Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Elseid Hysaj.

2
2
89'

Pepe Reina ustawił się idealnie i zatrzymał płaskie uderzenie. To była jedna z ostatnich szans gości na wyrównanie.

1
86'

Borja Valero popełnił faul na połowie przeciwnika. Takie sytuacje sprzyjają gospodarzom. Zyskują cenny czas.

1
84'
ZMIANA
82'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Allan.

78'

Pokazał się Josip Ilicić. Słoweniec oddał strzał z narożnika pola karnego. Zdaniem Federico Chiesy powinien w tej sytuacji podawać. Wzajemne pretensje nie pomogą gościom wyrównać.

2
76'

Nenad Tomović podał do Davide Astoriego, a ten do Cipriana Tatarusanu. Rumun miał słusznie dość tych zabaw i wykopał piłkę na korner.

2
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Marek Hamsik.

Przełom w Neapolu! Gospodarze rozegrali tę akcję ekspresowo. Po dośrodkowaniu Marka Hamsika główkował z bliska Jose Callejon, a Ciprian Tatarusanu nie zatrzymał piłki, choć miał ją na rękawicach.

69'

Nie pęka ACF Fiorentina i nie muruje bramki. Atakuje z wykorzystaniem sporej liczby zawodników, choć nie oddaje równie dobrych strzałów jak przed przerwą.

2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj.

1
2
63'

Kapitalnie, pięknie broni Ciprian Tatarusanu! Trzeci pojedynek z Jose Callejonem przy okazji rzutu wolnego i po raz trzeci Rumun nie pozwala piłce wpaść do bramki.

2
62'

Żółtą kartkę otrzymał Nenad Tomović.

2
61'
ZMIANA
58'

Dośrodkowanie w kierunku Jose Callejona. Stoper ACF Fiorentina zablokował atakującego Napoli. Niewiele później Lorenzo Insigne oddał płaski strzał w przeciwnika.

2
56'

Federico Chiesa wyłuskał piłkę między obrońcami SSC Napoli i miał przed oczami jedynie Pepe Reinę. Doświadczony bramkarz skrócił kąt i utrudnił do maksimum strzał z ostrego kąta.

2
54'

Akcję SSC Napoli przyspieszył Piotr Zieliński. Piłka powędrowała na skraj pola karnego, skąd Jose Callejon dośrodkował płasko do Leonardo Pavolettiego. Nie było tam wystarczająco dużo miejsca na strzał.

3
53'

Bezpańskie dośrodkowanie, którego jedynym adresatem mógł być Pepe Reina. Po drugiej stronie boiska Ciprian Tatarusanu interweniował poza polem karnym.

2
1
50'

Również ACF Fiorentina wymieniła ponad 10 podań w centrum boiska. W końcu futbolówka trafiła do Sebastiana Cristoforo, któremu prześlizgnęła się na stopie.

1
2
48'

Do ataku przystępuje SSC Napoli. Trochę spokojniej wymienia podania w środku pola. Operują tam Amadou Diawara oraz Piotr Zieliński.

3
46'

Gra wznowiona po przerwie!

5
1
20:16

Na gole kibice muszą jeszcze poczekać.

5
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Astori.

3
1
45'

Doliczona minuta.

2
2
44'

Skuteczne wyjście na przedpole Cipriana Tatarusanu. Doświadczony bramkarz nie pozwolił na oddanie strzału Leonardo Pavolettiemu. Na koniec pierwszej części jeszcze korner dla faworyta.

2
42'

Podanie na skraj pola karnego do Lorenzo Insigne. Ofensywny piłkarz SSC Napoli oszukał słabego dziś Carlosa Sancheza, ale następnie nie trafił w światło bramki. Odetchnęli kibice ACF Fiorentina.

3
40'

Nic wynikło z rzutu wolnego SSC Napoli i tak samo było po przeciwnej stronie boiska. Dośrodkowanie Federico Bernardeschiego ze stałego fragmentu ominęło całe towarzystwo w szesnastce.

4
37'

Żółtą kartkę otrzymał Maxi Olivera.

3
2
35'

Bramkarze wciąż nie do pokonania. Tym razem wykazał się Ciprian Tatarusanu, który musiał wypiąstkować piłkę po kojenym strzale Jose Callejona z rzutu wolnego.

3
33'

Do ataku gospodarzy włączył się na lewym skrzydle Ivan Strinić. Stworzył przewagę, która zaowocowała rzutem wolnym po faulu na Jose Callejonie.

3
1
32'

Niezły powrót Sebastiana Cristoforo na własną połowę. Wyłuskał tam piłkę gospodarzom i próbował zainicjować akcję ACF Fiorentina.

2
1
29'

Lorenzo Insigne mierzył z rzutu wolnego w okienko bramki ACF Fiorentina. Świetna próba, ale jeszcze lepsza interwencja Cipriana Tatarusanu. Pojedynek bramkarzy robi wrażenie.

1
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Sanchez.

5
2
25'

Również Piotr Zieliński oddał strzał z obrzeży pola karnego ACF Fiorentina. Nie była to dobra próba. Ciprian Tatarusanu odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

3
2
24'

Mogli przez chwilę odetchnąć kibice, ponieważ służby medyczne udzielały pomocy Davide Astoriemu. Defensor ucierpiał w polu karnym przeciwnika.

3
22'

Nie można się nudzić! Z trudem wybroniło się po rzucie rożnym SSC Napoli. Pepe Reina odbił jedną ręką uderzenie Davide Astoriego. Po chwili kontratak i Leonardo Pavoletti spudłował z kilkunastu metrów, choć pozycja do strzału była wyśmienita.

3
21'

Pokazał się w polu karnym gospodarzy Nikola Kalinić. Nie zabrał się dobrze z piłką, ale chociaż wywalczył korner dla swojego zespołu.

3
19'

Odgryzła się drużyna z Florencji. Federico Chiesa huknął z ostrego kąta i Pepe Reina z trudem sparował piłkę na korner. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska nie było zagrożenia.

2
1
17'

Marek Hamsik ruszył w pole karne gości po niedokładnym podaniu Carlosa Sancheza. Na moment zgubił się obrońca ACF Fiorentina, ale Ciprian Tatarusanu naprawił jego błąd.

3
15'

Niebezpieczna strata uczestnika Ligi Mistrzów na własnej połowie bez konsekwencji, ponieważ Federico Bernardeschi podał niedokładnie do Federico Chiesy.

3
12'

Pierwsza, konkretna riposta ACF Fiorentina. Środkiem pola przedarł się przed pole karne Federico Bernardeschi i poczęstował Pepe Reinę płaskim strzałem. Bramkarz SSC Napoli poradził sobie!

4
11'

Szarżował na prawym skrzydle Jose Callejon i urwał się wszystkim obrońcom gości. Dośrodkował na drugi słupek w kierunku Lorenzo Insigne, ale nieco zbyt mocno i partner nie zdołał strzelić głową.

6
8'

Przewaga gospodarzy jest widoczna gołym okiem. Przyjezdni jeszcze nie zapędzili się w pole karne SSC Napoli. Najwięcej ich akcji przerywa Amadou Diawara.

4
2
6'

Amadou Diawara uderzył zza pola karnego w nogi defensora. Próbował poprawić strzał środkowego pomocnika Lorenzo Insigne, ale nie przymierzył pod poprzeczkę. Od bramki Ciprian Tatarusanu.

3
2
5'

Dwa kroki do przodu zrobił Ciprian Tatarusanu i bez problemu chwycił futbolówkę po płaskim dośrodkowaniu Jose Callejona. Na takie podania czekają z przodu Lorenzo Insigne oraz Leonardo Pavoletti.

8
1
4'

Naładowany energią jest Amadou Diawara. Biega po całej długości boiska i fauluje przyjezdnych, próbując odebrać piłkę. W ten sposób dusi ofensywne zapędy ACF Fiorentina.

3
2
3'

ACF Fiorentina przejęła piłkę w centrum boiska i przeniosła ją na prawe skrzydło. Tak sfaulowany został nabierający prędkości Federico Chiesa.

7
1
2'

SSC Napoli w czarnych strojach, natomiast Fiorentina na biało z fioletowymi akcentami. W rozegraniu drużyna Piotra Zielińskiego.

6
1
20:16

Piłkarze przygotowują się do walki o awans.

2
1
20:16

Ławka rezerwowych SSC Napoli: Rafael Cabral, Luigi Sepe - Allan, Jorginho, Manolo Gabbiadini, Emanuele Giaccherini, Igor Łasicki, Christian Maggio, Dries Mertens, Marco Milanese, Marko Rog, Lorenzo Tonelli.

19:54

O pierwsze miejsce w półfinale Pucharu Włoch powalczą piłkarze SSC Napoli i ACF Fiorentina. Poprzedni mecz ligowy tych drużyn był dużym widowiskiem. W jedenastce gospodarzy jest Piotr Zieliński, a na ławce Igor Łasicki. Na boisku na pewno nie zobaczymy Arkadiusza Milika i Bartłomieja Drągowskiego.