6
90+3'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Diogo Jota.

Portugalia w 10-tkę! Nie wiemy co widział sędzia, ale Jota nie zrobił absolutnie nic, aby przedwcześnie wyrzucić go z boiska.

11
4
6
5
11
90+1'

Gol! Strzelił Bruma.

I udaje się! Będą jeszcze emocje! Dogranie z prawej strony boiska i Bruma skutecznie zamknął akcję.

8
5
5
11
7
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

4
3
1
1
3
89'

Portugalczycy grają już "na aferę". Bez ceregieli długie podania w pole karne, licząc, że jeszcze uda się coś strzelić.

4
4
1
2
1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Damjan Siskovski. Kara za grę na czas.

Damjan Siskovski #12
5
2
3
1
1
88'

Dośrodkowanie z lewej strony bosika, ale Diogo Jota tylko czubkiem głowy trącił piłkę.

1
1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Goncalo Paciencia. Kopnięcie w twarz Bejtulaia.

3
1
1
2
4
81'

Bruma mógł szybko przywrócić nadzieję na awans, ale jego niesygnalizowany strzał o blisko metr minął prawy słupek bramki Siskovskiego.

1
1
80'

Gol! Strzelił Kire Markoski. Asystował mu Eljif Elmas.

Strata po złym podaniu Brumy i zabójcza kontra Macedonii. Elmas pobiegł środkiem i w odpowiednim momencie podał na prawo do Markoskiego. Płaski strzał po długim rogu i sytuacja Portugalii staje się nieciekawa.

7
77'

Centra Cancelo do Joty, a ten pada w polu karnym w starciu z jednym ze stoperów. Nie ma rzutu karnego i słusznie.

1
1
Czy Portugalczycy zdobędą czwartą bramkę i wyprzedzą Słowaków?
Zdobędą, ale jeszcze coś stracą
1
2
1
74'

Macedonia U-21. Schodzi: David Babunski. Wchodzi: Kire Markoski.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
David Babunski #10
1
71'

Koronkowa akcja Portugalczyków i wypracowana pozycja Joao Cancelo. Prawy obrońca z kilku metrów trafił jednak w plecy Egzona Bejtulaiego.

70'

Portugalia U-21. Schodzi: Daniel Podence. Wchodzi: Diogo Jota.

Daniel Podence #7
1
68'

Podanie na lewą flankę do Brumy, ten jednak nie przypomina piłkarza z pierwszej połowy. W drugich 45 minutach schowany, nie szukający gry, ospały.

1
65'

Sprytne rozegranie rzutu rożnego. Krótka centra Medeirosa, przedłużenie głową Podence i znakomita szansa przed Nevesem. "Główka" z 5 metrów, ale wyraźnie obok słupka.

1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Visar Musliu. Faulowany był Podence.

Visar Musliu #4
1
1
62'

Okazja dla Macedonii. Neves przewrócił Nikolova tuż przed własnym polem karnym. Piłkę w stronę bramki posłał Enis Bardi. Soczyście, ale dokładnie tam gdzie stał Varela.

1
58'

Macedonia U-21. Schodzi: Viktor Angelov. Wchodzi: Eljif Elmas.

Viktor Angelov #18
1
1
1
1
1
58'

Mogło być 4:1 dla Portugalii. Świetne podanie na wolne pole do Horty, ale temu w ostatniej chwili piłkę wybił wślizgiem Nikolov.

2
2
2
2
2
57'

Gol! Strzelił Daniel Podence. Asystował mu Iuri Medeiros.

Portugalczykom brakuje już tylko jednego gola. Akcja dwóch piłkarzy Sportingu Lizbona. Niesygnalizowane podanie Medeirosa i Podence z kilku metrów skutecznie uderza bez przyjęcia.

3
53'

Uderzenie Medeirosa z lewego narożnika pola karnego obronił Siskovski. Piłka uciekła bramkarzowi, ale po chwili szybko ją "przytulił".

2
19:40

Informacja o frekwencji. W Gdyni na popisy piłkarzy patrzy 7533 osób.

1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał David Babunski. Faul bez piłki na Paciencii.

2
1
3
3
48'

Zbyt koronkowo gra Medeiros. Nie pierwszy już raz zbyt długo zwleka z podaniem, jakby holowanie piłki sprawiało mu przyjemność. Dobrze ustawieni koledzy nie doczekali się podania.

1
1
2
47'

Ależ próba Medeirosa! Mocno podkręcona piłka nieznacznie minęła lewy słupek macedońskiej bramki.

1
2
1
1
46'

Początek II połowy.

1
1
2
1
1
45'

Piłkarze pograją jeszcze 2 minuty.

6
6
5
4
5
44'

Bruma znów postraszył rywali, ale tym razem uderzenie daleko od celu.

3
5
3
2
2
43'

Sporo przypadku w akcji Portugalczyków. Rykoszet od macedońskiego obrońcy i sam przed bramkarzem znalazł się Joao Cancelo. Kąt był jednak dość ostry, stąd tylko boczna siatka.

2
3
4
2
3
40'

Gol! Strzelił Enis Bardi.

Mamy 1:2. Po centrze z lewego skrzydła Edgar Ie zbyt krótko wybił piłkę z pola karnego. Na to czekał Bardi. Piękny, mierzony strzał tuż przy słupku i wyciągnięty Varela niewiele mógł poradzić.

10
7
10
5
8
38'

Piłka ustawiona 23 metry od macedońskiej bramki. Iuri Medeiros najpierw prosto w mur, ale poprawka już dużo lepsza. Zmierzającą tuż przy słupku futbolówkę zbił na korner Siskovski.

3
3
3
2
2
36'

Cóż za wymiana podań w polu karnym Macedończyków! Dwóch piłkarzy rozmontowało całą obronę. Bruma do Paciencii i natychmiastowe podanie zwrotne. Strzał z 16 metrów był jednak minimalnie niecelny.

3
3
3
2
3
33'

Enis Bardi mocno wstrzelił piłkę w portugalskie pole karne, ale w powietrznej walce górą obrońcy.

5
3
5
2
3
31'

Świetne zawody rozgrywa Bruma. Centra z lewej flanki na dalszy słupek, gdzie główkował Podence. Brawa dla Siskovskiego, który najgorsze chwile ma już chyba za sobą. Przeszła trema i zaczął bronić.

5
5
4
1
1
30'

Zaskakujący strzał z ok. 30 metrów oddał Ruben Neves. Siskovski rzucił się w swoją prawą stronę i odbił piłkę na rzut rożny.

2
2
2
1
28'

Macedonia U-21. Schodzi: Marjan Radeski. Wchodzi: Visar Musliu.

Marjan Radeski #9
1
2
1
25'

Bruma łatwo poradził sobie z Popzlatanovem i idealnie wyłożył piłkę na 6. metr do Paciencii. Tym razem bramkarz Macedonii bez zarzutu.

2
1
3
2
22'

Gol! Strzelił Bruma. Asystował mu Kevin Rodrigues.

Podanie na lewą stronę boiska. Bruma ściął z piłką do środka i z okolic 17. metra ładnie uderzył w górny róg. Siskovski nie jest dzisiaj mocnym punktem swojej drużyny. W tej sytuacji nawet nie podjął próby obrony.

1
20'

Kontra Portugalii 3 na 3. Medeiros bardzo długo prowadził piłkę, został wypchnięty do końcowej linii i nic z tego nie wyszło.

2
1
1
1
18'

Portugalia U-21. Schodzi: Rebocho. Wchodzi: Kevin Rodrigues.

Rebocho #14
1
1
5
1
17'

Długie podanie na lewe skrzydło, ale Paciencia wywalczył jedynie rzut rożny.

1
1
3
14'

Popisy Radeskiego, który 30 metrów przed bramką rywali przedryblował kilku Portugalczyków. Dobre, prostopadłe podanie do Angelova, ale ten na metrowym spalonym.

1
2
1
12'

Pierwszy celny strzał Macedończyków. Sprzed szesnastki płasko uderzył Enis Bardi, ale Varela chwycił piłkę.

3
3
3
1
1
10'

Debiutujący w turnieju bramkarz Damjan Siskovski w pierwszych minutach interweniuje nerwowo. Stracony gol po strzale w sam środek bramki, a teraz koszmarne piąstkowanie na przedpolu. Tym razem mu się upiekło.

1
2
3
1
8'

Korner dla Macedonii i ponownie w roli głównej stoper. Gjoko Zajkov wyskoczył wyżej od rywali, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

1
2
1
1
7'

Marjan Radeski idealnie wybiegł do prostopadłego podania i gdy wydawało się, że stanie sam na sam z Varelą, świetną, ofiarną asekuracją błysnął Rebocho.

1
2
2
5'

Podence łatwo poradził sobie z rywalami na prawym skrzydle, na dużej szybkości wbiegł w pole karne, ale dogrywał już nieprecyzyjnie.

1
1
1
2'

Gol! Strzelił Edgar Ie. Asystował mu Iuri Medeiros.

Szybkie prowadzenie Portugalii! Centra z rzutu rożnego i piłka odchodząca od bramki. Na futbolówkę nabiegł stoper Edgar Ie i mocnym strzałem głową w sam środek bramki otworzył wynik.