodnie wymieniać podania.

4
1
71'

Cagliari. Schodzi: Nicola Murru. Wchodzi: Paolo Farago.

wchodzi Wchodzi
Paolo Farago #16
schodzi Schodzi
Nicola Murru #29
1
1
69'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Marko Rog.

69'

Cagliari. Schodzi: Artur Ionita. Wchodzi: Joao Pedro.

Joao Pedro #10
1
1
1
1
67'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Dries Mertens.

Wstrzelił się wreszcie Lorenzo Insigne! Po podaniu Driesa Mertensa miał dużo miejsca, żeby obrócić się z piłką w polu karnym i kopnąć ją do bramki Rafaela.

21
11
2
1
3
65'

Poprzeczka! Raul Albiol zapolował na piłkę w polu karnym przyjezdnych przy okazji rzutu rożnego i główkował minimalnie za wysoko, by zmienić wynik.

3
1
2
63'

Vlad Chiriches zatrzymał jak profesor Simone Padoina we własnym polu karnym. Dobrze zastępuje w tym spotkaniu Kalidou Koulibaliego, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

1
1
60'

Faouzi Ghoulam asystował przy obu golach Driesa Mertensa. Ponownie zabrał się do ataku boczny obrońca SSC Napoli, jednak tym razem został zatrzymany przez Fabio Pisacane.

1
57'

Płaskie dośrodkowanie na krótki słupek. Jose Callejon wygrał pojedynek z Bartoszem Salamonem i dziobnął piłkę w kierunku bramki Cagliari Calcio. Nieznacznie pomylił się Hiszpan.

1
1
3
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński.

4
9
27
53'

SSC Napoli ma bezpieczniejszą przewagę i tylko wielkie rozkojarzenie może kosztować kandydata do wicemistrzostwa Włoch stratę punktów.

3
1
50'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Belg rozpoczął drugą połowę równie dobrze jak pierwszą! Płaskie uderzenie zza pola karnego na 2:0. Rafael interweniował tym razem zbyt ślamazarnie i skapitulował.

22
9
1
1
2
48'

Fabio Pisacane oraz Bartosz Salamon rzucili się wślizgiem i zablokowali płaskie dośrodkowanie. Gdyby nie ich interwencja, Lorenzo Insigne strzelałby z metra do pustej bramki.

2
2
1
2
2
46'

Gra wznowiona po przerwie.

2
1
Czy Cagliari Calcio wyrówna w drugiej połowie?
2
4
1
1
1
17:52

Dries Mertens autorem jedynego gola w pierwszej połowie.

1
1
45'

Dries Mertens! Belg zabrał piłkę Bartoszowi Salamonowi w polu karnym. Bardzo nieodpowiedzialnie Polak i jego skórę uratował po strzale Mertensa bramkarz.

2
1
2
2
42'

Płaskie podanie wzdłuż linii bramkowej Cagliari Calcio. Sprytniejszy w zamieszaniu obrońca i jedyne, co wywalczyło SSC Napoli, to rzut rożny.

1
1
40'

Pojedynek Driesa Mertensa i Fabio Pisacane, wskutek którego ucierpiał obrońca Cagliari Calcio. Po krótkiej przerwie gra wznowiona rzutem sędziowskim.

37'

Lorenzo Insigne ponownie nie strzelił precyzyjnie i na twarzy Pepe Reiny maluje się rozczarowanie. Jego drużyna mogła już spokojnie mieć dwa gole przewagi.

1
35'

Fabio Pisacane wybił piłkę prosto pod nogi Piotra Zielińskiego. Młody pomocnik Napoli nie wahał się ani przez sekundę i strzelił z półdystansu. Szkoda, że poza światło bramki.

2
2
2
1
1
32'

Marek Hamsik tuż nad bramką Cagliari Calcio, a następnie dwukrotnie mierzył Dries Mertens. Piłka najpierw zatrzymana metr przed linią, a następnie wystrzelona na wiwat. Już 10 uderzeń Napoli w tym spotkaniu.

1
1
1
1
1
30'

Dries Mertens z odpowiednią siłą, ale podobnie jak minutę wcześniej Lorenzo Insigne obok bramki Cagliari Calcio i golkiper gości mógł odetchnąć z ulgą. SSC Napoli już pędzi z kolejnym atakiem.

1
1
1
1
1
29'

Podanie w tempo do rozpędzonego Lorenzo Insigne. Uniknął spalonego reprezentant Włoch i próbował lobować Rafaela. Zabrakło precyzji i piłka wylądowała na górnej siatce.

2
2
2
2
2
25'

Simone Padoin poczęstował Pepe Reinę płaskim strzałem. W ostatnich minutach cios za cios i Cagliari Calcio przekonuje takimi atakami, że nie wywiesiło jeszcze białej flagi.

1
1
1
1
1
24'

Przekonany jest Dries Mertens, że jego drużynie należała się jedenastka. Sędzia kazał napastnikowi Napoli ekspresowo podnieść się z boiska i kontynuować grę.

1
1
1
1
1
22'

Dries Mertens zrewanżował się strzałem z podobnego miejsca, tyle że po przeciwnej stronie boiska. Nie przymierzył Belg. Piłkę odprowadził wzrokiem poza boisko Rafael i próbował okrzykami zmotywować swoich partnerów.

1
1
20'

Teraz zaatakowali przyjezdni. Futbolówka pod nogami Artura Ionity, ale kozłowała, dlatego pomocnik złożył się do strzału z woleja. Prosto w defensora!

1
18'

Dobrze ustawieni obrońcy zatrzymali płaskie dośrodkowanie Jose Callejona. Na odpowiedź ponownie nie wystarczyło Cagliari Calcio pomysłu oraz odwagi.

16'

Pomysłowe podanie Piotra Zielińskiego w pole karne przyjezdnych. Futbolówkę miał opanować Jose Callejon, ale uciekła ona w momencie przyjęcia prosto w objęcia bramkarza Rafaela.

3
3
3
2
14'

Pojedynek Bartosza Salamona z Markiem Hamsikiem. Górą obrońca Cagliari Calcio, a całe zamieszanie wyjaśnił dalekim wykopem Rafael.

2
3
11'

Ze skrzydła przed pole karne Cagliari Calcio zbiegł Marek Hamsik i szykował się do uderzenia z dystansu. Interweniował w niebezpiecznej sytuacji Bruno Alves.

1
1
1
8'

Szybko musi zorganizować się do ataku Cagliari Calcio. Po celnym strzale Driesa Mertensa nie mają czego bronić przyjezdni. Piłka jednak częściej pod bramką Rafaela.

1
1
1
1
5'

Do jedenastki Cagliari Calcio wskoczył przed meczem Bartosz Salamon, choć awizowany pierwotnie był Joao Pedro. Polak był zamieszany w stratę gola.

3
1
1
2'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Faouzi Ghoulam.

Poddenerwowani spóźnieni kibice! 3. minuta i już bramka dla Napoli. Dries Mertens urwał się smacznie śpiącym stoperom Cagliari Calcio i z bliska wkopał piłkę do siatki po płaskim dośrodkowaniu Faoziego Ghoulama.

24
13
10
1
3
2'

SSC Napoli w białych strojach z błękitnymi akcentami, natomiast Cagliari Calcio w czerwono-granatowych koszulkach. Piłka na połowie faworyta.

17:41

Tydzień temu SSC Napoli zbliżyło się na punkt do wicelidera AS Roma. Gra toczy się nie tylko o srebrne medale mistrzostw Włoch, ale też bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Maurizio Sarriego podejmie Cagliari Calcio.