Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
Kto awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?
21
21
24
90+2'

Kolejne podanie Piszczka wprost... pod nogi rywala. Tym razem jednak gospodarze szybko odzyskali piłkę i błąd Polaka nie zostanie zapamiętany na długo.

54
29
28
64
45
90+1'

Po centrze Dembele z prawego skrzydła Aubameyang zagłówkował nad bramką Monaco.

52
32
17
18
31
90'

Druga połowa została przedłużona o trzy minuty.

44
18
11
10
16
90'

Borussia robi wszystko, by doprowadzić do wyrównania. Wicemistrzowie Niemiec grają na wysokich obrotach.

86
37
25
14
26
87'

Mbappe się rozochocił i próbował ograć Piszczka w pojedynku jeden na jeden, by wbiec z piłką w pole karne, ale reprezentant Polski po profesorsku zatrzymał nastoletniego Francuza.

111
48
23
16
23
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Shinji Kagawa. Asystował mu Christian Pulisić.

Po centrze Pulisicia Kagawa opanował piłke w polu karnym gości, na małej przestrzeni ograł Jemersona i pokonał Subasicia płaskim strzałem!

319
178
82
57
106
18:14

Kylian Mbappe Lottin to wschodząca gwiazda futbolu i kto wie, czy nie przyszły laureat Złotej Piłki?

25
17
13
6
18
81'

34
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kylian Mbappe Lottin.

Co się odwlecze... Mbappe przejął piłkę po koszmarnym błędzie Piszczka, który zbyt słabo zagrał w kierunku Sokratisa i pognał z futbolówką w kierunku bramki Borussii, by po chwili z zimna krwią wykorzystać sytuację sam na sam z Burkim.

265
115
77
142
186
76'

Borussia wróciła z dalekiej podróży! Lemar kapitalnym podaniem uruchomił Falcao, Kolumbijczyk w pełnym biegu minął Burkiego, ale nie trafił do pustej bramki, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką!

65
40
33
33
44
75'

Sędzia Orsato oszczędził Sokratisa, który powinien zostać ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za faul na Mbappem.

46
24
20
15
36
18:14

Spotkanie ogląda na żywo z trybun Signal Iduna Park 65 849 widzów.

56
17
18
7
10
72'

Glik upadł w swoim polu karnym po tym, jak wskoczył na niego Sokratis. Polak chwilę leżał na murawę, trzymając się za twarz, ale jest gotowy do gry.

60
24
34
22
40
72'

Dembele do spółki z Pulisiciem ograli na skrzydle Riaggiego, dzięki czemu ten pierwszy mógł oddać strzał na bramkę Monaco, ale jego uderzenie zablokował asekurujący Włocha Jemerson.

35
20
11
12
17
70'

Monaco całą wieczność nie było już na połowie Borussii. Zespół Glika skupia się tylko na obronie prowadzenia.

38
25
17
22
20
69'

Żółtą kartkę otrzymał Nabil Dirar.

Goście mają problemy z upilnowaniem szybko grających gospodarzy. Teraz Dirar ratował się faulem, gdy stracił z oczu Kagawę.

44
24
18
19
22
66'
ZMIANA

Monaco. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Nabil Dirar.

43
23
19
10
19
64'

Borussia stanęła na nogi i na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W Dortmundzie na pewno padną jeszcze bramki.

64
26
11
8
11
62'

Raphael Guerreiro w narożniku boiska odebrał piłkę Bernardo Silvie i po chwili wstrzelił ją przed bramkę Monaco, ale obrońcy drużyny gości uniknęli błędu, o jaki było łatwo w takich okolicznościach. Piłka jedynie przeszyła pole karne Monaco.

47
27
21
16
24
59'

Gospodarze poczuli krew! Na bramkę Monaco sunie atak za atakiem.

84
36
24
21
32
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Asystował mu Shinji Kagawa.

Sahin rozrzucił akcję na lewe skrzydło do Guerreiro, ten dośrodkował w pole karne Monaco, gdzie Aubameyang uderzył przewrotką w kierunku bramki gości. Piłkę przejął Kagawa, którego podanie do Dembele było poza zasięgiem Subasicia i młody Francuz wpakował piłkę do siatki!

299
155
65
42
93
18:14

Pulisić, który rozruszał Borussię, jest jednym z nominowanych do nagrody "Złotego Chłopca" w plebiscycie "Tuttosport". Na liście znaleźli się też m.in. Emre Mor , Alexander Isak i Ousmane Dembele z BVB oraz Kylian Mbappe z Monaco. spośród Polaków wyróżniony w ten sposób został Dawid Kownacki.

33
13
7
5
12
53'

Znów Pulisić pomknął prawym skrzydłem i tym razem po jego podaniu w pozycji strzeleckiej znalazł się Dembele, ale jego uderzenie zablokował Jemerson.

34
24
16
16
17
52'

Christian Pulisić przedarł się prawą stroną i spod końcowej linii zagrał przed bramkę do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, ale Gabończyka od piłki odciął Kamil Glik. Polak to dziś lider Monaco!

73
28
14
15
18
48'

Borussia rzuciła się na gości od pierwszych minut drugiej połowy.

48
25
22
11
21
46'

Pierre-Emerick Aubameyang uderzył obok bramki gości.

60
36
31
40
45
46'

Jemerson sfaulował Aubameyanga tuż przed swoim polem karnym. Obrońca Monaco został ukarany za to żółtą kartką, a Borussia ma rzut wolny z bardzo dobrego miejsca.

AS Monaco
37
20
13
11
14
46'
ZMIANA
46'
ZMIANA

Borussia. Schodzi: Sven Bender. Wchodzi: Nuri Sahin.

32
17
5
6
12
18:14

Patrząc na przebieg pierwszej połowy, należy zadać sobie pytanie o to, czy UEFA postąpiła słusznie, nakazując grać piłkarzom Borussii niespełna 24 godziny po zamachu na ich życie?

Mecz Borussia - Monaco powinien odbyć się w innym terminie?
41
45'

Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

76
34
21
23
27
42'

Goście bronią się bardzo umiejętnie. Jeśli gospodarze już przedostaną się w okolice pola karnego Monaco, to ich ostatnie podanie padał łupem albo obrońców, albo Subasicia.

61
36
21
23
27
38'

Glik nie daje pograć rywalom. Teraz w odstępie kilkudziesięciu sekund najpierw zatrzymał Aubameyanga, a po chwili Dembele.

203
87
38
41
47
35'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Sven Bender.

Niebywałe! Po dośrodkowaniu Raggiego z lewej strony Bender posłał piłkę "szczupakiem" do bramki Burkiego, choć nikt nie przeszkadzał mu w interwencji. Koszmarna wpadka Niemca!

Borussia Dortmund
388
238
182
224
298
33'

Ataki Borussii w końcu zaczęły być bardziej konkretne. Monaco jest wciśniete w swoje pole karne.

78
42
33
28
33
31'

Fatalne pudło Kagawy! Ginter ograł na skrzydle Raggiego i wyłożył piłkę jak na tacy Japończykowi, ale ten z siedmiu metrów uderzył obok bramki gości!

53
46
31
50
71
30'

Fakt, że Łukasz Piszczek wcielił się w rolę pierwszego rozgrywającego Borussii, nie świadczy dziś dobrze o pomocnika BVB.

87
39
26
30
31
29'

Teraz Piszczek zagrał z pominięciem drugiej linii do Dembele, ale w polu karnym Monaco piłka padła łupem Subasicia.

50
28
26
33
32
27'

Borussia odzyskała inicjatywę. Gospodarze nie potrafią jednak zagrozić bramce Subasicia. Poza sytuacją, którą w 12. minucie Aubameyangowi stworzył Piszczek, zespół Thomasa Tuchela jest bezradny.

51
28
32
57
37
25'

Gra wznowiona. Monaco w komplecie.

74
38
31
37
44
24'

Przerwa w grze. Na boisku leży Lemar.

43
37
37
47
35
23'

Po centrze z rzutu rożnego Glik, którego krył Piszczek, zagłówkował obok bramki Borussii.

82
53
51
35
38
22'

Monaco idzie za ciosem. Teraz to gospodarze muszą się bronić.

58
35
26
36
57
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

Bernardo Silva wyprowadził szybki kontratak Monaco, przed polem karnym przekazał piłkę Thomasowi Lemarowi, który dośrodkował przed bramkę do Mbappego, a ten udem posłał futbolówkę do siatki. Powtórki pokazały jednak, że gol nie powinien być uznany, bo strzelec był na wyraźnym spalonym.

359
186
141
164
252
18:14

To pierwszy niewykorzystany przez Fabinho rzut karny, odkąd gra w Monaco. 15 wcześniej zamieniał na bramki.

40
28
25
22
24
17'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Fabinho!

Co za pudło! Brazylijczyk nie trafił w światło bramki Borussii! Dalej 0:0.

AS Monaco
164
103
95
71
88
16'

Rzut karny dla Monaco! Kylian Mbappe uciekł Sokratisowi Papastathopoulosowi, który w polu karnym powalił młodego Francuza na ziemię i sędzia bez wahania wskazał na "wapno"!

83
52
50
50
58
14'

Monaco zaatakowało Borussię wyżej, ale gospodarze świetnie radzą sobie z pressingiem gości, którzy już wrócili do bazy.

81
43
31
27
39
12'

Odpowiedź Monaco. Po centrze Toure nad bramką Burkiego zagłówkował Lemar.

48
28
25
20
39
11'

Łukasz Piszczek uruchomił Pierre'a-Emericka Aubameyanga kapitalnym prostopadłym podaniem, Gabończyk doszedł do pozycji strzeleckiej, ale z 12 metrów uderzył nad bramką Monaco!

87
55
28
25
24
10'

Ousmane Dembele brutalnie zaatakował Kamila Glika.

45
25
45
45
141
7'

Borussia prowadzi atak pozycyjny. Monaco broni się na swojej połowie.

96
52
30
25
26
4'

Ależ interwencja Glika! Polak w ostatniej chwili wślizgiem wybił piłkę spod nóg Aubameyangowi. Gabończyk był rozpędzony, biegnąc do zagranej z głębi pola piłki, ale Polak wykonał perfekcyjny wślizg.

217
90
45
33
42
3'