Jupiler League
25 wrz 2016 20:00
90'

Piłka w siatce Westerlo, ale Teodorczyk faulował bramkarza gości i bramka nie zostanie uznana.

89'

Świetna szansa zaprzepaszczona przez Teodorczyka. Centra z prawej strony. Polak przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale za bardzo się przy tym odchylił. Atakowany przez rywala zdołał jeszcze mocno uderzyć, ale chybił celu.

88'

Anderlecht. Schodzi: Nicolae Stanciu. Wchodzi: Jorn Van Camp.

wchodzi Wchodzi
Jorn Van Camp #19
schodzi Schodzi
85'

Gol! Strzelił Nicolas Rommens. Asystował mu Khaleem Hyland.

Ależ odpowiedź gości! Dokłądna centra z prawej flanki i wolej Rommensa. Bramkarz odbił piłkę, ale ta trafiła w poprzeczkę spadła na murawę i przekroczyła linię bramkową.

Nicolas Rommens #28
KVC Westerlo
Asysta:
Khaleem Hyland #11
1
83'

Gol! Strzelił Sofiane Hanni.

Wyrównanie! Długie podanie w pole karne, tam piłkę strącił jeden z graczy Anderlechtu, a na dalszym słupku akcję skutecznie zamknął Hanni.

Sofiane Hanni #94
RSC Anderlecht
1
80'

KVC Westerlo. Schodzi: Elton Acolatse. Wchodzi: Jarno Molenberghs.

Jarno Molenberghs #23
Elton Acolatse #9
79'

Dośrodkowanie na 9. metr, gdzie na bramkę główkował Spajić... metr obok lewego słupka.

78'

KVC Westerlo. Schodzi: Michael Heylen. Wchodzi: Kenneth Schuermans.

Kenneth Schuermans #17
Michael Heylen #24
75'

Centra w kierunku Teodorczyka, ale i tym razem dobre zachowanie bramkarza. Koen Van Langendonck pewnie piąstkował na przedpolu.

73'

Do roboty wzięli się gospodarze. Druga w odstępie kilku minut dobra okazja. Świetnie rywala wyczekał jednak bramkarz Westerlo.

70'

Sofiane Hanni sam przed bramkarzem! Algierczyk idealnie wyszedł do podania za plecy defensorów, ale próba minięcia Van Langendoncka była nieskuteczna.

68'

Odważna szarża Acolatse, zakończona celnym strzałem z 20 metrów. Roef rzucił się w swój prawy róg i pewnie zatrzymał piłkę.

63'

Gol! Strzelił Michael Heylen. Asystował mu Daniel Christensen.

Sensacja w Brukseli! Dokładna centra z lewej strony boiska i piękny strzał głową z 12 metrów. Wyciągnięty jak struna Roef nie sięgnął piłki.

Asysta:
Daniel Christensen #19
58'

KVC Westerlo. Schodzi: Michalis Manias. Wchodzi: Daniel Christensen.

Michalis Manias #33
55'

To powinien być gol! Mocne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki gości i zamykający akcję Alexandru Chipciu nie trafił do "pustaka". Piłkarz zaatakował futbolówkę wślizgiem i nie był to najlepszy pomysł.

54'

Rajd Acolatse zakończony potężnym strzałem z 20 metrów. Było blisko!

50'

Centra Acheamponga i strzał głową Hanniego. Ponownie piłka w rękach, dobrze ustawionego bramkarza.

48'

Dośrodkowanie spod linii końcowej boiska. W górę wyszedł Teodorczyk, ale nie miał "z czego" uderzyć i piłkę z łatwością złapał Van Langendonck.

46'

Anderlecht. Schodzi: Hamdi Harbaoui. Wchodzi: Diego Capel.

Hamdi Harbaoui #9
46'

Początek II połowy.

45'

Lekki strzał z ostrego kąta oddał Teodorczyk, ale golkiper goście nie miał kłopotów z chwytem.

43'

Ponownie zaatakowali goście. Akcję zakończył bardzo mocny, ale i bardzo niecelny strzał z 20 metrów.

40'

Obrońcy gospodarzy bezproblemowo wybili piłkę głową poza pole karne. Na 25. metrze do futbolówki doskoczył jednak Khaleem Hyland. Pomocnik nieczysto jednak trafił w piłkę i ta przeleciała daleko obok słupka.

37'

Buczenie na trybunach. Widownia domagała się podyktowania rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką Heylena. Sędzia jednak nie użył gwizdka.

35'

Od kilku minut goście postawili na własnej połowie prawdziwe zasieki obronne. 11 ludzi KVC Westerlo broni dostępu do swojej bramki. Anderlecht nie ma recepty na przedarcie się.

31'

Za nami już pół godziny rywalizacji na obiekcie Anderlechtu, a gospodarze nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej okazji. Faworyt jak dotychczas zawodzi.

29'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Teodorczyk. Po rzucie rożnym Polak celowo strącił piłkę ręką. Brzydkie zachowanie naszego napastnika.

27'

Kolejna centra w szesnastkę Westerlo. O górną piłkę walczył Spajić, ale podparł się na rywalu i dobrze zauważył to arbiter.

24'

Długie podanie do Teodorczyka. Polak w powietrznym pojedynku starł się z obrońcą i bramkarzem. Wydawało się, że piłkę przejmie golkiper, ale ta uciekła mu z rąk. Na 18. metrze dopadł do niej Hanni, ale jego strzał tuż sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

22'

Hyland przejął piłkę w środkowej strefie boiska i uruchomił kontrę. Pomocnik nabierał szybkości i został ściągnięty do parteru przez Dendonckera. To powinna być kartka, ale tym razem tylko słowne upomnienie.

19'

Faulował Manias. Stały fragment z lewej strony boiska, na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie spadło idealnie na głowę Dendonckera, ale ten zaskoczony obrotem sprawy, uderzył nad poprzeczką.

16'

Głębokie dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych. Do futbolówki wystartował Teodorczyk, ale został umiejętnie przyblokowany przez stoperów.

13'

Zankomita szansa przed Westerlo! Na lewej stronie boiska Elton Acolatse wygrał przebitkę z obrońcą i pobiegł skrzydłem. Napastnik wpadł w pole karne, ale jego płaski strzał odbił przed siebie Davy Roef.

11'

Mocne wstrzelenie piłki przed bramkę Anderlechtu, ale żaden z graczy ubranych na żółto-niebiesko nie przechwycił piłki.

8'

Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga Anderlechtu. Gospodarze jednak wykazują się cierpliwością i długo wymieniają podania zanim zagrożą bramce Langendoncka.

6'

Ładnie spod pressingu wyszli gospodarze. Lewą flanką pobiegł Acheampong, ale ponownie zagrywał zbyt mocno.

3'

Dwójkowa akcja gospodarzy przeprowadzona lewą stroną boiska. Harbaoui podał do Acheamponga, a ten zagrał prostopadłą piłkę w pole karne. Zbyt mocno i choć Chipciu bardzo się starał nie dogonił futbolówki.

Czy Łukasz Teodorczyk wpiszę się na listę strzelców?
19:42

Spotkanie poprowadzi Alexandre Boucaut.

19:42

Witamy! Przed nami starcie Anderlechtu z czerwoną latarnią ligi belgijskiej. Wszyscy spodziewają się, że na Stade Constant Vanden Stock w Brukseli padnie mnóstwo goli. Czekamy i my, bowiem w ataku gospodarzy wystąpi Łukasz Teodorczyk. Będący w wybornej formie Polak będzie szukał kolejnych trafień.