Lotto Ekstraklasa: 15. kolejka
04 lis 2017 15:30
90+2'

Giorgi Merebaszwili przedarł się prawą stroną pola karnego, ale sędzia uznał, że Gruzin dotykał piłkę ręką.

11
18
2
3
6
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

9
9
4
5
17
89'

Piłka daleko od pola karnego Kelemena. Wisła bije głową w mur.

13
9
2
4
2
86'

Wisła próbuje ratować mecz, ale czasu ma już niewiele. "Jaga" całym zespołem pracuje na własnej połowie.

15
12
2
3
3
83'

Fiodor Cernych ograł Sielewskiego i uderzył z ostrego kąta, ale świetnie obronił Kiełpin.

11
6
3
5
14
81'

Fatalna próba Furmana z 23 metrów.

7
12
3
4
5
79'

Piłka w siatce gości gości po "główce" Piątkowskiego, ale sędzia nie uznał gola. W momencie podania Kante, napastnik był na ofsajdzie.

14
11
3
2
6
74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taras Romanczuk. Asystował mu Fiodor Cernych.

Goście prowadzą! Litwin dograł w punkt do kolegi, a Ukrainiec uderzył z 8 metrów. Piłka przeleciała pomiędzy nogami Stefańczyka i zaskoczyła Kiełpina.

Jagiellonia Białystok
47
27
7
7
19
74'
ZMIANA
72'
ZMIANA
70'

9
69'

Sędzia jednak zmienia decyzję choć nie mamy dzisiaj w Płocku systemu VAR! Nie ma "jedenastki".

19
8
5
2
15
67'

Otwierające podanie do Kante, ten mijał bramkarza i padł na murawę! To była "symulka", ale sędzia dyktuje karnego!

10
2
2
3
11
64'

Przerwa w grze. Za staw skokowy trzyma się Arvydas Novikovas.

7
6
1
9
6
63'

Merebaszwili miękko zacentrował do Kante, a ten uderzył w stylu ciosu karate... piłka tylko na górnej siatce.

4
6
2
1
4
61'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga. Faulowany Kante.

4
3
5
5
60'

Piłka do Cernycha, ten trącił piłkę przed Kiełpinem, ale nie był w stanie jej dogonić.

1
1
2
57'

Ma czego żałować Konrad Michalak. Skrzydłowy gospodarzy miał dużo miejsca po lewej stronie boiska, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i po akcji.

2
7
2
2
56'

Bardzo niecelnie z 18 metrów uderzył Giorgi Merebaszwili.

3
5
2
55'

Frankowski w przerwie chyba zmienił baterię. W II połowie prezentuje dynamikę do jakiej przyzwyczaił. Stefańczyk ma z nim problemy.

6
6
3
2
5
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas.

Płasko w lewy róg, Kiełpin "pofrunął" w przeciwny.

32
21
5
7
21
52'

Wlazło uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, a piłkę ręką zatrzymał Kante. Rzut karny dla Jagiellonii!

5
2
1
1
7
51'

Żółtą kartkę otrzymał Cezary Stefańczyk. Faul na Frankowskim.

1
3
1
50'

Kante próbował się zastawić i trafił ręką w twarz Runje. Mamy przerwę, bo Chorwat leży na boisku.

1
47'

Drugą połowę rozpoczynamy od anemicznej próby Świderskiego.

1
1
2
46'

Gra wznowiona.

2
1
45'

Sędzia doliczył 60 sekund.

3
2
1
44'

Zagotowało się w "szesnastce" gości po rzucie rożnym. Sytuacyjny strzał Recy poszybował jednak nad bramką.

1
43'

Kontra Wisły wyprowadzona prawą stroną przez Michalaka. Dośrodkowanie z wysokosci pola karnego przecina jednak Sitya.

2
3
4
1
4
40'

Kiks Novikovasa z kilku metrów! Guilherme Sitya dogrywa z lewego skrzydła, ale Litwin marnuje kapitalną szansę.

2
2
2
2
39'

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Michalak. Taktyczny faul na rozpędzającym się Frankowskim.

Wisła Płock
2
1
1
5
5
38'

Kolejny faul gości pod własnym polem karnym. Dobra centra Furmana, ale są na miejscu białostoccy obrońcy.

2
1
2
35'

Varela przewrócony przez Runje. Furman przeciągnął centrę, ale piłka mogła przelobować Kelemena. Słowak końcami palców przeniósł ją nad poprzeczką!

5
1
1
32'

Frankowski świetnie wyłożył futbolówkę tuż przed pole karne, a mocno w kierunku bramki uderzył Arvydas Novikovas. Kiełpin nienaturalnie odbił ten strzał i niewiele brakowało, by piłka wturlała się do bramki.

1
2
1
3
31'

Długie podanie do Cernycha, ale piłkę 15 metrów przed bramką łapie Kiełpin.

2
2
1
3
29'

Lekki strzał głową Kante nie mógł zaskoczyć Kelemena.

3
1
27'

Mogło być 1:1! Płaskie podanie przed bramkę, gdzie nadbiegał Taras Romanczuk. Strzał bez przyjęcia i intuicyjna obrona Kiełpina!

4
5
1
3
5
25'

Łatwo przedostała się Wisła w pole karne przeciwnika. Arkadiusz Reca szukał podaniem Kante, ale piłka ostatecznie u Merebaszwiliego. Gruzin uderzył z 16 metrów... nad poprzeczką.

3
3
2
2
4
23'

Jose Kante popędził z piłką środkiem boiska, 20 metrów przed bramką podał piętą w uliczkę do Vareli, ale połapali się defensorzy "Jagi".

2
2
2
2
2
19'

Wlazło faulował Furmana przeszło 30 metrów przed bramką Jagiellonii. Dominik Furman dośrodkował na dalszy słupek, ale Reca źle zgrywał głową.

5
4
4
4
4
17'

Jagiellonia próbowała szybko odpowiedzieć, ale dwie szarże na prawym skrzydle zastopowali obrońcy.

5
3
5
2
3
14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Igor Łasicki. Asystował mu Dominik Furman.

Wynik otwarty! Dośrodkowanie z kornera i obrońca gospodarzy kompletnie zgubił pilnującego go rywala. Strzał głową nad rękoma Kelemena i radość w Płocku.

38
25
11
14
20
13'

Mocne wstrzelenie piłki tuż przed bramkę Jagiellonii, ale Runje uprzedził Kante.

5
3
3
3
2
11'
ZMIANA

Wisła Płock. Schodzi: Damian Byrtek. Wchodzi: Bartłomiej Sielewski.

Wymuszona zmiana. Obrońca poczuł ból w kolanie i sztab medyczny postanowił nie ryzykować.

9'

Arvydas Novikovas doskakuje do piłki 18 metrów przed bramką Wisły. Chytry strzał przy lewym słupku, ale Seweryn Kiełpin obronił.

2
2
2
3
4
8'

Akcja Vareli z Michalakiem na prawym skrzydle. Urugwajczyk odważnie wbiegł w pole karne, ale naciskany przez obrońców nie był w stanie oddać strzału.

3
2
2
2
2
5'

Giorgi Merebaszwili stracił piłkę przed własnym polem karnym, zbyt krótko podając do obrońców. Futbolówka u Cernycha, ale Litwin zbyt mocną sobie ją wypuścił.

2
3
3
3
4
3'

Spokojne pierwsze minuty. Żadna ze stron nie rzuciła się na rywala.

6
2
2
2
2
14:20

Piłkarze już na boisku. Niebiesko-białe stroje gospodarzy, goście w klubowych żółto-czerwonych barwach.