Lotto Ekstraklasa: 16. kolejka
19 lis 2017 15:30
90+4'

Kolejna fenomenalna parada Steinborsa po strzale Robaka, ale snajper Śląska i tak był na spalonym.

25
7
3
5
13
90+3'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Kosecki. Czwarty wykartkowany zawodnik na mecz z Zagłębiem.

Śląsk Wrocław
29
10
5
5
9
90+2'

Arka szanuje piłkę po każdej stracie Śląska. Przed chwilą gospodarze odbili się od żółtego muru.

12
6
2
1
90'

Doliczone 4 minuty. W międzyczasie dośrodkowania w kontrze spróbował Kun. Piłka w rękach Wrąbla.

12
8
3
5
8
89'
15
6
7
5
5
89'

Fenomenalna akcja Szwocha i Piesio, ale ten drugi na spalonym.

9
6
5
6
10
88'

Do kontry ruszył Kosecki, padł jak razony piorunem, ale zdaniem sędziego Helstrup interweniował czysto. I chyba ma rację.

15
6
2
9
85'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Pawelec. Bardzo ostre wejście, pomarańczowa kartka.

17
10
2
4
12
84'

Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego i Śląsk musiał ratować się przed kontrą Siemaszki.

12
9
3
2
5
83'

Pich faulowany w okolicach pola karnego Arki.

6
3
4
2
7
81'

21 metrów od bramki, rzut wolny, przy piłce Szwoch. Niezłe techniczne uderzenie, nieznacznie nad poprzeczką.

9
8
3
6
14
80'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Augusto.

Portugalczyk dał wskoczyć Kunowi przed siebie i faulował rywala wychodzącego na czystą pozycję.

37
19
3
6
15
79'

Helstrup przepychał się z Robakiem. Sędzia niewzruszony.

3
3
1
2
78'

Siemiaszko miał piłkę meczową. Po stracie Śląska w środku pola przebiegł 40 metrów z futbolówką, znalazł się sam na sam z Wrąblem, jednak za daleko sobie wypuścił piłkę i ułatwił golkiperowi zadanie.

14
8
2
5
11
77'
76'

Szturm bramki Steinborsa. Chrapek uderzał na raty zza pola karnego, metr obok słupka.

2
2
4
2
2
74'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Grzegorz Piesio.

7
5
2
3
10
73'

Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony, Robak wyszedł w górę i pokonał Steinborsa. Rozpoczęła się już feta we Wrocławiu, ale trwała bardzo krótko. Robak na spalonym.

15
11
7
8
14
72'

Jak Steinbors to obronił? Celeban strącił piłkę po rzucie wolnym, Łotysz zobaczył ją w ostatniej chwili, a i tak zdołał odbić na rzut rożny.

17
8
4
5
9
71'

Chrapek pogubił się pod linią boczną, ale dał się sfaulowac Szwochowi. Rzut wolny i szansa na dośrodkowanie.

6
3
1
1
6
70'
14
10
1
1
4
66'

Gol! Strzelił Arkadiusz Piech.

Zgranie głową po wyrzucie Pawelca z autu i Piech PRZEWROTKĄ pokonał Steinborsa. Klasa.

42
30
17
21
45
66'

Pawelec w roli skrzydłowego. Helstrup musiał ratować się wybiciem na aut.

2
2
1
1
65'

Śląsk przy niemal każdej okazji szuka strzału. Tym razem Robak, nad poprzeczką.

1
1
2
7
63'

Uderzenie Koseckiego zablokowane, po chwili strzału z powietrza spróbował Riera, ale Hiszpan nie trafił w światło bramki.

2
2
1
1
6
62'
61'

Piłka szuka Pawelca w polu karnym Arki. Strzał głową obrońcy Śląska wpadł w ręce Steinborsa.

5
2
1
3
60'

Gol Zbozienie wyraźnie rozbił Śląsk. Gospodarze bez pomysłu.

2
2
1
1
1
59'

Tym razem wrzutka Kriwca nie zasiała takiego spustoszenia. Obrońcy Śląska na aut.

4
2
2
1
1
58'

Zrezygnowany Piech nawet nie ruszył do piłki, wiedział, że jest na spalonym.

1
1
1
1
4
57'

Piłka w siatce, piekielnie mocne uderzenie Piecha, ale napastnik Śląska był na spalonym.

4
4
1
3
3
54'

Strzał Augusto na wiwat. Śląsk wygląda bardzo słabo po przerwie.

5
4
4
2
3
52'

Gol! Strzelił Damian Zbozień. Asystował mu Siergiej Kriwiec.

Niezrozumiała nieporadność piłkarzy Śląska. Po dośrodkowaniu Kriwca jeden z wrocławian podbił piłkę, niezbyt mocno uderzył Zbozień, ale futbolówka i tak wtoczyła się do siatki. Wrąbel także nie popisał się w tej sytuacji.

33
29
6
9
15
51'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek. Pomocnikowi Śląska uciekł Piesio.

2
3
2
4
3
49'

Kosecki złapał piłkę przed linią boczną, pognał w pole karne i ewidentnie szukał jedenastki. Bezskutecznie, sędzia Lasyk nie dał się nabrac.

3
2
2
1
1
47'

Uderzenie/podanie Szwocha niespecjalnie zagroziło Wrąblowi, ale niewiele brakło, by do piłki dopadł któryś z kolegów.

3
1
1
1
2
46'
2
1
1
2
1
46'

Ruszyła druga połowa.

1
45'

Gol! Strzelił Antoni Łukasiewicz. Asystował mu Siergiej Kriwiec.

Znakomite dośrodkowanie Białorusina, Łukasiewicz wyszedł w powietrze i wygrał pojedynek z Vackiem. Wrąbel bez szans.

38
28
4
12
30
44'

W polu karnym Śląska znalazł się Szwoch, wstrzelił piłkę, ale Vacek na rzut rożny.

7
2
1
42'

Nie wyszedł Ślaskowi ten rzut rożny. Pich jeszcze spróbował strzału z dystansu, jednak piłka nie przeszła nawet pierwszego stopera.

4
5
1
4
41'

Dość optymistycznie podszedł od tej akcji Robak. Uderzył zza szesnastki, mając przed sobą dwóch obrońców. Tylko rożny.

2
4
1
1
14:51

Pomysł niezły, Robak urwał się nawet obrońcom, ale wrzutka zdecydowanie za wysoka.

2
1
1
1
39'

Łukasiewicz sfaulował Picha 30 metrów przez własną bramką. Będzie groźnie.

3
5
2
2
1
37'

Jurado zrobił w tej akcji wszystko, co trzeba. Wydawało się, że będzie strzelał zza szesnastki, a uruchomił Szwocha, który miał bramkę podaną na srebrnej tacy. Przy ogromnej ilości wolnej przestrzeni uderzył nad poprzeczką!

6
3
2
4
11
36'

Steinbors ma ręce pełne roboty. W górę wyszedł Pawelec, uderzył lobem i Łotysz w ostatniej chwili uratował Arkę. Pawelec ma ochotę na trzeciego gola w Ekstraklasie, trzeciego przeciwko Arce.

8
4
3
2
8
35'

Pawelec dojrzał Picha, Słowak ośmieszył dwóch rywali i przedarł się w szesnastkę. Uderzył soczyście, z tym, że w Steinborsa i Łotysz dał radę.

11
5
3
2
5
33'

Kolejny raz Śląsk panoszył się w szesnastce Arki. Piłkę dostał Robak, próbował się zastawić, był nawet zahaczany, ale nie padł na murawę. Ostatecznie wycofał piłkę do kolegów i tempo akcj spadło.

7
2
2
1
6
31'

Piech znalazł się w podobnej sytuacji jak Celeban kilka minut temu. Po dośrodkowaniu Chrapka nieudany strzał na bliski słupek.

5
3
1
5
6
29'

Błąd Helstrupa, stoper Arki nie wybił dośrodkowania, piłka trafiła do Robaka, który mógł uderzyć z powietrza. Strzał z bardzo ostrego kąta nie zmusił jednak Steinborsa do wysiłku.

6
3
1
1
6
26'

Kapitalnie Steinbors! Celeban wbiegł na krótki słupek i otrzymał piłkę od Chrapka. Intuicyjna obrona Łotysza.

11
5
3
3
6
26'

Ładna dwójkowa akcja Chrapka z Koseckim. Dośrodkowanie tego pierwszego jednak zablokowane.

2
25'

Dwa starcia Nowickiego z Koseckim. Debiutant pracuje na kartkę.

1
2
24'

Świetnie Wrąbel, który złapał dośrodkowanie Zbozienia. Wcześniej prosta strata Vacka zakończyła się groźną kontrą.

1
2
1
4
23'

Dośrodkowanie Kriwca w pole karne, ale Tarasovs pilnował rywala i nie pozwolił zgrać piłki.

5
3
1
2
3
22'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kamil Vacek.

4
1
1
4
22'

Bardzo niecelne uderzenie Piesio z dystansu. Tylko on wierzył w powodzenie tej akcji.

1
1
3
3
21'

Wielka szansa przed Jurado. Hiszpan wywalczył piłkę, oddał strzał, ale trafił wprost w Picha.

4
5
2
4
3
20'

Śląsk, a dokładniej Pich, za długo zwlekał z rozegraniem. Niewiele lepiej zachował się Chrapek, który nie mógł zdecydować się na strzał.

1
1
2
2
19'

Zderzenie Koseckiego ze Zbozieniem. Ucierpiał ten drugi.

2
2
2
2
18'

Jurado nie poradził sobie z Celebanem i od bramki Wrąbel.

17'

Piech szukał Robaka, ale ten nie odczytał jego zamiarów. Tylko wyrzut z autu dla Śląska.

2
2
1
1
1
15'

Bardzo dużo chaosu we Wrocławiu. Od kilku minut nie widzieliśmy składnej akcji.

3
1
2
2
1
14'

Debiutancka trema zjadła Nowickiego. 18-latek na kilku metrach zostawił Tarasovsa, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, a mógł wyjść sam na sam z Wrąblem.

3
1
2
2
1
12'

Arka na razie zupełnie bez pomysłu na akcję. Rozgrywa głównie piłkę na własnej połowie.

3
3
1
5
5
10'

Wyrzuty z autu to dzisiaj jedna z podstawowych broni obu zespołów. Tym razem wyrzut Pawelca na bramkę mógł zamienić Celeban, ale był osaczony przed stoperów Arki.

6
5
4
3
4
8'

Swoim sektorem przedzierał się Augusto. Miał trochę miejsca, dojrzał Robaka, ale na linii jego strzału znalazło się trzech rywali.

6
4
1
1
7'

Chrapek zmarnował okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka ledwo minęła mur.

3
2
1
2
6'

Świetny wyrzut z autu Zbozienia, piłka spadła pod nogi Łukasiewicza. Gdyby nie opieka dwóch rywali, pewnie byłoby 0:1.

6
3
1
3
3
4'

Aktywny jest Augusto. Kolejne dośrodkowanie Portugalczyka, tym razem raczej niskich lotów.

5
3
2
2
1
3'

Chrapek wygrał pojedynek z Kriwcem i Białorusin musiał powstrzymać go faulem.

4
3
1
3
2
2'

Ostre dośrodkowanie Augusto i Steinbors musiał piąstkować. Pewna interwencja łotewskiego golkipera Arki.

3
1
1
2
2
1'

Z piłką zabrał się Kosecki, wstrzelił ją w pole karne, ale czujny Łukasiewicz.