Strzał Criscito z 20 metrów został podbity przez gracza stojącego w murze.

Arbiter doliczył 3 minuty.

90'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Isaac Kiese Thelin. Asystował mu Bram Nuytinck.

Niesamowite! Pierwszy celny strzał kończy się golem, który może dać Belgom awans. Piłkę głową zgrał Nuytinck, a do siatki skierował ją zupełnie niewidoczny przez cały mecz Thelin.

18
1
1
1
5
89'
ZMIANA
89'
ZMIANA

Zenit. Schodzi: Danny. Wchodzi: Robert Mak.

86'

Zagotowało się w polu karnym gospodarzy, ale w gąszczu nóg żaden z piłkarzy Anderlechtu nie był w stanie oddać strzału.

81'

Z 23 metrów huknął Dendoncker i na stadionie przez moment była cisza. Niektórzy widzieli już gola na 1:3, ale piłka minęła prawy słupek.

2
81'

Żółtą kartkę otrzymał Frank Acheampong. Niesportowe zachowanie.

RSC Anderlecht
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giuliano. Asystował mu Artiom Dziuba.

Nie będzie dogrywki! Podanie do Dziuby, a ten idealnie wyłożył piłkę na 5. metr, zagrywając spod linii końcowej. Giuliano strzelił "do pustaka".

Zenit Sankt Petersburg
4
1
1
1
3
75'

Kwadrans do końca, a Anderlecht nie oddał na bramkę Łodygina ani jednego strzału. Trwa napór gospodarzy.

1
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Artiom Dziuba. Asystował mu Giuliano.

Straty odrobione! Nagłe przyspieszenie gospodarzy. Danny zagrał do Giuliano, a ten bez przyjęcia obsłużył Dziubę. Płaski strzał obok nogi Rubena i rywalizacja zaczyna się od początku.

4
1
1
1
4
70'

Centra Żyrkowa, ale najpierw z piłką minął się bramkarz, a następnie Kokorin.

1
68'

Anderlecht stawia już tylko na defensywę. Zenit przejął inicjatywę, ale póki co jego ataki pozycyjne nie przynoszą zagrożenia.

1
65'

Groźnie! Zagranie Mauricio wzdłuż bramki, ale piłki nie sięgnął atakujacy wślizgiem Artiom Dziuba.

61'

Prawą stroną z piłką pobiegł Mauricio, ale został wzorowo zastopowany przez Obradovicia.

58'

Kolejne podanie za plecy belgijskich defensorów do Kokorina. Ten jednak ponownie na spalonym.

56'

Fenomenalna piłka od Danny'ego do Kokorina. Rosjanin wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał zatrzymał się na słupku. Akcja została jednak przerwana. Zdaniem liniowego był ofsajd.

54'

Dośrodkowanie z prawej flanki, ale nie pierwszy już raz kłopoty z opanowaniem piłki w polu karnym ma Dziuba.

52'

Zderzenie Spajicia z Kokorinem na linii pola karnego Anderlechtu. Arbiter uznał, że faulował atakujący.

51'

Pierwsze minuty po przerwie cechuje chaos.

1
48'

Anemiczny strzał Giuliano z 18 metrów. Ruben nie miał prawa tego przepuścić.

46'

Początek II połowy.

45'

Faul Deschachta tuż przed linią pola karnego bramki Rubena. O kilkadziesiąt centymetrów pomylił się Mauricio.

43'

Podanie za plecy obrońców Anderlechtu, ale Aniukow nie dogonił futbolówki.

42'

Rzut oka na Amsterdam Arenę, a tam po 40 minutach Legia bezbramkowo remisuje z Ajaxem.

1
2
41'

Żółtą kartkę otrzymał Javi Garcia. Taktyczny faul na Chipciu.

1
37'

Koszmarne zachowanie bramkarza Anderlechtu! Po podaniu od obrońców Ruben przyjmowałł piłkę niczym piłkarski laik. Futbolówka odskoczyła mu na kilka metrów i bliski skorzystania z pomyłki był Artiom Dziuba. "Fiołki" uratowała dobra interwencja Spajicia, który przyblokował napastnika.

35'

Zenit zdobył gola i "uspokoił się". Rosjanie już nie atakują tak zdecydowanie, co pozwala Anderlechtowi trzymać piłkę z daleka od swojej bramki.

32'

Bardzo nieudany strzał Stanciu. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Neto. Faul na Acheampongu 30. metrów przed własną bramką.

2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans. Kapitan "Fiołków" ukarany za dyskusję z arbitrem.

1
29'

Dośrodkowanie Danny'ego zostało podbite głową przez jednego z obrońców. Piłka poleciała pionowo do góry. Dziuba zastawił bramkarza, który miał problemy z chwytem. Było gorąco, ale skończyło się tylko na kornerze.

28'

Daleki wykop bramkarza i faul Spajicia na Dziubie. Będzie dobra okazja do precyzyjnej centry w pole karne.

1
1
24'
GOOOOOOL!!!

Piłka dograna w pole karne do Dziuby. Ten miał przed sobą jednego obrońcę i starał się go minąć. Napastnik padł na murawę, ale jego kolega nie czekał na odgwizdanie jedenastki. Przejął piłkę, jednym zwodem oszukał obrońcę i bramkarza. Strzał niemal do pustej bramki i część strat odrobiona.

7
1
1
1
7
21'

Kolejny raz gospodarze zaatakowali lewym skrzydłem. Spod linii końcowej przed pole karne zgrał Dziuba. Nabiegający na piłkę Javi Garcia huknął jednak nad poprzeczką.

17'

Z lewego skrzydła w pole karne futbolówkę mocno wstrzelił Danny, ale dobrze interweniował bramkarz.

15'

Kontrowersja sędziowska! Ruben złapał piłkę na linii pola karnego, a następnie siłą rozpędu opuścił szesnastkę. Sędzia czekał na znak od liniowego czy było dotknięcie piłki reką poza dozwolonym obszarem. Bez sygnalizacji.

12'

Artiom Dziuba pada w polu karnym jak rażony piorunem. Wydaje się, że był zahaczany, ale gwizdek arbitra milczy.

9'

Od pierwszych minut inicjatywę przejął Zenit. Przed momentem Artiom Dziuba w tempo zgrywał do Kokorina, ale uderzenie napastnika zostało zablokowane.

6'

Kontra Anderlechtu przerwana faulem na Chipciu. To powinno zakończyć się kartką, ale arbiter tylko słownie pouczył winowajcę.

3'

Pierwsza akcja gospodarzy przeprowadzona lewym skrzydłem. Centra jednak zdecydowanie zbyt głęboka i bez kłopotów piłkę złapał Ruben.

Czy Zenit Sankt Petersburg odrobi straty z pierwszego meczu?
Nie
Tak i to z nawiązką
Tak, ale skończy się dogrywką lub rzutami karnymi
1
18:18

W pierwszym meczu rozegranym w Belgii 2:0 wygrał RSC Anderlecht. Rosjanie mają zatem co odrabiać.

18:18

Spotkanie poprowadzi Tasos Sidiropoulos (Grecja).

18:18

Niestety w czwartkowy wieczór nie zobaczymy kolejnego gola Łukasza Teodorczyka. Potwierdziły się obawy, o których pisaliśmy rano. Występ uniemożliwi Polakowi kontuzja.