Sandecja Nowy Sącz
76' Dawid Szufryn 90+4' Michal Piter-Bucko
Wisła Płock
33' Kamil Biliński 90+3' Patryk Stępiński
0:1

Wisła Płock potwierdziła patent na Sandecję!

Żółtą kartkę otrzymał Michal Piter-Bucko.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Stępiński.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

Nieporozumienie Wojciecha Trochima z Patrikiem Mrazem, ale była jeszcze szansa na pokonanie Seweryna Kiełpina po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Wciąż skutecznie bronią goście.

Coraz mniej szans na wyrównanie będzie mieć drużyna z Nowego Sącza. Bartłomiej Dudzic namawia coraz bardziej zmęczonych partnerów do jeszcze jednego przyspieszenia.

Piłka wybita praktycznie z linii bramkowej po uderzeniu Patrika Mraza. Bardzo gorąco w szesnastce i cudem uratowali się płocczanie!

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Szufryn.

Po sytuacji podbramkowej Dominika Furmana kolejną szansę na przypieczętowanie zwycięstwa miał Adam Dźwigała po podaniu Giorgiego Merebaszwiliego. Nie potrafią zamknąć spotkania goście. To może się na nich zemścić!

Dominik Furman wpadł w pole karne i miał szansę na zamknięcie spotkania drugim golem. Chybił i droga do zapunktowania jest wciąż otwarta przed gospodarzami!

Nie pierwsze w tym spotkaniu starcie z udziałem Mikołaja Lebedyńskiego, ale być może ostatnie, ponieważ za moment Jerzy Brzęczek wprowadzi zmiennika.

Mnożą się faule na obrzeżach pola karnego Wisły Płock. Tomasz Brzyski nie potrafi jednak spożytkować rzutu wolnego i dośrodkował prosto na głowę defensora.

Przewinienie na Wojciechu Trochimie i Damian Rasak prosi się o kartonik od sędziego Mariusza Złotka. Na razie pobłażliwie arbiter ze Stalowej Woli.

W ostatnich minutach najbliżej wyrównania był Aleksandar Kolew, jednak futbolówka uciekła byłemu zawodnikowi Stali Mielec w polu karnym.

Wojciech Trochim wniósł na boisko dużo ożywienia, ale jego partnerzy jeszcze nie nadążają za rozwiązaniami zmiennika.

Adrian Basta rozpędził się na prawej stronie boiska, a tam ze wślizgiem zdążył Patryk Stępiński i nie pozwolił swojemu przeciwnikowi na dośrodkowanie.

Sandecja Nowy Sącz wymienia podania na połowie przeciwnika. Już pierwsze dośrodkowanie poszybowało w pole karne przyjezdnych i interweniował tam Dominik Furman.

Gra wznowiona po przerwie.

Sandecja. Schodzi: Adrian Danek. Wchodzi: Patrik Mraz.

Czy Sandecja Nowy Sącz odrobi stratę po przerwie?

Wisła Płock prowadzi w Niecieczy po nieco ponad 45 minutach.

Kapitalnie Seweryn Kiełpin! Interwencja bramkarza uratowała przyjezdnych po szalenie niebezpiecznym uderzeniu Dawida Szufryna. Stoper mierzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Adrian Basta uruchomił Mateusza Cetnarskiego na obrzeżach pola karnego, a były pomocnik Cracovii próbował błyskawicznie oddać strzał. Trafił prosto w nogi przeciwnika.

Cezary Stefańczyk był na połowie przeciwnika. Tam bezpardonowo sfaulował go Tomasz Brzyski i Wisła Płock miała szansę na drugiego gola ze stałego fragmentu.

Trochę uśpili rywali płocczanie, a Kamil Biliński otworzył wynik! Sandecja Nowy Sącz nie ma już na co czekać i musi zaatakować.

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Dominik Furman.

Przyczajony na bliskim słupku Kamil Biliński strzelił głową na 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Miał na plecach trzech obrońców, ale stanął mocno na nogach i trafił do bramki!

Dobra zastawka Kamila Bilińskiego i dzięki akcji napastnika Nafciarze wywalczyli wrzut z autu na połowie przeciwnika.

W ostatnich minutach Wisła Płock oddała inicjatywę gospodarzom. Sandecja Nowy Sącz nieporadna w ataku pozycyjnym, więc na konkrety trzeba czekać.

Czy te statystyki mogą kłamać? Chyba nie.

Jeszcze raz Michal Piter-Bucko i coraz bardziej cudacznie. Tym razem próbował zdobyć gola nożycami po wrzutce Mateusza Cetnarskiego ze stałego fragmentu.

Michal Piter-Bucko miał zamknąć dośrodkowanie z rzutu wolnego, jednak piłka została zawieszona zbyt wysoko i defensywny pomocnik obszedł się smakiem.

Jakub Łukowski próbował dośrodkować zewnętrzną częścią buta. Po jego zagraniu futbolówka wylądowała za bramką Sandecji Nowy Sącz. Grę wznowił Michał Gliwa.

Ponownie w ataku pozycyjnym Wisła Płock. Czekają na podania Mikołaj Lebedyński oraz Kamil Biliński. Obaj marzą o zdobyciu pierwszego gola w sezonie.

Wreszcie odpowiedziała Sandecja Nowy Sącz i Seweryn Kiełpin rozgrzał się chwytem na przedpolu. Od 13. minuty obaj bramkarze są już podłączeni do prądu.

Piłka spadła przed pole karne na stopę Damiana Rasaka, który błyskawicznie zdecydował się na uderzenie z powietrza. Wyraźne pudło!

Arkadiusz Reca strzelił w przeszłości dwa gole Sandecji Nowy Sącz. Były to jego pierwsze trafienia po transferze do Wisły Płock. Aktualnie pomocnik cierpi z powodu kontuzji.

Mikołaj Lebedyński sprowadzony do parteru w centrum boiska. Wychowanek Arkonii Szczecin starał się zastawić piłkę aż staranował go Michal Piter-Bucko.

Atakują wysoko przeciwników gospodarze. Wisła Płock wytrzymała pressing Sandecji Nowy Sącz i wszyscy jej piłkarze mają możliwość przywitania się z futbolówką.

Pierwszy gwizdek w Niecieczy!

Sandecja Nowy Sącz zagra o pierwsze zwycięstwo w roli gospodarza w Lotto Ekstraklasie, natomiast Wisła Płock postara się wygrać po raz pierwszy w sezonie na wyjeździe.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Ławka rezerwowych Sandecji Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Jonatan Straus, Wojciech Trochim, Michał Gałecki, Patrik Mraz, Filip Piszczek.

Ławka rezerwowych Wisły Płock: Mateusz Kryczka - Bartłomiej Sielewski, Adam Dźwigała, Nico Varela, Jakub Łukowski, Konrad Michalak, Jose Kante.