Liga Europy: 1/16 finału, pierwsze mecze

Borussia M'gladbach
1
1
90+1'

Jedna z desperackich już centr w szesnastkę Fiorentiny. Walkę o górną piłkę wygrał Jannik Vestergaard, ale uderzył dokładnie tam gdzie stał Tatarusanu.

1
90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

1
87'

Celny strzał Babacara. Piłka leciała jednak dokładnie tam gdzie stał golkiper Borussii.

1
84'

Zaskakujący strzał oddał Borja ValeroYann Sommer "wypluł" piłkę przed siebie, ale z asekuracją pospieszyli obrońcy.

83'

Dośrodkowanie Wendta z lewej flanki i główkujący Josip Drmić. Rezerwowy nieczysto trafił piłkę i ta minęła prawy słupek.

82'

Uderzenie Hazarda tuż sprzed linii pola karnego... nad poprzeczką.

80'

Lars Stindl miał przed sobą tylko bramkarza, ale w związku z niemal zerowym kątem, szansa na skuteczny strzał była niewielka. Podanie przed bramkę przeciął Milan Badelj.

79'

Anemiczna próba Hahna i Tatarusanu obronił bez najmniejszych kłopotów.

77'
77'
75'

Zryw gospodarzy był chwilowy. Ponownie wracamy do gry w środku.

72'

Ryzykowne zagranie tyłem głowy do własnego bramkarza. Gonzalo Rodriguez nie do końca wiedział co dzieje się za nim, ale podjął ryzyko. Tym razem się opłaciło.

1
70'

Od kilku minut zdecydowaniej zaatakowali gospodarze. Taki obraz widzieliśmy przez całą pierwszą połowę. Fiorentina zepchnięta do defensywy.

1
68'

Z 15 metrów próbował Oscar Wendt, ale piłka tylko musnęła boczną siatkę.

64'
64'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Badelj. Zapaśniczy chwyt, który zatrzymał kontrę wyprowadzaną przez Stindla.

ACF Fiorentina
1
63'

Kalinić znalazł podaniem wbiegającego w pole karne Valero. Natychmiastowe uderzenie, ale piłka obok słupka.

60'

Wreszcie strzał na bramkę. Błyskawicznie z piłką w kierunku bramki odwrócił się Fabian Johnson. Piłka dokręcana w kierunku dalszego słupka, ale zabrakło około pół metra.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi.

57'

Dziwne. Borussia zapomniała jak przedostawać się pod bramkę rywali. Gra toczy się głównie w środku pola.

54'

Nie ma porównania z tym co prezentowała Fiorentina w pierwszej połowie. Goście potrafią utrzymać się przy piłce i trzymać rywala z daleka od "świątyni" Tatarusanu.

2
51'

Zablokowany strzał Dahouda z lewego narożnika pola karnego.

1
49'

Centra Valero i niepewnie na przedpolu Yann Sommer. Bramkarz wypuścił piłkę z rąk, ale arbiter nie pozwolił gościom na oddanie strzału. Jego zdaniem był faul.

1
46'

Zaczynamy grę w drugiej połowie.

2
44'

Gol! Strzelił Federico Bernardeschi.

Trudno znaleźć słowo opisujące jak pięknie z rzutu wolnego uderzył Bernardeschi! Piłka kopnięta z około 22 metrów zatoczyła łuk i wpadła w samo okienko.

19
1
4
41'

Podanie z lewej strony boiska. Akcję na wślizgu zamykał Fabian Johnson. Piłka trafiła w słupek i spadła pod nogi Stindla. Ten jednak jest jakiś rozkojarzony i w przeciągu minuty zmarnował 2 świetne okazje.

40'

Powinno być 1:0! Herrmann wyłożył piłkę Stindlowi. Napastnik za mocno się odchylił i z 10 metrów huknął nad poprzeczką.

1
37'

Zakotłowało się na 16. metrze od bramki Fiorentiny. Akcją gospodarzy rządził chaos. Skończyło się na bardzo niecelnym strzale Jantschke.

1
33'

Podanie za plecy obrońców gospodarzy. Piłkę w polu karnym przyjął Nikola Kalinić. Napastnik został jednak wygoniony pod linię końcową i niewiele mógł zdziałać.

1
32'

Nie chcemy narzekać, ale wielkie widowisko to to nie jest. Może najlepsze jeszcze przed nami.

1
29'

Mahmoud Dahoud dośrodkował piłkę w pole karne na 10. metr. Tam jej kierunek starał się zmienić jeden z jego kolegów, ale minimalnie szybszy był Tatarusanu.

25'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne, gdzie wbiegał Patrick Herrmann. Piłkę sprzed nosa sprzątnął mu Davide Astori. Ekwilibrystyczna, ale co najważniejsze skuteczna interwencja stopera Violi.

1
22'

Thorgan Hazard uciekł prawym skrzydłem, robiąc przewagę z przodu. Wymiana kilku szybkich podań, zgranie na środek i prostopadłe podanie do Stindla... do wypracowania znakomitej sytuacji zabrakło niewiele.

1
20'

Zarysowała się przewaga Borussii M'gladbach. Fiorentina w ofensywie nie istnieje.

1
1
16'

Ponownie Herrmann. Skrzydłowy zamykał akcję po podaniu od Dahouda, ale zamiast piłki w siatce znalazł się sam piłkarz.

3
14'

Piękna, koronkowa akcja gospodarzy. Gra na małej przestrzeni, że palce lizać. Sam przed bramkarzem znalazł się Patrick Herrmann, ale Ciprian Tatarusanu zostawił rękę, odbił piłkę w górę, a następnie wstał i ją złapał.

3
12'

Niecelny strzał Dahouda sprzed szesnastki. Piłka poleciała bardzo wysoko.

3
11'

Wreszcie przyspieszające akcję podanie do Herrmanna. Ten próbował zagrać wzdłuż bramki, ale świetnie powstrzymał go Gonzalo Rodriguez.

3
9'

Rzadko gościmy piłkę pod obiema bramkami. Asekuracyjna gra jednych i drugich.

2
6'

Środkiem pola karnego próbował przedzierać się Christoph Kramer. Rozpędzony pomocnik wbiegł w gąszcz rywali, ale ta próba z góry skazana była na niepowodzenie.

2
1
3'

Federico Bernardeschi dośrodkował bardzo głęboko, ale piłka miała dziwną rotację. Sommer nie ryzykował chwytu. Piąstkowanie dość niepewne, ale bez zagrożenia.

3
18:18

Piłkarze już na boisku. Gospodarze zagrają w czarnych strojach z zielonymi elementami. Goście z Florencji na czerwono.

1
1
18:18

Sędzią głównym będzie Jesus Gil Manzano (Hiszpania).

5
2
18:18

Bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają gospodarzom. Podzielacie ich zdanie?