Mecze towarzyskie
06 paź 2016 17:30
90+2'

Mariusz Stępiński stanął oko w oko z Machankowem, ale posłał piłkę obok dalszego słupka bramki Ukrainy.

1
90'

II połowa została przedłużona o trzy minuty.

1
86'

Polacy idą za ciosem! Teraz Mazek dośrodkował z prawego skrzydła do Stępińskiego, który jednak nie trafił czysto w piłkę i Machankow nie miał problemu z interwencją.

85'

Gol! Strzelił Kamil Mazek. Asystował mu Mariusz Stępiński.

Stępiński uruchomił Mazka prostopadłym podaniem, a skrzydłowy Ruch z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Machankowem.

84'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Mariusz Stępiński!

Kapitan reprezentacji Polski uderzył niemal w sam środek bramki i Machankow zdołał obronić strzał. Z kolei Formella, który dopadł do odbitej piłki, uderzył z sześciu metrów nad bramką Ukrainy.

83'

Rzut karny dla Polski po faulu Zotki na Kownackim!

1
82'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Zotki, który uderzył prosto z powietrza, ale Wrąbel nie musiał interweniować.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Dariusz Formella.

80'

I faktycznie Biało-Czerwoni zamknęłi gości na ich połowie. Na razie jednak atak pozycyjny drużyny Marcina Dorny pozostawia wiele do życzenia.

76'

Może teraz, grając w przewadze, Polakom uda się zdominować Ukraińców.

74'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Wołodymyr Graczow.

Ukrainiec został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Kubickim. Cztery minuty wcześniej natomiast sędzia Lyczmański pokazał mu "żółtko" za faul na Rudolu.

Wołodymyr Graczow #5
Reprezentacja Ukrainy U-21
1
73'

Grę wciąż prowadzą goście, Biało-Czerwoni bronią się w jedenastu na swojej połowie.

72'

Polska U-21. Schodzi: Adam Buksa. Wchodzi: Kamil Mazek.

71'

Po centrze Lipskiego Buksa zgrał piłkę na wysokość dalszego słupka do zamykającego akcję Jacha, ale jego uderzenie obronił Machankow.

68'

Świetna interwencja Wrąbla po uderzeniu Łobaja. Ukraińcy wypracowali sobie tę sytuację dzięki dośrodkowaniu Chazaryny z rzutu wolnego.

62'

Frankowski przejął piłkę w polu karnym Ukrainy po błędzie obrońcy i od razu oddał piłkę nadbiegającemu Stępińskiemu, ale podanie do kapitana przeciął ofiarnym wślizgiem Zotko. Gdyby nie interwencja zawodnika Valencii, Stępiński mógłby skierować piłkę do pustej bramki.

59'

Przemysław Frankowski złamał akcję do środka z prawego skrzydła, ale z linii pola karnego uderzył daleko od bramki Machankowa.

58'

W II połowie Biało-Czerwoni są nastawieni głównie na kontrataki.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki.

55'

Wróciliśmy z dalekiej podróży! Pierwszy strzał Ukraińca z 16 metrów przyjął na ciało Jach, a po chwili dobitkę innego rywala tuż przed linią bramkową zatrzymał Kubicki.

51'

Stępiński uderzył płasko z linii pola karnego, ale Machankow nie dał się zaskoczyć.

50'

Zakotłowało się w polu karnym Polski, ale Ukraińcom ostatecznie nie udało się oddać strzału w kierunku bramki gospodarzy i piłka padła łupem Wrąbla.

46'

Co za okazja Polaków! Piątek z prawej strony zagrał wzdłuż pola karnego do Stępińskiego, który przepuścił piłkę do Lipskiego, a ten uderzył z pięciu metrów nie dość, że słabo, to jeszcze wprost w Machankowa.

1
46'

Początek II połowy. Od środka Ukraina.

42'

Nie jest to dobry występ Biało-Czerwonych. Ukraińcy prowadzą grę, a Polacy głównie biegają za piłką.

1
38'

Polacy ruszyli do kontrataku, który strzałem z 25 metrów zakończył Buksa. Machankow nie musiał jednak interweniować, ponieważ napastnik Zagłębia Lubin posłał piłkę wysoko nad jego bramką.

1
36'

Nie ma gola! Iwan Zotko!

Jakub Wrąbel obronił uderzenie kapitana reprezentacji Ukrainy!

Iwan Zotko #3
4
35'

Rzut karny dla Ukrainy z zagranie piłki ręką przez Sebastiana Rudola.

1
33'

Nadużyciem byłoby stwierdzenie, że Ukraina dominuje, ale nie tak miała wyglądać gra Polaków.

1
31'

Teraz Patryk Lipski tak zacentrował z rzutu wolnego, że piłka minęła obrońców Ukrainy, ale nie doszedł do niej żaden z Polaków i futbolówka wylądowała w rękach Machankowa.

2
28'

Polacy muszą popracować nad wykonywaniem stałych fragmentów gry. Kolejny już rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Machankowa.

25'

Inicjatywa znów jest po stronie gości. Biało-Czerwoni nie potrafią przejąć kontroli nad spotkaniem.

1
22'

Było gorąco! Po strzale Haratina z 20 metrów piłka minęła słupek bramki Wrąbla dosłownie o centymetry!

18'

Bez zagrożenia pod bramką Polski po centrze Ukrainca z rzutu rożnego.

15'

Idziemy za ciosem! Teraz po centrze Frankowskiego z prawej strony Kubicki uderzył prosto z powietrza z 12 metr, ale Machankow tym razem udanie interweniował.

1
14'

Gol! Strzelił Mariusz Stępiński. Asystował mu Krzysztof Piątek.

Polacy długo kazali czekać na pierwszą akcję, ale od razu zdobyli bramkę! Piątek odebrał piłkę rywalowi przed jego polem karnym i od razu prostopadłym podaniem uruchomił Stępińskiego, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Machankowem.

13'

Poza blokiem obronnym Polacy występują w optymalnym składzie, ale nie widać tego po grze II linii i ataku Biało-Czerwonych.

1
12'

Biało-Czerwoni mają problemy z opuszczeniem swojej połowy boiska.

9'

Inicjatywa była po stronie zespołu Marcina Dorny krótko. Teraz atak pozycyjny budują goście z Ukrainy.

6'

Zarysowuje się przewaga Biało-Czerwonych.

2
4'

Wyrównane pierwsze minuty w Bydgoszczy.

17:20

Przeciwko Ukrainie nie zagra kapitan drużyny, Tomasz Kędziora, który w trakcie zgrupowania się rozchorował.

17:20

W walce o dziewięć wolnych miejsc na MME 2017 wciąż liczy się aż 25 zespołów. Na razie pewne udziału w turnieju są tylko drużyny Polski, Danii i Portugalii.

17:20

Piłkarze są już na murawie. Polska zagra w białych koszulkach i getrach oraz w czerwonych spodenkach. Ukraina wystąpi na żółto.

17:20

Spotkanie poprowadzi Adam Lyczmański z Bydgoszczy.

17:20

W wyjściowym składzie Biało-Czerwonych znalazł się m.in. Krzysztof Piątek, który przyjechał na zgrupowanie w doskonałym humorze po ustrzeleniu dubletu w spotkaniu z Koroną Kielce.

17:20

W czwartek Marcin Dorna uzupełnił kadrę swojego zespołu o Huberta Matynię z Pogoni Szczecin.

17:20

Mecz z Ukrainą o kolejny etap przygotowań "młodzieżówki" do udziału w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce między 16 a 30 czerwca 2017 roku. Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy U-21 po raz pierwszy w historii i dzięki temu ma zagwarantowany udział w turnieju bez konieczności gry w eliminacjach.

Polacy wszystkie mecze towarzyskie w ramach przygotowań do MME 2017 rozgrywają w Polsce. Do tej pory odbyło się osiem takich spotkań: ze Szwecją (0:0), Izraelem (3:1), Rumunią (0:0), Norwegią (1:0), Ukrainą (0:1), Finlandią (1:0), Białorusią (3:0) i Węgrami (1:1).