Superpuchar Polski
07 lip 2017 20:30
komentarz

Arka Gdynia zdobywcą Superpucharu Polski! Michał Kopczyński zatrzymany przez Pavelsa Steinborsa! Przyjezdni zwyciężyli 4:3 w konkursie rzutów karnych!

357
158
51
52
70
komentarz

Arka Gdynia prowadzi w konkursie rzutów karnych 4:3. Ruben Jurado trafił i zaczyna się ostatnia seria!

264
129
48
54
115
komentarz

Jeszcze walczą Legioniści. 3:3 dzięki strzałowi Macieja Dąbrowskiego w boczną siatkę.

139
66
30
48
170
komentarz

2:3. Nie mylą się piłkarze z Trójmiasta. Prowadzi Arka po strzale z 11. metra Damiana Zbozienia!

210
95
37
39
105
komentarz

2:2. Tym razem Legia Warszawa trafiła do bramki. Konkretnie Guilherme!

143
51
27
58
152
komentarz

1:2 na korzyść Arki Gdynia. Drużyna znad morza prowadzi w konkursie rzutów karnych po płaskim uderzeniu Dawida Sołdeckiego.

195
85
17
28
75
komentarz

Nie ma gola po strzale Thibaulta Moulina w drugiej serii! Interweniował Pavels Steinbors!

172
98
34
40
70
komentarz

1:1. Pierwsze trafienie Arki Gdynia w konkursie rzutów karnych. Marcin Warcholak zmylił Arkadiusza Malarza.

113
49
19
27
74
komentarz

1:0 dla Legii Warszawa. Mateusz Szwoch strzelił zbyt precyzyjnie, żeby bramkarz sięgnął piłkę.

89
28
16
45
72
komentarz

Bramkarze zmierzają w kierunku "klatki" po przeciwnej stronie stadionu niż Żyleta. Za moment pierwsza jedenastka.

48
17
11
11
13
komentarz

W konkursie rzutów karnych pojedynek Arkadiusza Malarza z Pavelsem Steinborsem. W regulaminowym czasie więcej pracy miał bramkarz Arki Gdynia.

56
26
23
16
18
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Sobieraj.

29
14
9
12
15
90+4'
12
7
7
10
16
90+3'

Zmianę Artura Jędrzejczyka spowodował uraz dłoni. Jacek Magiera potrzebował zdrowego piłkarza w ostatnich doliczonych minutach.

18
8
10
8
14
90+2'
23
6
12
12
12
90+1'

Czujnie na linii Arkadiusz Malarz, za którego kołnierz szybowało dośrodkowanie Marcina Warcholaka. Nie dał się zaskoczyć doświadczony bramkarz.

32
9
7
15
18
90'

Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

31
9
9
10
15
90'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

23
13
7
8
16
86'

Po wybiciu wrzutki z rzutu wolnego Guilherme nie zorganizował się do kontrataku. Brazylijczyk to ostatni zawodnik z ofensywnego kwartetu Legii Warszawa, który jest na boisku od początku spotkania.

9
12
4
5
4
84'
7
13
7
8
5
84'

Legia Warszawa szuka zwycięskiego gola po stałym fragmencie. Ostatnie dośrodkowanie Guilherme z rzutu wolnego wybił ofiarnie szczupakiem Krzysztof Sobieraj.

10
7
7
6
6
82'

24
80'

Jeżeli przez najbliższe 10 minut nie padnie gol i nie stanie się to w czasie doliczonym sędzia Szymon Marciniak zarządzi konkurs rzutów karnych. Wciąż nie było debiutu technologii VAR w Polsce.

21
7
5
4
6
79'

Tylu kibiców na trybunach oczekuje na rozstrzygnięcie. Tylko jedna z drużyn może zdobyć trofeum na dobry początek sezonu!

16
7
6
7
10
77'
76'

Thibault Moulin huknął po powrocie na boisko zza pola karnego. Pudło na początek ostatniego kwadransa meczu o Superpuchar Polski.

7
5
3
3
7
75'

Na boisku leży poturbowany Ruben Jurado, a poza boiskiem siedzi Thibault Moulin. Obaj piłkarze zamierzają wrócić do rywalizacji.

15
8
4
8
4
74'

Niepotrzebnie Marcin Warcholak wybił piłkę na korner. Legia Warszawa nie wymierzyła kary przyjezdnym za sprokurowanie stałego fragmentu.

5
9
1
4
3
73'

Pokazali się nowi piłkarze Arki Gdynia. Po miękkiej wrzutce Rubena Jurado strzelił głową Grzegorz Piesio i Arkadiusz Malarz nie miał pewności, że futbolówka nie trafi w jego bramkę.

6
7
2
3
2
72'

Złe dośrodkowanie Thibaulta Moulina z rzutu wolnego i Pavels Steinbors musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

7
5
2
10
2
70'

Legia Warszawa w ataku pozycyjnym. Obecnie drużyna z Gdyni w jedenastu na własnej połowie i czeka na możliwość skontrowania faworyta.

17
8
4
5
3
67'
16
23
7
7
4
67'
12
10
12
11
6
65'

Zmiennik Mateusz Szwoch to rzecz jasna były zawodnik Arki Gdynia. Nad morzem zapracował na transfer do Legii Warszawa. Za moment kolejne roszady personalne.

7
6
7
4
4
64'
61'

Pobudka dla bramkarza Arki Gdynia. Pavels Steinbors chwycił piłkę po mocnym, płaskim strzale Michała Kopczyńskiego. Groźnie kontrowała drużyna znad morza i sytuację ratował Michał Pazdan.

12
11
6
4
4
60'

Minął Legii Warszawa kwadrans po przerwie w mgnieniu oka. Pavels Steinbors zapracowany w nim tak jak w poprzednim, który spędził w szatni.

6
16
10
5
6
59'

Tymczasem w Warszawie.

7
3
5
5
4
57'
55'

Dobre minuty podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Sędzia asystent dopatrzył się, że Marcin Warcholak opuścił boisko i ekipa Szymona Marciniaka przyznała piłkę gospodarzom.

12
9
7
8
9
53'

Piłkę przejął przed polem karnym Grzegorz Piesio i spróbował strzału z dystansu. Nie przymierzył idealnie w światło bramki Arkadiusza Malarza, choć decyzja była dobra.

12
11
7
7
9
51'

Zadymiło się przy Łazienkowskiej, ale to już nie efekt pożaru w polu karnym Arki Gdynia, a dzieło kibiców.

12
11
7
6
9
50'

Po przewinieniu Michała Pazdana rzut wolny wykonał Marcus Vinicius da SilvaSzymon Marciniak nie pozwolił przekonać się kibicom, czym skończy się dośrodkowanie, ponieważ użył gwizdka.

9
17
10
9
11
49'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Pazdan.

33
16
11
13
22
47'

Pierwsze, niecelne uderzenie po przerwie. Jego autorem Michał Marcjanik i Arka Gdynia stara się atakować pressingiem tak jak na początku spotkania.

13
8
9
5
9
46'

Szymon Marciniak rozpoczął drugą połowę meczu.

19
10
8
7
7
19:20

Legia Warszawa miała więcej sytuacji podbramkowych, ale nie prowadzi po pierwszej połowie.

11
3
3
5
5
Czy w drugiej połowie padną kolejne gole?
26
10
5
9
5
45'

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

17
13
10
8
10
44'

Kasper Hamalainen rozgrywa 50. mecz w barwach Legii Warszawa. Na razie nie okrasił jubileuszu asystą albo golem. Takiego obrazka życzyliby sobie kibice gospodarzy.

26
8
10
11
25
43'

Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska. Jarosław Niezgoda nie przymierzył dobrze głową po dośrodkowaniu Artura Jędrzejczyka.

9
11
7
12
8
41'

Po rykoszecie oczywiście korner i na piłkę zapolował po dośodkowaniu Adam Marciniak. Nie zabrakło mu dużo, by zatrudnić Arkadiusza Malarza.

9
10
6
4
7
40'

Spróbowała zaatakować Arka Gdynia. Strzał przewrotką zamarzył się Rafałowi Siemaszce, ale nie trafił w piłkę. Był jeszcze rzut wolny i strzał Marcina Warcholaka ominął bramkę po rykoszecie.

6
9
8
8
7
39'

Kibice wypełnili stadion prawie do ostatniego krzesełka, a klub poinformował, że wszystkie bilety zostały sprzedane.

21
11
10
5
6
37'

Delikatnie zwolnili Legioniści, co nie oznacza, że oddali inicjatywę swoim przeciwnikom. Można spodziewać się jeszcze jakiegoś przyspieszenia gospodarzy przed przerwą. Aktualnie próbują atakować głównie z wykorzystaniem Dominika Nagy.

14
11
3
2
2
35'

Wspomnieliśmy, że na trybunach są Adam Nawałka i Tomasz Iwan. Kamera wypatrzyła również Krzysztofa Mączyńskiego, czyli najnowszego zawodnika Legii Warszawa.

18
21
10
7
11
33'

Od momentu samobójczego gola Michała Pazdana nic nie wydarzyło się pod bramką Legii Warszawa. Arkadiusz Malarz mógł śmiało wybrać się na spacer dookoła stadionu.

25
27
12
8
9
31'

Po centrze Guilherme z rzutu rożnego poradzili sobie piłkarze w niebieskich strojach z żółtymi akcentami. Piłka pozostaje jednak na ich połowie.

14
14
6
8
6
29'

Pali się w polu karnym Arki Gdynia. Po raz pierwszy w tym spotkaniu pokazał się Jarosław Niezgoda, ale nie przechytrzył swoim strzałem Pavelsa Steinborsa.

13
11
4
7
11
27'

Gol! Strzelił Thibault Moulin. Asystował mu Guilherme.

Perfekcyjne uderzenie Thibaulta Moulina na 1:1. Po podaniu Guilherme ułożył sobie piłkę na stopie i czubkiem buta skierował w okienko bramki Arki Gdynia. Legia Warszawa przełamała niemoc strzelecką!

105
56
19
45
87
26'

Arka Gdynia poradziła sobie z dośrodkowaniem Guilherme z rzutu wolnego. Drużyna znad morza nie potrafiła utrzymać się jednak w posiadaniu piłki.

9
5
4
6
7
24'

Złapali się za głowy gospodarze, ale nic już nie naprawią i muszą budować kolejne ataki, by wyrównać w pierwszej połowie.

13
9
5
5
4
22'

Bardzo mocno pachniało wyrównaniem. Piłka wstrzelona z rzutu rożnego w słupek, a kilka sekund później Michał Marcjanik interweniował, gdy zmierzała prosto do siatki. Była również parada Pavelsa Steinborsa po uderzeniu Thibaulta Moulina.

12
11
5
6
6
21'

Pech Michała Pazdana i Legia Warszawa musi atakować ze zdwojoną mocą zdobywcę Pucharu Polski.

26
21
6
6
11
20'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Michał Pazdan.

Arka Gdynia na prowadzeniu! Świetne zagranie w tempo Rafała Siemaszki do Grzegorza Piesio, po którego dryblingu i wstrzeleniu Michał Pazdan wpakował piłkę z bliska do własnej bramki.

153
125
40
49
70
18'

Piłka w centrum boiska. Małą wojenkę wygrała najlepsza drużyna w Polsce i może wznowić grę wrzutem z autu. Z futbolówką w dłoniach Adam Hlousek.

6
5
4
6
3
16'

Bezbramkowy, ale całkiem dynamiczny kwadrans w Warszawie. W dobrych sytuacjach podbramkowych interweniowali obrońcy Maciej Dąbrowski oraz Marcin Warcholak.

6
6
5
3
4
15'

Legia Warszawa w białych strojach, a Arkowcom mają przynieść szczęście niebieskie koszulki oraz spodenki z żółtymi akcentami.

8
3
2
3
6
14'

Podkręca tempo stołeczna drużyna. Jej akcje przyspiesza na lewym skrzydle Dominik Nagy, ale z podania Węgra nie skorzystał Kasper Hamalainen.

3
2
1
1
5
11'

Nie można narzekać na nudę na początku spotkania. Zmierzająca do bramki gdynian piłka została wybita w ostatnim momencie. Genialna interwencja Marcina Warcholaka.

9
6
3
6
6
10'

Przed momentem Adam Nawałka i inni zgromadzeni na trybunach zobaczyli strzał Marcusa Viniciusa da Silvy w rozpaczliwie interweniującego Macieja Dąbrowskiego.

4
6
4
3
4
10'

Na trybunach selekcjoner Adam Nawałka w towarzystwie Tomasza Iwana. Można przypuszczać, że obserwuje głównie zawodników Legii Warszawa.

5
3
1
2
3
8'

Nieśmiała riposta mistrza Polski, ale piłka delikatnie trącona doturlała się do bramkarza Arki Gdynia. Po chwili była jeszcze szansa na poprawkę z rzutu rożnego.

5
2
3
3
5
6'

Centra Marcina Warcholaka w kierunku Patryka Kuna, a nad głową Michała Pazdana. Strzał ostrzegawczy zawodnika wypożyczonego z Rozwoju Katowice obok bramki Legii Warszawa.

6
3
4
1
4
5'

Zaznaczają swoją obecność na boisku Legioniści, ale na razie straszą Arkowców faulami, a nie soczystymi strzałami na bramkę Pavelsa Steinborsa.

5
7
3
5
5
3'

Przewinienie Michała Pazdana na Patryku Kunie i Arka Gdynia miała szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Zbyt głębokie dośrodkowanie jednak prosto w rękawice Arkadiusza Malarza.

5
3
2
3
6
2'

Nie ma kompletu publiczności na trybunach, ale zainteresowanie meczem jest spore. Kibice Legii Warszawa liczą na drugie trofeum pod wodzą trener Jacka Magiery.

9
7
3
4
4
19:20

W meczu o Superpuchar Polski sędzia Szymon Marciniak może skorzystać z technologii VAR. Być może dojdzie więc do debiutu wideo weryfikacji w naszym kraju.

9
3
3
1
1
19:20

Sen o Warszawie słychać na stadionie przy Łazienkowskiej. Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i gotują się do wyjścia na boisko.