Lotto Ekstraklasa: 8. kolejka
09 wrz 2017 20:30
90+2'

Cillian Sheridan sam na sam z bramkarzem. Mecz mógł się zakończyć zabójczym finiszem Białystok, jednak Grzegorz Sandomierski zdążył trącić piłkę nogą i uratował Cracovię.

12
10
3
5
15
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

11
5
3
3
6
89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Wlazło.

Wyrównanie! Pierwszy celny strzał Jagiellonii Białystok i od razu do sieci. Zbyt krótko wybite podanie wypadło z pola karnego Cracovii pod nogi Piotra Wlazły. Płaski strzał zmiennika do siatki i zrobiło się 1:1!

Jagiellonia Białystok
44
19
11
19
31
86'

Kluczowa interwencja Michała Helika! Do końca był blisko Cilliana Sheridana i nie pozwolił napastnikowi Jagiellonii Białystok na oddanie uderzenia z bliska po płaskim wstrzeleniu Łukasza Burligi.

14
7
1
1
2
83'

10
81'
ZMIANA
80'
ZMIANA
79'

Mateusz Wdowiak miał czas, miał miejsce, a strzelił zbyt łatwo w rękawice Damiana Węglarza. Młody pomocnik Cracovii mógł zamknąć wynik, jednak ten pozostaje sprawą otwartą.

3
2
1
1
5
78'

Rafał Grzyb bezpardonowo staranowany w centrum boiska. Nie ma żółtej kartki, a drużyna Ireneusza Mamrota straciła bezpowrotnie szansę na szybkie wyprowadzenie piłki.

5
5
2
1
5
75'

7262 kibiców na trybunach, natomiast Jakub Wójcicki powrócił na boisko, choć nieco kuleje.

7
4
3
1
3
72'

Jakub Wójcicki opuścił boisko z powodu urazu. Zobaczymy, czy będzie w stanie na nie powrócić. Właśnie ten zawodnik wywalczył rzut karny w pierwszej połowie.

6
3
2
5
7
71'

W pojedynku Mateusz Wdowiak kontra Przemysław Frankowski remis ze wskazaniem na byłego zawodnika Sandecji Nowy Sącz, ponieważ Pasy będą mieć jeszcze korner.

8
7
1
2
3
69'
ZMIANA
68'

Bezpańskie podanie w pole karne Grzegorza Sandomierskiego. W ten sposób Jagiellonia Białystok na pewno nie wyrówna. Cracovia wysyła z kolei sygnał, że wyciągnęła wnioski z meczów, w któych prowadziła, a nie zwyciężyła.

7
8
2
2
4
67'
ZMIANA
66'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Grzyb.

6
5
2
3
63'

Fiodor Cernych próbował wyprzedzić Milana Dimuna i dośrodkować spod linii bramkowej. To obrońca Cracovii okazał się sprytniejszy od naładowanego energią Litwina.

7
7
1
4
2
60'
ZMIANA
58'

Czas pracuje na korzyść Cracovii. Przed momentem wywalczyła wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Każdy taki "stały fragment" zamierza celebrować.

5
5
2
54'

Gutieri Tomelin chciał wyrównać strzałem nożycami. Efektownie to wyglądało, ale nie dało zamierzonego efektu, ponieważ defensor nie trafił czysto w piłkę.

2
3
1
1
1
50'

Pobudził publiczność Matic Fink, który zakończył akcję indywidualną strzałem zza pola karnego. Piłka poleciała obok bramki Jagiellonii Białystok po otarciu się o nogę przeciwnika. Korner!

4
5
1
1
2
48'

Krzysztof Piątek dał się złapać na spalonym. Napastnik Cracovii jest autorem dotychczas jedynego gola w tym starciu.

3
5
2
3
46'

Gra wznowiona po przerwie!

4
5
1
46'
ZMIANA

Cracovia. Schodzi: Kamil Pestka. Wchodzi: Michal Siplak.

Czy Jagiellonia Białystok wyrówna po przerwie?
8
41'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga.

12
9
4
3
9
39'

Arvydas Novikovas klęczy na boisku i bezradnie rozkłada ręce po swoim niecelnym strzale. Być może ma pretensje do partnerów, że próba zza pola karnego była jedyną opcją.

10
8
4
4
5
35'

Jagiellonia Białystok przeniosła grę na połowę gospodarzy. Cillian Sheridan wypatrzył Przemysława Frankowskiego, choć mógł równie dobrze uruchomić podaniem Piotra Tomasika. Czujnie broni golkiper Cracovii.

7
5
4
3
3
31'

Po przeciwnej stronie boiska zbyt płaska wrzutka z rzutu rożnego Javiego Hernandeza.

3
5
2
4
4
29'

Jeszcze raz Przemysław Frankowski. Wyprzedził defensora i po sprytnym zgraniu Arvydasa Novikovasa wystarczyło dobrze dostawić stopę do piłki, żeby zatrudnić Grzegorza Sandomierskiego. Nie zrobił tego!

3
6
2
3
5
25'

Szybka riposta zamarzyła się Przemysławowi Frankowskiego, jednak uderzenie dynamicznego skrzydłowego było niecelne i Grzegorz Sandomierski musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

8
6
4
3
5
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek.

Co prawda mierne, ale skuteczne uderzenie Krzysztofa Piątka z rzutu karnego! Piłka prześlizgnęła się blisko Damiana Węglarza do siatki i jest 1:0 dla Cracovii.

43
33
5
16
35
22'

Rzut karny dla Cracovii! Sędzia gwizdnął faul Nemanji Mitrovicia na Jakubie Wójcickim. Jagiellonia nawet nie protestuje.

13
13
2
3
18
21'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Świderski.

10
7
5
7
17
20'

Powoli mija czas w generalnie wyrównanym spotkaniu. W ostatnich minutach Jagiellonia Białystok przechodzi z fazy wyczekiwania do atakowania.

10
6
1
2
5
17'

Cillian Sheridan wpadł na pomysł, że przepuści dośrodkowanie Piotra Tomasika. Nie było za plecami napastnika Jagiellonii Białystok żadnego partnera. Piłka więc dla Cracovii.

3
2
5
5
9
14'

Przemysław Frankowski organizował Jagiellonię Białystok do kontrataku. Przyjezdni wpadli jednak w pułapkę ofsajdową i mogą żałować, że przez banalny błąd nie stworzyli sytuacji podbramkowej.

3
3
3
4
3
11'

Arvydas Novikovas znalazł dośrodkowaniem z rzutu rożnego Gutieriego Tomelina, jednak środkowy obrońca nie ułożył dobrze ciała i co za tym idzie nie oddał soczystego strzału głową.

4
4
2
6
4
8'

Ponownie gospodarze nie zgadzają się z decyzją sędziego. Matic Fink szarżował na prawej stronie, jednak Paweł Gil uznał, że nieprzepisowo próbował wyłuskać piłkę.

8
4
2
4
4
4'

Interweniowali goście po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę wcześniej Michał Helik był przekonany, ze został sfaulowany w polu karnym, jednak sędzia był totalnie innego zdania.

5
7
5
2
3
2'

Cracovia w biało-czerwonych pasiakach, a Jagiellonia Białystok w czarnych koszulkach i białych spodenkach. Pierwsze, anemiczne uderzenie obronił pewnie na rozgrzewkę Grzegorz Sandomierski.