Lotto Ekstraklasa: 9. kolejka
16 wrz 2017 20:30
90+4'

Gol! Strzelił Carlitos. Asystował mu Kamil Wojtkowski.

Carlitos postawił "kropkę nad i". Po akcji Kamila Wojtkowskiego bohater spotkania strzelił na 2:0 z ostrego kąta. Ponownie po dłoniach Jakuba Szmatuły.

51
33
10
8
14
90+2'

10
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

9
7
7
3
6
90'

Piast. Schodzi: Stojan Vranjes. Wchodzi: Hebert.

2
2
3
1
89'
89'

Gol! Strzelił Carlitos.

Piłka wpadła do bramki po strzale z rzutu karnego Carlitosa! Dotknął ją Jakub Szmatuła, ale nie potrafił jej zatrzymać i Wisła Kraków na prowadzeniu.

66
36
8
12
19
87'

Carlitos sfaulowany w polu karnym przez Dario Rugasevicia i sędzia wskazał na 11. metr! Wielka szansa dla zespołu z Krakowa na zdobycie prowadzenia!

24
14
5
6
6
84'

Kiko Ramirez nie jest spokojny o wynik. Popędza swoich podopiecznych, a ci odpowiadają strzałem Carlitosa zza pola karnego. Jakub Szmatuła bronił już dziś trudniejsze i nie mógł się pomylić.

7
4
4
7
5
80'

Victor Perez Alonso otrzymał piłkę od Carlitosa i próbował natychmiast uruchomić Pawła Brożka. W ostatnim momencie nitka została przerwana i Piast Gliwice nie dopuścił do oddania strzału.

5
1
1
2
3
74'

Joel Valencia nieznacznie obok słupka. Stosunkowo wiele uderzeń, jednak głównie zza pola karnego, a bramkarze wydają się być dziś odpowiednio skoncentrowani.

6
6
1
69'
18
10
3
6
3
69'

Poprawka Macieja Sadloka i interweniował na linii bramkarz Piasta Gliwice.

7
5
3
3
7
67'

Pokazał się zmiennik Kamil Wojtkowski! Przedarł się między dwoma gliwiczanami przed pole karne Piasta i natychmiast oddał strzał. Nieznaczne pudło młodego piłkarza. Jakub Szmatuła nawet nie drgnął.

6
8
3
5
4
64'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok.

5
4
2
7
4
62'
59'

Konstantin Vassiljev oddał dwa kolejne uderzenia zza pola karnego. Wydaje się, że Piast Gliwice rusza odważnie po pełną pulę, skoro gospodarze nie są przesadnie groźni.

6
2
1
4
4
56'

Kontratak Piasta Gliwice zakończony strzałem z dystansu Stojana Vranjesa. Dlaczego? Po raz drugi inni gliwiczanie wykorzystali dużo energii na rajd w pole karne Wisły Kraków, a pomocnik ich nie widzi.

6
1
5
1
55'

Aleksandar Sedlar wygrał pojedynek z Carlitosem. Nie ma faulu i Tomaszowi Cywce pozostało wznowić grę wrzutem z autu.

3
4
1
3
52'

Jeszcze raz ma pretensje Sasa Zivec. Tym razem do partnerów z Piasta Gliwice, którzy skierowali futbolówkę za linię boczną zamiast pod jego nogi.

2
4
1
1
48'

Sasa Zivec został złapany na spalonym. Przynajmniej zdaniem sędziego asystenta, ponieważ powtórka pokazała, że pomocnik Piasta Gliwice wystartował do podania we właściwym momencie.

1
3
2
1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

3
6
2
1
1
46'
44'

Carlitos zatańczył blisko pola bramkowego Piasta Gliwice, utrzymał się na nogach i w posiadaniu piłki. Niebezpieczne uderzenie Hiszpana sparował jedną ręką Jakub Szmatuła. Najlepsza sytuacja strzelecka w pierwszej połowie. Bez wątpienia!

12
2
1
3
43'

5
42'

Naprawdę beznadziejnie Vullnet Basha. Kibice musieli uważać na spadającą w nietypowym miejscu piłkę.

4
4
3
3
5
39'

Trochę spokojniej Wisła Kraków w ataku pozycyjnym. Piłka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie aktualnie znajduje się Patryk Małecki. Centra byłego zawodnika Pogoni Szczecin trafiła w głowę przeciwnika.

9
3
2
4
3
36'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Papadopulos.

6
4
1
6
5
35'

I niewiele zmieniło się w pięciu następnych minutach. Wisła Kraków jest momentami bezradna, czego przejawem są crossy od środkowych obrońców do skrzydłowych z pominięciem drugiej linii.

2
2
1
6
2
30'

Minęły dwa, bezbramkowe kwadranse. Początkowo Wisła Kraków była zdecydowanie aktywniejsza od preciwnika, ale spotkanie zdążyło się wyrównać.

6
1
6
4
27'

Patryk Dziczek w innym, lepszym wydaniu. Polował na piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Konstantina Vassiljeva i oddał strzał głową. Zabrakło odrobinę precyzji.

4
2
2
3
25'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Sedlar.

12
3
1
4
4
24'

Ivan Gonzalez był cały czas blisko Konstantina Vassiljeva i jedyne, co wywalczył reprezentant Estonii na połowie przeciwnika, to wrzut z autu. Po nim stracił piłkę Patryk Dziczek.

1
1
1
3
19'

Konstantin Vassiljev uruchomił w polu karnym Martina Konczkowskiego, a ten wziął Patryka Małeckiego na plecy i zdecydował się na strzał. Siła odpowiednia, ale bocznemu defensorowi Piasta Gliwice zabrakło precyzji.

5
4
2
17'

Cały festiwal brawurowych strzałów zza pola karnego. Konstantin Vassiljev pomylił się nieznacznie. Skończyło się na strachu dla kibiców w Krakowie.

6
3
3
1
15'

Strzałem z dystansu zrewanżował się gliwiczanom Jesus Imaz. Piłka poszybowała ponad bramką Jakuba Szmatuły i Hiszpan mówł jedynie złapać się za głowę.

5
1
1
3
1
12'

Stojan Vranjes huknął mocno zza pola karnego, jednak prosto w dobrze ustawionego Michała Buchalika. Partnerzy mieli trochę pretensji do środkowego pomocnika, który mógł spokojniej rozegrać atak.

7
1
1
1
1
10'

Michal Papadopulos faulował na połowie przeciwnika i razem z partnerami musi ponownie cofnąć się na własną część boiska. W posiadaniu piłki po wykonaniu rzutu wolnego Biała Gwiazda.

4
1
1
1
2
6'

Podania w pole karne do Calitosa i Patryka Małeckiego. Wisła Kraków aktywniejsza na połowie przeciwnika, ale jeszcze nie wydarzyło się nic konkretnego pod bramką Piasta Gliwice.

8
3
1
4
1
3'

Pierwsze ataki Wisły Kraków nie zostały zakończone celnym strzałem. Jakub Szmatuła uspokoił partnerów z pola i zainicjował pierwszą akcję Piasta Gliwice dalekim wykopem.

20:03

Po porażce w poprzedniej kolejce piłkarze Wisły Kraków i Piasta Gliwice myślą tylko o zwycięstwie. Pod Wawel powraca Dariusz Wdowczyk i postara się czymś zaskoczyć Białą Gwiazdę.